Нові компроміси в об'єднанні бульварів у Франківську: пошуки житла та 1,6 мільйона за квартиру

В Івано-Франківську продовжили боротьбу за нову магістраль.

Як писала Фіртка, міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

Про попередній перебіг цієї історії ми розповідали у матеріалі: Несонячне життя на Сонячній: через з’єднання бульварів страждає франківська родина.

Нагадаємо, зараз у цьому помешканні проживають восьмеро людей, в тому числі маленькі діти. Власників квартири — троє.

Через карантин переговорні процедури щодо неї призупинились.

Днями власники помешкання зустрілись з очільником міста, щоб вирішити подальшу долю будинку.

Мешканка квартири Оксана Фейчук розповідає, на зустрічі з міським головою Русланом Марцінківим та його заступником Миколою Вітенком родині пропонували чотири квартири. Мова про те, що четверту квартиру люди зможуть придбати за кошти, передбачені компенсацією.

«Нам говорили, що надають не три, а чотири квартири, але це сирець. Ми сказали, що готові уже на дві трикімнатні квартири, але з умовами для проживання, під ключ, щоб можна було одразу заїхати. Тоді сестра забирає в одну квартиру бабусю з внучкою, а я забираю маму та двох дітей в іншу», — каже Оксана Фейчук.

Тяжко цю ситуацію переживає найстарша мешканка квартири 96-річна Ольга Юшкіна, бабуся сестер. Жінці нелегко прощатися з рідним домом.

«Мені йде 97-ий рік, я тут дітей вигодувала, моя мама тут мені весілля робила і дітям, а мене відправляють то на шостий, то на восьмий поверх», — каже літня жінка.

Тому, за словами Оксани Фейчук, їм важливо, щоб помешкання було у центральній частині міста та невисоко, максимум 2-3 поверх.

Та поки тривали перемовини, родина зіткнулась з новими проблемами. Їм відключили газопостачання та водовідведення. Минулого тижня воду таки увімкнули. А газ - ні.

Крім того, минулого тижня були спроби знести паркан, який обгороджує будинок. За словами жінки, працівники приїхали та почали демонтовувати його. По периметру виставили муніципальних вартових. Жодних документів на знесення не показували.

«Нам сказали, що у нас на паркані висіло попередження. Але нічого такого не було. Щоб його знести ми мали прочитати, ознайомитися, поставити свій підпис. Якби нас нікого не було вдома, то що б ми застали: нема паркана, вікна побиті, заходьте, хто хоче?», — говорить жінка.

Натомість у мерії кажуть, що мають підстави демонтовувати паркан.

«Раніше виконавчий комітет прийняв рішення щодо демонтажу парканів поблизу цього будинку та будинку на вул. Сонячна,54, а також демонтажу самовільно встановлених споруд. По цих моментах немає дозвільних документів і це абсолютно інший процес. Якщо Сонячна, 54 ще має хоча б дозвіл на складання проєкту землеустрою і може в судах про щось сперечатись, то у випадку Сонячної, 51А це просто житловий будинок, але він абсолютно жодної земельної ділянки не має ні у власності, ні в оренді. Образно кажучи, це паркан, який розміщений на комунальній земельній ділянці, який власне ми будемо демонтовувати. Але вирішили поки призупинити ці роботи й маємо величезну надію, що дійдемо з мешканцями до якогось компромісу», — пояснює Микола Вітенко.

Відключення газу мешканцям квартири пояснили аварійністю труби та порушенням нормативної віддалі забудови до газопроводу вводу. Пожильцям надіслали лист, в якому йшлося про її обстеження.

«..через наявні місця корозійних пошкоджень, пошкодження ізоляційного покриття газопровід підлягає заміні», — зокрема йдеться у листі.

«По телефону мені сказали: "Прийдете, ми надамо калькуляцію". Я приходила туди тричі, в кінцевому результаті сказали, "У нас карантин, ми вам не видаємо". А як пояснив мені начальник, дорожники зачепили трубу і вона тепер є аварійною. Нам сказали, якщо хочемо газ, то треба міняти трубу та платити 31 тисячу гривень за нову», — каже Фейчук.

Жінка твердить, до цього часу про незадовільний стан труби не йшлося.

Також франківчанку здивувало, чому газовики надіслали лист на її ім’я та на ім’я їхньої колишньої сусідки, якщо її квартира викуплена міською радою.

«Нам пишуть про порушення, добудову, яку сестра зробила ще у 90-их роках, але газовики приходили кожного року і досі ніяких зауважень нам не робили. А зараз уже пишуть про порушення», — додає жінка.

Які подальші кроки в об’єднані бульварів ми поцікавились у заступника міського голови Миколи Вітенка.

За його словами, в мерії продовжують шукати компроміс.

«У січні ми звернулись до мешканців з приводу проведення переговорних процедур. Від того часу відбулися дві офіційні зустрічі і ми виходили на те, щоб на сесію винести нормативно-грошову оцінку. Міська рада затвердить вартість того помешкання. Якщо люди погодяться, то місто готове проплатити кошти і питання буде закрите», — розповів заступник міського голови Микола Вітенко.

Крім того, звернув увагу, що іншу квартиру цього будинку міськрада викупила два роки тому.

«Там є питання законодавства, тому що одне законодавство суперечить іншому. Перше законодавство передбачає те, що у разі викупу міська рада для суспільних потреб має забезпечити житловою площею кожного громадянина. Це перший момент. Але інший момент говорить про те, що сума компенсації не може бути більшою за вартість цієї квартири.

Вийшли з того, що подивимось, якою буде обґрунтована експертами нормативно-грошова оцінка вартості квартири. Якщо вона задовольнить людей і вони зможуть купити за ці кошти собі якесь житло, то це я вважаю буде тим компромісом, який влаштує всі сторони», — пояснює Вітенко.

Та що буде у протилежному випадку?

«Якщо не задовольнить, то будемо далі працювати над цим. Я оптиміст, — говорить Вітенко. — Варіанти прості: станом на зараз ми пропонуємо таке. Люди можуть погодитись, або відмовитися. Якщо не знайдемо компромісу, то ми продовжимо будівництво дороги, можемо її там будувати далі, але вона буде звужена. І друге – звичайно, ми можемо повторно подавати в суд щодо викупу і тоді рухатися в судовому порядку».

Якщо дорогу доведеться звужувати, то згідно з коригованим проєктом тут буде передбачений тротуар, дві смуги для транспорту та велодоріжка.

Наразі пішли компромісним шляхом.

Сьогодні, 19 червня, на сесії франківські депутати погодили викупну ціну квартири, яка знаходиться у будинку на шляху з’єднання Південного та Північного бульварів.

ТОВ «АЙ ЕН ДЖІ ГРУП» оцінила квартиру в один мільйон шістсот тисяч гривень.

Це рішення сесії уповноважує міського голову Руслана Марцінківа укласти договір купівлі-продажу з трьома власниками квартири.

Тепер на таку суму підшуковуватимуть для родини варіанти житла.

Фотогалерея


19.06.2020 Олена Британська 15081 1
Коментарі (1)

Віктор! 2020.06.21, 12:16

Вони, що - опупіли -60 к зелених за ті руїни з самовільною забудовою? Скромні - дайте 2 кімнатних під ключ в центральній частині. Шантажисти кляті. Послати їх - хай сидять собі в своїй квартирі. А дорога може бути і вузька.Диви, кі хитрозроблені

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700