Нове провалля в Калуші: за 50 метрів від автодороги та 100 метрів від житлових будинків (ВІДЕО)

Вранці 12 квітня утворилося нове просідання земної поверхні поруч з провальними воронками №№ 14 і 14а в районі вул. Вітовського.

На місці з’ясувалося, що утворилося просідання розміром орієнтовно 10 на 12 метрів, яке заповнене рідкою фазою, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

Провальні воронки №№14 і 14а утворилися в районі вулиць Вітовського, Глібова і Мостиської на північному каїнітовому полі рудника «Калуш». Підземні шахтні виробітки тут були заповнені розсолами, а утворені воронки — сполучені з виробітками. Нова провальна воронка прилягає до воронки №14. Аналіз проб води з поверхні показав незначне перевищення вмісту хлоридів.

Нова воронка утворилася за 50 метрів від автомобільної дороги (у напрямку Копанок) і приблизно за 100 метрів від приватного домогосподарства. Загалом у Калуші вже є 22 провальні воронки, більшість із яких утворилися саме на північному каїнітовому полі. Прогнозується, що нові провальні воронки тут будуть утворюватися і надалі. Також фіксують просідання земної поверхні в Кропивнику.

Зараз немає іншого варіанту, як відселяти людей з небезпечних зон можливого просідання.

Між тим над шахтними виробітками проживають мешканці вулиць Вітовського і Чорновола. Люди вже кілька разів збиралися на акції протесту з вимогою перекрити проїзд вантажівок цими вулицями. Ініціатором акції був мешканець вулиці Вітовського Михайло Наконечний. Він неодноразово порушував проблему безпечності проживання мешканців і проїзду транспорту вулицями Європейською і Чорновола, вимагав зупинити рух вантажівок і обстежити територію. За його словами, під землею тут пустоти і земля може обвалитися. І якщо влада зараз не може відселити людей, то, вважає, Михайло Наконечний, мінімізувати ризики для них зобов’язана: принаймні, зупинити рух вантажівок, встановивши обмежувачі.

Міська влада наразі посилається на відсутність даних щодо розвитку ситуації — моніторингу впродовж багатьох років не вели. Як повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради Іван Дембич, з обласного бюджету Калушу виділили 420 тис. гривень на проведення екологічного моніторингу. Отримані дані дозволять фахівцям зробити обґрунтовані висновки щодо безпечності проживання та проїзду транспорту на цій території. Тоді вже можна буде приймати конкретні рішення.

Закупівлю «Запровадження екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, зон просідань та гірничих розробок на території гірничо-хімічних підприємств міста Калуш та сіл Сівка-Калуська і Кропивник» управління з питань надзвичайних ситуацій оголосило на Прозоро 29 березня. Аукціон з визначення виконавця моніторингу відбувся напередодні 15 квітня. Участь у торгах взяли двоє учасників: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і Державна установа «Державний науково-дослідний і проєктний інститут основної хімії» з Харкова, який запропонував виконати роботи за меншу ціну 1 410 тис. гривень.

Наразі переможець розглядається кваліфікаційною комісією. Калуський науково-дослідний інститут галургії з 2019 року є філією Харківського інституту основної хімії.


Читайте також:

Оприлюднені історичні світлини першого в Калуші провалля (ФОТО/ВІДЕО)

Просіла земля: у селі на Калущині деформується гірничий масив

Динаміку просідання землі в селі на Калущині досліджуватимуть впродовж місяців


16.04.2021 3081
Коментарі ()

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

334
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1646 3
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1840 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2667
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2394 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7632

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

403

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1109

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1181

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1969
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

344
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

722
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

967
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43470
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

998
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2014
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35216 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

342
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

555
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

695
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1023