Нова суперяхта Джеффа Безоса віщує бурхливий ринок великих човнів

Джефф Безос та Лорен Санчес
Фотограф: Саймон Стекпул / Офсайд / Getty Images


Три щогли, 127-метрів, ймовірна ціна більш як 500 мільйонів доларів.

Навіть у показному світі суперяхт проєкт Y721 виділяється.

Після завершення будівництва яхта матиме 127 метрів (417 футів) у довжину, міститиме кілька палуб і матиме три величезні щогли, згідно з мізерною інформацією, яка доступна на вебсайті виробника та різних дошках оголошень для любителів яхтингу. Це зробить її однією з найбільших вітрильних яхт, які коли-небудь будували у Нідерландах, неофіційній столиці човнобудівної справи для надзвичайно багатих.

Або в цьому випадку для найбагатших з багатих: Джефф Безос, засновник Amazon.com Inc. і найбагатша людина на планеті, володіє човном, який повинен переїхати на нову корабельню для добудови наступного місяця. Представник Oceanco, голландського виробника яхт, відповідального за корабель, відмовився від коментарів.

Суперяхта Безоса, яка, ймовірно, коштуватиме понад 500 мільйонів доларів за будівництво та матиме власну яхту підтримки з вертолітним майданчиком, є найновішим аксесуаром - разом із Washington Post, фільмами, скандалом з таблоїдами - провіщаючи трансформацію амазонського магната з технолога в мегамільярдера, який мандрує по всьому світу. Це свідчить про величезний статок, який швидко зріс, оскільки світ зруйнувала руйнівна пандемія.

Це також свідчить про надзвичайно таємну галузь, яка, за всіма ознаками, процвітала як прямий результат Covid-19, і яскраве втілення розширення прірви між долями надбагатих і майже всіх інших за останні 14 місяців.

Стівен Спілберг також замовив нову яхту, згідно з даними трьох людей, які знайомі з планами режисера, та не мали повноважень публічно говорити про це. Його нинішня яхта нещодавно була виставлена ​​на продаж за 131 мільйон євро (158 мільйонів доларів). Прессекретар Спілберга відмовився від коментувань.

"Ринок шумить", - сказав Сем Такер, керівник досліджень суперяхт у лондонському VesselsValue. Кількість угод за останні квартали рекордна - ринок горить. Попит на надзвичайно висококласні яхти перевершив пропозицію. "Неможливо отримати слот", - сказав Такер. "Вони повністю заброньовані".

Внутрішні водні шляхи північної Німеччини, де проживає кілька високоповажних суднобудівників, заповнені міськими блоковими сталевими корпусами майбутніх суперяхт, а також наявними яхтами. Всього зараз будується близько 50 човнів довжиною більше ніж 100 метрів, зазначив Такер. За 10 з них відповідає бременська компанія Luerssen.

Пандемія додала нового значення так званим яхтам-дослідникам, деякі з яких можуть пройти 9000 морських миль без необхідності заправлятись, сказав Айно Грапін, головний виконавчий директор студії інтер'єрів суперяхт Winch Design.

"Клієнти можуть насолоджуватися життям на морі протягом тривалого проміжку часу, не маючи необхідності пересікатися з іншими", - сказала вона.

Як і в будь-якій індустрії, у яхтбудівників були причини для занепокоєння минулого року, коли перші локдауни заморозили нові замовлення, а ринки занепали.

Але до літа ультрабагаті люди зрозуміли, що насправді не втратили грошей. За багатьма показниками, 2020 рік був рекордним. Внаслідок закриття бізнесу мільйони людей були безробітними, а світовий ВВП впав, найбагатші люди у світі додали 1,8 трлн. доларів до свого колективного статку, згідно з Індексом мільярдерів Bloomberg.

І замовлення почали надходити.

"Тип багатства змінився, але не саме багатство", - сказала Джованна Вітеллі, віцепрезидент Azimut Benetti Group, яка має майже три десятки суперяхт у своїй книзі замовлення. "Це відрізняється від 2008 року, коли криза була справді масовою".

Приплив перевершив галузеві конвенції. У звичайні часи багатим клієнтам потрібні були роки, щоб набратись нервів, щоб розщедритися на величезний човен. Зазвичай вони починають із фрахтування, а потім купують щось порівняно скромне - скажімо, 100-футер. Зараз вони йдуть за великими речами, сказали брокери.

Частина цього - зміна стилю життя. Раніше вони винаймали вілли для своїх десятків друзів та членів сім'ї, зараз багатії приймають їх на кораблі. 

Ентузіазм яхтингових неофітів щодо володіння човнами є ще одним показником бурхливого статку багатих, оскільки світ готується до видужання від пандемії. Окрім початкової ціни придбання, володіння суперяхтою є дорогим, експлуатаційні витрати становлять в середньому близько 10% вартості човна, або 60 мільйонів доларів на рік і вище.

Це не заважає Безосу, статки якого сягають близько 200 мільярдів доларів, згідно з рейтингом Bloomberg.

У 2019 році Безос відчув смак до життя на яхті, відпочиваючи на Eos, вітрильній яхті друга Баррі Діллера та його дружини, модельєра Дайан фон Фюрстенберг. Того ж року в мережі розповсюдилися чутки про те, що він придбав 130-метрову моторну яхту під назвою Flying Fox. Але ці повідомлення були помилковими; вітрильна яхта Безоса буде схожа на яхту Діллера.

Covid не був фактором, Безос зробив замовлення кілька років тому, але це сприяло буму галузі.

Коли сухопутні кордони закриті, яхтинг раптом видався найкращим варіантом для приватного, соціально віддаленого відпочинку та хорошим способом врятуватися від сторонніх очей громадськості, котрі можуть скоса поглянути на надмірності багатих у важкі часи.

Еос у Гонконгу
Фотограф: South China Morning Post / Getty Images / Діксон Лі


Одна річ, якої яхта не матиме через свої величезні вітрила, - це вертолітний майданчик. Тож Безос та його партнер Лорен Санчес, пілот вертольота, замовили допоміжну яхту, повідомили люди, знайомі з їхніми планами.

Однак генеральний директор Amazon можливо прислухається до уроку, який отримав колега-мільярдер Девід Геффена щодо смирення. Співзасновник DreamWorks Animation викликав глобальне обурення в березні минулого року, коли розмістив в Instagram зображення заходу сонця зі своєї суперяхти "Rising Sun".

"Ізольований на Гренадінах, уникаючи вірусу", - написав він. "Я сподіваюся, що всі люди в безпеці".

за матеріалами Вloomberg


14.05.2021 1637
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2118
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19048
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1696
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1182
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2234
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3815

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1940

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

657

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1276

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1434
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

345
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

860
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24367
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

590
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

589
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

725
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1618
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7992
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

395
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

747
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2011 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

711