Нова схема руху в Івано-Франківську: потреба нагальна, реалізація далека...

 

Про нову схему руху в Івано-Франківську говорять років зо п’ять. Мале транспортне кільце, на якому побудований теперішній трафік, давно стало суцільним корком. Особливо – в районі ринку.

 

Міська влада Івано-Франківська розглядала 4 можливих варіанти зміни схеми руху і зупинилася на одному – проекті спеціалістів з Львова.

 

Але впровадження змін потребує коштів, адже мова йде про зміну знаків, розмітки, світлофорів та контактної мережі. Ну і крім того – волі на такі реформи, адже зміна руху – це ще й зміна автобусних маршрутів.

 

Наразі розроблено техніко-економічне обґрунтування – передпроектна документація, загальна характеристика з усіма розрахунками. По-суті, це зародок майбутньої нової схеми руху.

 

«Цього року закладено гроші в бюджеті, 300 тисяч гривень, для розробки проекту першого малого кільця. Має бути ще 10 світлофорних об’єктів» - говорить заступник міського голови Івано-Франківська з питань житлово-комунального господарства Микола Саєвич..

 

Як зміниться рух після втілення схеми?

Свій рух поміняють практично всі вулиці. В центр міста фактично не буде заїзду, а рух буде йти по колу. Буде два кола: мале і велике. Мале коло буде йти проти годинникової стрілки, а велике – за годинниковою стрілкою. Їх буде поєднувати двохсторонній рух. Центральні вулиці міста поміняють свій односторонній рух на протилежний напрямок.

 

Наприклад по вулиці Дністровській від ринку до вулиці Васильянок буде йти рух в протилежному напрямку: від Васильянок, до Ринку і далі по Новгородській. І Січових стрільців буде йти протилежно. Зараз йде до Мазепи, а звідти до Франка, а буде йти від Мазепи до Франка буде односторонній рух повністю. На Франка тоже буде протилежно до Гаркуші. І по Гаркуші коло до Дністровської і Васильянок. Таке коло перше буде. Навколо буде йти односторонній рух.

 

Коли така схема буде втілена в життя?

Коли буде втілена в життя я не знаю. Ми викликали проектантів зі Львова, дали їм завдання на проектування тільки першого кола. Зробиться проект, після цього треба буде будувати, нові світлофори треба ставити, треба знаки міняти. Треба десь розширювати. Десь з’їзди, заїзди зробити.

 

Все залежить від кількості коштів які виділяються. От цього року виділили тільки на проектування. Будуть на другий рік кошти на будівництво – значить почнеться будівництво. Будемо пробувати частково закладати. Ми не знаємо навіть приблизної вартості на сьогоднішній день. Саме техніко-економічне обгрунтування було зроблено 3 роки тому. Зрозуміло, що ціни змінилися. Треба мати проект, а в проекті буде вказана вартість таких робіт.

 

Тобто ще не скоро іванофранківці будуть їздити по-новому?

По повній схемі, я думаю так, не скоро. Бо це дуже багато змін – і заїзди, і з’їзди. Можливо частково поетапно будемо робити в залежності від того як будуть виділятися кошти. Це важливо, щоб машини не заїжджали в центр міста, тоді воно буде чистіше.

 

Керівник прес-служби управління ДАІ в Івано-Франківській області Костянтин Кулак:

«Міняти схему руху потрібно однозначно. Вже не перший рік це готується. В нас зараз схема така: забрати весь транспорт з центру Івано-Франківська. Тобто буде виїзд транспорту з центру Івано-Франківська. Нариклад, якщо ми знаходимось на вулиці Січових Стрільців – ми їдемо в центр міста, по вулиці Мазепи всі їдуть в центр, з Коновальця і Чорновола також всі з’їжджаються в центр. А буде зовсім інший маршрут руху. Навпаки – з центру.


06.10.2011 2520 1
Коментарі (1)

водій 2011.10.07, 00:03
не треба нічого міняти треба просто зняти всі парковки зробити в деяких місцях двохсторонній рух а щоб корка небуло в районі ринку треба відкрити дорогу по вул шпитальній біля ода і в нашому місті буде порядок а ще зробити переходи яскраво білочервоні і поміняти світлофори які дають відлік на секунди даі читайте що треба нам простим людям це ж так просто
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

709
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2724
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1704 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3833
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5600
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1784

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

306

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

290

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

986
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

583
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

583
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

861
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2098
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

626
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

954
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5017
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1163
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

498 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

700
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

481
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

805