Нова епоха "Зорі" - новий час українського футболу

 

/data/blog/59608/fbc03229733cc1c379685b7a12da1c4a.jpg?20140922115043

 

У матчі 7 туру чемпіонату України луганська «Зоря» вперше за 21 рік обіграла донецький «Шахтар» чим закінчила чималий відрізок свого існування.

Ера «Зорі», яка була ледь не аутсайдером вищої ліги відійшла в історію. Багато хто може говорити про те, що «Зоря» ще у минулому сезоні покинула ешелон аутсайдерів і середняків і максимально наблизилась до сильніших світу вітчизняного футболу. Але перемоги і нічиї з «Динамо», «Дніпром», «Металістом» доводили лише непоступливість команди Вернидуба, а перемога над «Шахтарем» продемонструвала справжню революцію у колективному розумі гравців луганського клубу. І пафосу тут ніякого нема. Загартовані у єврокубкових баталіях гравці «Зорі», а особливо талановита молодь, яка відіграє ледь не ключову роль у грі команди, тепер не визнають ніяких гучних імен і грандів, і грають у свою гру проти будь-якого суперника. Футболісти відчувають впевненість у своїх силах, що дає звільняє їх розум від нав’язливих думок про статус більш іменитого суперника,  і дає можливість демонструвати свої найкращі якості і таланти. Помітно, що луганці отримують задоволення на футбольному полі, хоча і проробляють величезну роботу без м’яча.

В чому сила і секрет Вернидуба? Як «Зорі» вдалось здійснити цю ментальну революцію, яку досі не змогли здійснити багато українських клубів? До речі, і не тільки середняків і аутсайдерів, а мова йде і про деяких грандів. Але зараз про колектив з Луганська. Отже, ставка в «Зорі» робиться на молодь, яку можна навчити практично всьому, поки гравці ще не сформовані і легко вчаться всьому. Важливу роль відіграють і ветерани команди, які надають впевненості молодим талантам.

Головним же у команді Вернидуб є дисципліна і командний дух. Команда живе на полі, як єдиний організм, де кожна частина виконує свої функції на максимумі можливостей. Всі гравці луганської команди завжди відпрацьовують до останнього і відчувають важливість для кінцевого результату дограти в кожному мікро-моменті. Окрім того, «Зоря» завжди грамотно втягує суперника у потрібне їй русло гри задля того, щоб продемонструвати свої найкращі якості, а які саме якості – вже залежить від суперника. «Зоря» вже відійшла від «бий-біжи» і перейшла на швидкий контроль м’яча низом з мінімальною кількістю передач між захисниками. Функція розбудови і розгону атак лежить на хавбеках. Луганці швидко переходять з оборони в атаку при позиційній грі, і чудово нападають при контргрі. І все це осмислено, технічно, з думко і розумом. З гри луганців практично випав елемент безглуздого безперервного закидання чужої штрафної зони безадресними навісами.

Як же «Зоря» обіграла «Шахтар», який не знав поразок на внутрішній арені з квітня 2014 року? Думаю, тут треба констатувати факт, що Луческу програв Вернидубу. Румунський спеціаліст програє своїм опонентам вкрай рідко, але тут мала місце поразка саме тренера, який тактично поступився своєму опоненту. «Зоря» застосувала пресинг починаючи від зі штрафного суперника і закінчуючи межами своєї карної зони. У єврокубках було завжди помітно, що футболісти «Шахтаря» сумбурно виходять з-під високого пресингу і у їх діях починається хаос, непорозуміння у командних та великий брак індивідуальних діях гравців. Саме це і використав Вернидуб у матчі з «гірниками». Оборонці «гірників», які звикли перепасовуючись з воротарем виходити з-під високого пресингу в цей раз не врахували ступінь і якість цього самого пресингу, який їм зустрічається лише єврокубкових матчах, але аж ніяк не в Україні. Певний ефект несподіванки, неготовність до цього посіяла хаос у грі біля своїх воріт.

Ще одним визначальним моментом у грі «Зорі» проти чемпіона України стала гра в центральній зоні поля. Група центрхавів «Шахтаря» була відрізана від захисників, що позбавило «гірників» можливості у звичній манері – через пас – виходити з оборони в атаку. Через своїх плеймейкерів у центрі поля. Через це бразильські креативники змушені були розійтись широко по флангах, де на них вже чекали гравці «Зорі». Всі стіночки «гірників» і намагання обігратись на короткій дистанції грамотно перекусувались луганцями.

Далі цікавіше. Отже, позбавивши «Шахтар» можливість комбінувати, створивши високу щільність, «Зоря» підштовхнула бразильських чаклунів м’яча до їх улюбленої справи – дриблінгу. Браво Вернидуб! Бразильці. Які збились до індивідуальних намагань обіграти і завдати удару потрапили у пастку. Оборонці «Зорі» прекрасно діяли на підстраховці своїх хавбеків і чудово страхували своїх партнерів по захисту під час намагань «гірників» обіграшем пролізти у карну зону луганців. Було яскраво помітно, що гравці «Зорі» просто читали дриблінг суперників і чудово вивчили манеру гри бразильців.

Гра на останньому рубежі – окремий пункт. Центрбеки «Зорі» показали майстер клас у взаєморозумінні і надійності гри на даній позиції. Вернидуб-молодший і Пилявський знімали увесь верх, нейтралізували практично всі флангові простріли, коли час від часу провалювались крайні оборонці і виключили з гри Адріано і Гладкого, у яких на двох за 90 з лишком хвилин був один гольовий момент на двох.

Отже, «Зоря» змусила «Шахтар» грати у те, що «гірники» не вміють і ніколи не практикували – лише суто флангові простріли та верхові подачі в боротьбу.

Дуже добре рухалась команда Вернидуба. Було чітко видно, що після того, як гравці створюють велику щільність на своїй половині при масованих атаках суперника, луганські футболісти стрімко розлітаються по позиціях і виходять вперед, починаючи пресинг оборонців аби не дати тим підібрати м’яч і розпочати другу хвилю атаки. Схема гри команди Вернидуба була дуже варіативною: то 4-2-3-1, то 4-4-2, то 4-3-3. В залежності від ситуації команда грамотно перебудовувалась і виконувала саме ті задачі, які вимагала від них та чи інша схема.

В підсумку скажу, що «Зоря» може посісти місце «Металіста», який нині перебуває у стадії напіврозпаду. Відчувши смак єврокубків і перемоги над чемпіоном луганську команду вже важко буде чимось налякати, адже смак перемоги викликає нестримну жагу до ще більших успіхів, що набагато сильніше за дію будь-якого наркотика. Одержима перемогами «Зоря» під орудою Вернидуба розпочинає писати нову сторінку в історії клубу. Нова ера «Зорі» і частково українського футболу взяла свій початок, адже у складі луганського клубу грає майбутнє футболу України.

Марк Копич, Футбол 24


22.09.2014 446 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

642
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1090
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2172
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2031
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1974
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5984

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1189

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1922

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2679

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2613
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

122
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

367
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

812
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15074
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2537
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

832
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2783
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26269 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

394
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

846
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

927
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1150