З лютого цього року на території Яремчі стартували три нових міні-проекти в рамках «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат» Всесвітнім фондом природи (WWF) за фінансової підтримки уряду Норвегії.
Виконавцями міні-проекту під назвою «Гуцульщина сакральна» є Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» та Карпатський НПП. Проект передбачає розробку та популяризацію етно-пізнавального маршруту, який включає відвідування дерев’яних церков, так званої гуцульської школи народного будівництва та інших визначних духовних пам’яток, які приваблюють туристів своєю автентикою та молитовним духом.
Такий проект має стати візитівкою регіону і КНПП, допоможе власникам зелених садиб у організації своїм відвідувачам насиченого та змістовного відпочинку. Крім цього, даний етно-маршрут у подальшому міг би стати однією гілкою інших подібних маршрутів, які охоплюють усю етнічну територію Гуцульщини.
Проект «Гуцульщина сакральна» включає в себе розробку екскурсії нового маршруту, випуск інформаційної брошури з описами та фотоілюстраціями гуцульських церков Яремчі, розташованими на території КНПП. Основні відомості про гуцульське сакральне будівництво в брошурі будуть перекладені англійською, що значно розширить кількість відвідувачів поза межами України, повідомляє сайт zaholovok.
Наступним важливим кроком у роботі даного проекту є виготовлення промоційного відеоролику, який коротко розповідав би про риси сакрального будівництва в Карпатах, знайомив би з пам’ятками архітектури на цій території, а також інформував глядачів про Карпатський НПП, туристичну асоціацію «Карпати Еко-Край».
Презентація новоствореного маршруту із залученням представників громади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ допоможе в рекламній кампанії маршруту, а підсумком проекту стане екскурсія етно-маршрутом «Гуцульщина сакральна».
Виконавцями міні-проекту під назвою "Вершина Маковиця чекає на тебе" є громадська екологічна організація "Еко-плай"та Карпатський НПП.
В рамках проекту плануються наступні заходи: облаштування площадки з каменю, облаштування сходів з каменю на крутих підйомах, прочистка маршруту та маркування, виготовлення інформаційних стендів та вказівників. Відновлення потенціалу даного маршруту є досить важливим для розвитку екологічно зорієнтованого туризму, соціальної й екологічної стабільності регіону.
Виконавцями міні-проекту під назвою "Сприяння сталому розвитку природоохоронних територій шляхом підвищення інформованості про них» є Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», Карпатський НПП, природний заповідник «Горгани» та ТОВ «Карпати. інфо».
Ідея проекту полягає у виданні атласу на оновленій картографічній основі, який би охоплював територію Карпатського НПП, ПЗ «Ґорґани» і частково Карпатського біосферного заповідника, де буде розміщена найновіша інформація про дані природоохоронні об’єкти з акцентуванням на різниці між ними, а також між ними і звичайними територіями.
В даному атласі туристична складова відображатиметься у вигляді туристичної карти регіону з сіткою GPSта показом меж природоохоронних територій, а в описовій частині подаватиметься узгоджена з адміністраціями природоохоронних установ екологічна та туристична інформація, - повідомили в Міністерстві екології та природних ресурсів України.