Нова схема руху в Івано-Франківську: потреба нагальна, реалізація далека...

 

Про нову схему руху в Івано-Франківську говорять років зо п’ять. Мале транспортне кільце, на якому побудований теперішній трафік, давно стало суцільним корком. Особливо – в районі ринку.

 

Міська влада Івано-Франківська розглядала 4 можливих варіанти зміни схеми руху і зупинилася на одному – проекті спеціалістів з Львова.

 

Але впровадження змін потребує коштів, адже мова йде про зміну знаків, розмітки, світлофорів та контактної мережі. Ну і крім того – волі на такі реформи, адже зміна руху – це ще й зміна автобусних маршрутів.

 

Наразі розроблено техніко-економічне обґрунтування – передпроектна документація, загальна характеристика з усіма розрахунками. По-суті, це зародок майбутньої нової схеми руху.

 

«Цього року закладено гроші в бюджеті, 300 тисяч гривень, для розробки проекту першого малого кільця. Має бути ще 10 світлофорних об’єктів» - говорить заступник міського голови Івано-Франківська з питань житлово-комунального господарства Микола Саєвич..

 

Як зміниться рух після втілення схеми?

Свій рух поміняють практично всі вулиці. В центр міста фактично не буде заїзду, а рух буде йти по колу. Буде два кола: мале і велике. Мале коло буде йти проти годинникової стрілки, а велике – за годинниковою стрілкою. Їх буде поєднувати двохсторонній рух. Центральні вулиці міста поміняють свій односторонній рух на протилежний напрямок.

 

Наприклад по вулиці Дністровській від ринку до вулиці Васильянок буде йти рух в протилежному напрямку: від Васильянок, до Ринку і далі по Новгородській. І Січових стрільців буде йти протилежно. Зараз йде до Мазепи, а звідти до Франка, а буде йти від Мазепи до Франка буде односторонній рух повністю. На Франка тоже буде протилежно до Гаркуші. І по Гаркуші коло до Дністровської і Васильянок. Таке коло перше буде. Навколо буде йти односторонній рух.

 

Коли така схема буде втілена в життя?

Коли буде втілена в життя я не знаю. Ми викликали проектантів зі Львова, дали їм завдання на проектування тільки першого кола. Зробиться проект, після цього треба буде будувати, нові світлофори треба ставити, треба знаки міняти. Треба десь розширювати. Десь з’їзди, заїзди зробити.

 

Все залежить від кількості коштів які виділяються. От цього року виділили тільки на проектування. Будуть на другий рік кошти на будівництво – значить почнеться будівництво. Будемо пробувати частково закладати. Ми не знаємо навіть приблизної вартості на сьогоднішній день. Саме техніко-економічне обгрунтування було зроблено 3 роки тому. Зрозуміло, що ціни змінилися. Треба мати проект, а в проекті буде вказана вартість таких робіт.

 

Тобто ще не скоро іванофранківці будуть їздити по-новому?

По повній схемі, я думаю так, не скоро. Бо це дуже багато змін – і заїзди, і з’їзди. Можливо частково поетапно будемо робити в залежності від того як будуть виділятися кошти. Це важливо, щоб машини не заїжджали в центр міста, тоді воно буде чистіше.

 

Керівник прес-служби управління ДАІ в Івано-Франківській області Костянтин Кулак:

«Міняти схему руху потрібно однозначно. Вже не перший рік це готується. В нас зараз схема така: забрати весь транспорт з центру Івано-Франківська. Тобто буде виїзд транспорту з центру Івано-Франківська. Нариклад, якщо ми знаходимось на вулиці Січових Стрільців – ми їдемо в центр міста, по вулиці Мазепи всі їдуть в центр, з Коновальця і Чорновола також всі з’їжджаються в центр. А буде зовсім інший маршрут руху. Навпаки – з центру.


06.10.2011 2494 1
Коментарі (1)

водій 2011.10.07, 00:03
не треба нічого міняти треба просто зняти всі парковки зробити в деяких місцях двохсторонній рух а щоб корка небуло в районі ринку треба відкрити дорогу по вул шпитальній біля ода і в нашому місті буде порядок а ще зробити переходи яскраво білочервоні і поміняти світлофори які дають відлік на секунди даі читайте що треба нам простим людям це ж так просто
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

979 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

836
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1656
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2282
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4265 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3263

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

248

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

484

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

430

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

891
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8008
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

668
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

706
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1123
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

708
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6294
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1782
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

221
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

262
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1598
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

796 1