Нові компроміси в об'єднанні бульварів у Франківську: пошуки житла та 1,6 мільйона за квартиру

В Івано-Франківську продовжили боротьбу за нову магістраль.

Як писала Фіртка, міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

Про попередній перебіг цієї історії ми розповідали у матеріалі: Несонячне життя на Сонячній: через з’єднання бульварів страждає франківська родина.

Нагадаємо, зараз у цьому помешканні проживають восьмеро людей, в тому числі маленькі діти. Власників квартири — троє.

Через карантин переговорні процедури щодо неї призупинились.

Днями власники помешкання зустрілись з очільником міста, щоб вирішити подальшу долю будинку.

Мешканка квартири Оксана Фейчук розповідає, на зустрічі з міським головою Русланом Марцінківим та його заступником Миколою Вітенком родині пропонували чотири квартири. Мова про те, що четверту квартиру люди зможуть придбати за кошти, передбачені компенсацією.

«Нам говорили, що надають не три, а чотири квартири, але це сирець. Ми сказали, що готові уже на дві трикімнатні квартири, але з умовами для проживання, під ключ, щоб можна було одразу заїхати. Тоді сестра забирає в одну квартиру бабусю з внучкою, а я забираю маму та двох дітей в іншу», — каже Оксана Фейчук.

Тяжко цю ситуацію переживає найстарша мешканка квартири 96-річна Ольга Юшкіна, бабуся сестер. Жінці нелегко прощатися з рідним домом.

«Мені йде 97-ий рік, я тут дітей вигодувала, моя мама тут мені весілля робила і дітям, а мене відправляють то на шостий, то на восьмий поверх», — каже літня жінка.

Тому, за словами Оксани Фейчук, їм важливо, щоб помешкання було у центральній частині міста та невисоко, максимум 2-3 поверх.

Та поки тривали перемовини, родина зіткнулась з новими проблемами. Їм відключили газопостачання та водовідведення. Минулого тижня воду таки увімкнули. А газ - ні.

Крім того, минулого тижня були спроби знести паркан, який обгороджує будинок. За словами жінки, працівники приїхали та почали демонтовувати його. По периметру виставили муніципальних вартових. Жодних документів на знесення не показували.

«Нам сказали, що у нас на паркані висіло попередження. Але нічого такого не було. Щоб його знести ми мали прочитати, ознайомитися, поставити свій підпис. Якби нас нікого не було вдома, то що б ми застали: нема паркана, вікна побиті, заходьте, хто хоче?», — говорить жінка.

Натомість у мерії кажуть, що мають підстави демонтовувати паркан.

«Раніше виконавчий комітет прийняв рішення щодо демонтажу парканів поблизу цього будинку та будинку на вул. Сонячна,54, а також демонтажу самовільно встановлених споруд. По цих моментах немає дозвільних документів і це абсолютно інший процес. Якщо Сонячна, 54 ще має хоча б дозвіл на складання проєкту землеустрою і може в судах про щось сперечатись, то у випадку Сонячної, 51А це просто житловий будинок, але він абсолютно жодної земельної ділянки не має ні у власності, ні в оренді. Образно кажучи, це паркан, який розміщений на комунальній земельній ділянці, який власне ми будемо демонтовувати. Але вирішили поки призупинити ці роботи й маємо величезну надію, що дійдемо з мешканцями до якогось компромісу», — пояснює Микола Вітенко.

Відключення газу мешканцям квартири пояснили аварійністю труби та порушенням нормативної віддалі забудови до газопроводу вводу. Пожильцям надіслали лист, в якому йшлося про її обстеження.

«..через наявні місця корозійних пошкоджень, пошкодження ізоляційного покриття газопровід підлягає заміні», — зокрема йдеться у листі.

«По телефону мені сказали: "Прийдете, ми надамо калькуляцію". Я приходила туди тричі, в кінцевому результаті сказали, "У нас карантин, ми вам не видаємо". А як пояснив мені начальник, дорожники зачепили трубу і вона тепер є аварійною. Нам сказали, якщо хочемо газ, то треба міняти трубу та платити 31 тисячу гривень за нову», — каже Фейчук.

Жінка твердить, до цього часу про незадовільний стан труби не йшлося.

Також франківчанку здивувало, чому газовики надіслали лист на її ім’я та на ім’я їхньої колишньої сусідки, якщо її квартира викуплена міською радою.

«Нам пишуть про порушення, добудову, яку сестра зробила ще у 90-их роках, але газовики приходили кожного року і досі ніяких зауважень нам не робили. А зараз уже пишуть про порушення», — додає жінка.

Які подальші кроки в об’єднані бульварів ми поцікавились у заступника міського голови Миколи Вітенка.

За його словами, в мерії продовжують шукати компроміс.

«У січні ми звернулись до мешканців з приводу проведення переговорних процедур. Від того часу відбулися дві офіційні зустрічі і ми виходили на те, щоб на сесію винести нормативно-грошову оцінку. Міська рада затвердить вартість того помешкання. Якщо люди погодяться, то місто готове проплатити кошти і питання буде закрите», — розповів заступник міського голови Микола Вітенко.

Крім того, звернув увагу, що іншу квартиру цього будинку міськрада викупила два роки тому.

«Там є питання законодавства, тому що одне законодавство суперечить іншому. Перше законодавство передбачає те, що у разі викупу міська рада для суспільних потреб має забезпечити житловою площею кожного громадянина. Це перший момент. Але інший момент говорить про те, що сума компенсації не може бути більшою за вартість цієї квартири.

Вийшли з того, що подивимось, якою буде обґрунтована експертами нормативно-грошова оцінка вартості квартири. Якщо вона задовольнить людей і вони зможуть купити за ці кошти собі якесь житло, то це я вважаю буде тим компромісом, який влаштує всі сторони», — пояснює Вітенко.

Та що буде у протилежному випадку?

«Якщо не задовольнить, то будемо далі працювати над цим. Я оптиміст, — говорить Вітенко. — Варіанти прості: станом на зараз ми пропонуємо таке. Люди можуть погодитись, або відмовитися. Якщо не знайдемо компромісу, то ми продовжимо будівництво дороги, можемо її там будувати далі, але вона буде звужена. І друге – звичайно, ми можемо повторно подавати в суд щодо викупу і тоді рухатися в судовому порядку».

Якщо дорогу доведеться звужувати, то згідно з коригованим проєктом тут буде передбачений тротуар, дві смуги для транспорту та велодоріжка.

Наразі пішли компромісним шляхом.

Сьогодні, 19 червня, на сесії франківські депутати погодили викупну ціну квартири, яка знаходиться у будинку на шляху з’єднання Південного та Північного бульварів.

ТОВ «АЙ ЕН ДЖІ ГРУП» оцінила квартиру в один мільйон шістсот тисяч гривень.

Це рішення сесії уповноважує міського голову Руслана Марцінківа укласти договір купівлі-продажу з трьома власниками квартири.

Тепер на таку суму підшуковуватимуть для родини варіанти житла.

Фотогалерея


19.06.2020 Олена Британська 14841 1
Коментарі (1)

Віктор! 2020.06.21, 12:16

Вони, що - опупіли -60 к зелених за ті руїни з самовільною забудовою? Скромні - дайте 2 кімнатних під ключ в центральній частині. Шантажисти кляті. Послати їх - хай сидять собі в своїй квартирі. А дорога може бути і вузька.Диви, кі хитрозроблені

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6440 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10879 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12151 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5798
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3724
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2957

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

480

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

754

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

742

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1053
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

384
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

452
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

535
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4080
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11616
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6644
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1146
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18041
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

399
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

688
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

809
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

758