Нова суперяхта Джеффа Безоса віщує бурхливий ринок великих човнів

Джефф Безос та Лорен Санчес
Фотограф: Саймон Стекпул / Офсайд / Getty Images


Три щогли, 127-метрів, ймовірна ціна більш як 500 мільйонів доларів.

Навіть у показному світі суперяхт проєкт Y721 виділяється.

Після завершення будівництва яхта матиме 127 метрів (417 футів) у довжину, міститиме кілька палуб і матиме три величезні щогли, згідно з мізерною інформацією, яка доступна на вебсайті виробника та різних дошках оголошень для любителів яхтингу. Це зробить її однією з найбільших вітрильних яхт, які коли-небудь будували у Нідерландах, неофіційній столиці човнобудівної справи для надзвичайно багатих.

Або в цьому випадку для найбагатших з багатих: Джефф Безос, засновник Amazon.com Inc. і найбагатша людина на планеті, володіє човном, який повинен переїхати на нову корабельню для добудови наступного місяця. Представник Oceanco, голландського виробника яхт, відповідального за корабель, відмовився від коментарів.

Суперяхта Безоса, яка, ймовірно, коштуватиме понад 500 мільйонів доларів за будівництво та матиме власну яхту підтримки з вертолітним майданчиком, є найновішим аксесуаром - разом із Washington Post, фільмами, скандалом з таблоїдами - провіщаючи трансформацію амазонського магната з технолога в мегамільярдера, який мандрує по всьому світу. Це свідчить про величезний статок, який швидко зріс, оскільки світ зруйнувала руйнівна пандемія.

Це також свідчить про надзвичайно таємну галузь, яка, за всіма ознаками, процвітала як прямий результат Covid-19, і яскраве втілення розширення прірви між долями надбагатих і майже всіх інших за останні 14 місяців.

Стівен Спілберг також замовив нову яхту, згідно з даними трьох людей, які знайомі з планами режисера, та не мали повноважень публічно говорити про це. Його нинішня яхта нещодавно була виставлена ​​на продаж за 131 мільйон євро (158 мільйонів доларів). Прессекретар Спілберга відмовився від коментувань.

"Ринок шумить", - сказав Сем Такер, керівник досліджень суперяхт у лондонському VesselsValue. Кількість угод за останні квартали рекордна - ринок горить. Попит на надзвичайно висококласні яхти перевершив пропозицію. "Неможливо отримати слот", - сказав Такер. "Вони повністю заброньовані".

Внутрішні водні шляхи північної Німеччини, де проживає кілька високоповажних суднобудівників, заповнені міськими блоковими сталевими корпусами майбутніх суперяхт, а також наявними яхтами. Всього зараз будується близько 50 човнів довжиною більше ніж 100 метрів, зазначив Такер. За 10 з них відповідає бременська компанія Luerssen.

Пандемія додала нового значення так званим яхтам-дослідникам, деякі з яких можуть пройти 9000 морських миль без необхідності заправлятись, сказав Айно Грапін, головний виконавчий директор студії інтер'єрів суперяхт Winch Design.

"Клієнти можуть насолоджуватися життям на морі протягом тривалого проміжку часу, не маючи необхідності пересікатися з іншими", - сказала вона.

Як і в будь-якій індустрії, у яхтбудівників були причини для занепокоєння минулого року, коли перші локдауни заморозили нові замовлення, а ринки занепали.

Але до літа ультрабагаті люди зрозуміли, що насправді не втратили грошей. За багатьма показниками, 2020 рік був рекордним. Внаслідок закриття бізнесу мільйони людей були безробітними, а світовий ВВП впав, найбагатші люди у світі додали 1,8 трлн. доларів до свого колективного статку, згідно з Індексом мільярдерів Bloomberg.

І замовлення почали надходити.

"Тип багатства змінився, але не саме багатство", - сказала Джованна Вітеллі, віцепрезидент Azimut Benetti Group, яка має майже три десятки суперяхт у своїй книзі замовлення. "Це відрізняється від 2008 року, коли криза була справді масовою".

Приплив перевершив галузеві конвенції. У звичайні часи багатим клієнтам потрібні були роки, щоб набратись нервів, щоб розщедритися на величезний човен. Зазвичай вони починають із фрахтування, а потім купують щось порівняно скромне - скажімо, 100-футер. Зараз вони йдуть за великими речами, сказали брокери.

Частина цього - зміна стилю життя. Раніше вони винаймали вілли для своїх десятків друзів та членів сім'ї, зараз багатії приймають їх на кораблі. 

Ентузіазм яхтингових неофітів щодо володіння човнами є ще одним показником бурхливого статку багатих, оскільки світ готується до видужання від пандемії. Окрім початкової ціни придбання, володіння суперяхтою є дорогим, експлуатаційні витрати становлять в середньому близько 10% вартості човна, або 60 мільйонів доларів на рік і вище.

Це не заважає Безосу, статки якого сягають близько 200 мільярдів доларів, згідно з рейтингом Bloomberg.

У 2019 році Безос відчув смак до життя на яхті, відпочиваючи на Eos, вітрильній яхті друга Баррі Діллера та його дружини, модельєра Дайан фон Фюрстенберг. Того ж року в мережі розповсюдилися чутки про те, що він придбав 130-метрову моторну яхту під назвою Flying Fox. Але ці повідомлення були помилковими; вітрильна яхта Безоса буде схожа на яхту Діллера.

Covid не був фактором, Безос зробив замовлення кілька років тому, але це сприяло буму галузі.

Коли сухопутні кордони закриті, яхтинг раптом видався найкращим варіантом для приватного, соціально віддаленого відпочинку та хорошим способом врятуватися від сторонніх очей громадськості, котрі можуть скоса поглянути на надмірності багатих у важкі часи.

Еос у Гонконгу
Фотограф: South China Morning Post / Getty Images / Діксон Лі


Одна річ, якої яхта не матиме через свої величезні вітрила, - це вертолітний майданчик. Тож Безос та його партнер Лорен Санчес, пілот вертольота, замовили допоміжну яхту, повідомили люди, знайомі з їхніми планами.

Однак генеральний директор Amazon можливо прислухається до уроку, який отримав колега-мільярдер Девід Геффена щодо смирення. Співзасновник DreamWorks Animation викликав глобальне обурення в березні минулого року, коли розмістив в Instagram зображення заходу сонця зі своєї суперяхти "Rising Sun".

"Ізольований на Гренадінах, уникаючи вірусу", - написав він. "Я сподіваюся, що всі люди в безпеці".

за матеріалами Вloomberg


14.05.2021 1614
20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

852
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1753 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7151
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15007 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1917
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1164

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

854

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1724

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1532
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

100
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

512
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

756
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3018
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1817
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

844
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34993 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

336
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

490
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

815
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

728