Нова схема руху в Івано-Франківську: потреба нагальна, реалізація далека...

 

Про нову схему руху в Івано-Франківську говорять років зо п’ять. Мале транспортне кільце, на якому побудований теперішній трафік, давно стало суцільним корком. Особливо – в районі ринку.

 

Міська влада Івано-Франківська розглядала 4 можливих варіанти зміни схеми руху і зупинилася на одному – проекті спеціалістів з Львова.

 

Але впровадження змін потребує коштів, адже мова йде про зміну знаків, розмітки, світлофорів та контактної мережі. Ну і крім того – волі на такі реформи, адже зміна руху – це ще й зміна автобусних маршрутів.

 

Наразі розроблено техніко-економічне обґрунтування – передпроектна документація, загальна характеристика з усіма розрахунками. По-суті, це зародок майбутньої нової схеми руху.

 

«Цього року закладено гроші в бюджеті, 300 тисяч гривень, для розробки проекту першого малого кільця. Має бути ще 10 світлофорних об’єктів» - говорить заступник міського голови Івано-Франківська з питань житлово-комунального господарства Микола Саєвич..

 

Як зміниться рух після втілення схеми?

Свій рух поміняють практично всі вулиці. В центр міста фактично не буде заїзду, а рух буде йти по колу. Буде два кола: мале і велике. Мале коло буде йти проти годинникової стрілки, а велике – за годинниковою стрілкою. Їх буде поєднувати двохсторонній рух. Центральні вулиці міста поміняють свій односторонній рух на протилежний напрямок.

 

Наприклад по вулиці Дністровській від ринку до вулиці Васильянок буде йти рух в протилежному напрямку: від Васильянок, до Ринку і далі по Новгородській. І Січових стрільців буде йти протилежно. Зараз йде до Мазепи, а звідти до Франка, а буде йти від Мазепи до Франка буде односторонній рух повністю. На Франка тоже буде протилежно до Гаркуші. І по Гаркуші коло до Дністровської і Васильянок. Таке коло перше буде. Навколо буде йти односторонній рух.

 

Коли така схема буде втілена в життя?

Коли буде втілена в життя я не знаю. Ми викликали проектантів зі Львова, дали їм завдання на проектування тільки першого кола. Зробиться проект, після цього треба буде будувати, нові світлофори треба ставити, треба знаки міняти. Треба десь розширювати. Десь з’їзди, заїзди зробити.

 

Все залежить від кількості коштів які виділяються. От цього року виділили тільки на проектування. Будуть на другий рік кошти на будівництво – значить почнеться будівництво. Будемо пробувати частково закладати. Ми не знаємо навіть приблизної вартості на сьогоднішній день. Саме техніко-економічне обгрунтування було зроблено 3 роки тому. Зрозуміло, що ціни змінилися. Треба мати проект, а в проекті буде вказана вартість таких робіт.

 

Тобто ще не скоро іванофранківці будуть їздити по-новому?

По повній схемі, я думаю так, не скоро. Бо це дуже багато змін – і заїзди, і з’їзди. Можливо частково поетапно будемо робити в залежності від того як будуть виділятися кошти. Це важливо, щоб машини не заїжджали в центр міста, тоді воно буде чистіше.

 

Керівник прес-служби управління ДАІ в Івано-Франківській області Костянтин Кулак:

«Міняти схему руху потрібно однозначно. Вже не перший рік це готується. В нас зараз схема така: забрати весь транспорт з центру Івано-Франківська. Тобто буде виїзд транспорту з центру Івано-Франківська. Нариклад, якщо ми знаходимось на вулиці Січових Стрільців – ми їдемо в центр міста, по вулиці Мазепи всі їдуть в центр, з Коновальця і Чорновола також всі з’їжджаються в центр. А буде зовсім інший маршрут руху. Навпаки – з центру.


06.10.2011 2475 1
Коментарі (1)

водій 2011.10.07, 00:03
не треба нічого міняти треба просто зняти всі парковки зробити в деяких місцях двохсторонній рух а щоб корка небуло в районі ринку треба відкрити дорогу по вул шпитальній біля ода і в нашому місті буде порядок а ще зробити переходи яскраво білочервоні і поміняти світлофори які дають відлік на секунди даі читайте що треба нам простим людям це ж так просто
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

389
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1438
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2637 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3657
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3029
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2163

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

644

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

486

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1652

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1819
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

309
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

526
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

823
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5010
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

374
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

901
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10145
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

534
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

270
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

284
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

396
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

416