Норвегія фінансує новий проект у гуцульських Карпатах

 

З лютого цього року на території Яремчі стартували три нових міні-проекти в рамках «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат» Всесвітнім фондом природи (WWF) за фінансової підтримки уряду Норвегії.


Виконавцями міні-проекту під назвою «Гуцульщина сакральна» є Туристична асоціація «Карпати Еко-Край» та Карпатський НПП. Проект передбачає розробку та популяризацію  етно-пізнавального маршруту, який включає відвідування дерев’яних церков, так званої гуцульської школи народного будівництва та інших визначних духовних пам’яток, які приваблюють туристів своєю автентикою та молитовним духом.

 

Такий проект має стати візитівкою регіону і КНПП, допоможе власникам зелених садиб у організації своїм відвідувачам насиченого та змістовного відпочинку. Крім цього, даний етно-маршрут у подальшому міг би стати однією гілкою інших подібних маршрутів, які охоплюють усю етнічну територію Гуцульщини.

 

Проект «Гуцульщина сакральна» включає в себе розробку екскурсії нового маршруту, випуск інформаційної брошури з описами та фотоілюстраціями гуцульських церков Яремчі, розташованими на території КНПП. Основні відомості про гуцульське сакральне будівництво в брошурі будуть перекладені англійською, що значно розширить кількість відвідувачів поза межами України, повідомляє сайт zaholovok.

 

Наступним важливим кроком у роботі даного проекту є виготовлення промоційного відеоролику, який коротко розповідав би про риси сакрального будівництва в Карпатах, знайомив би з пам’ятками архітектури на цій території, а також інформував глядачів про Карпатський  НПП, туристичну асоціацію «Карпати Еко-Край».

 

Презентація новоствореного маршруту із залученням представників громади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ  допоможе в рекламній кампанії маршруту, а підсумком  проекту стане екскурсія етно-маршрутом «Гуцульщина сакральна».

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Вершина Маковиця чекає на тебе" є  громадська екологічна організація "Еко-плай"та Карпатський НПП.

 

В рамках проекту плануються наступні заходи: облаштування площадки з каменю, облаштування сходів з каменю на крутих підйомах, прочистка маршруту та маркування, виготовлення інформаційних стендів та вказівників. Відновлення потенціалу даного маршруту є досить важливим для розвитку екологічно зорієнтованого туризму, соціальної й екологічної стабільності регіону.

 

Виконавцями міні-проекту під назвою "Сприяння сталому розвитку природоохоронних територій шляхом підвищення інформованості про них» є Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», Карпатський НПП,  природний заповідник «Горгани» та ТОВ «Карпати. інфо».

 

Ідея проекту полягає у виданні атласу на оновленій картографічній основі, який би охоплював територію Карпатського НПП, ПЗ «Ґорґани» і частково Карпатського біосферного заповідника, де буде розміщена найновіша інформація про дані природоохоронні об’єкти з акцентуванням на різниці між ними, а також між ними і звичайними територіями.

 

В даному атласі туристична складова відображатиметься у вигляді туристичної карти регіону з сіткою GPSта показом меж природоохоронних територій, а в описовій частині подаватиметься узгоджена з адміністраціями природоохоронних установ екологічна та туристична інформація, - повідомили в Міністерстві екології та природних ресурсів України.


06.03.2012 2298 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

554
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1573
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2804 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3729
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3151
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2230

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

104

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

698

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

555

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1698
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

373
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

572
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

879
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

559 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5084
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

428
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

951
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

589
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

354
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

341
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

443
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

458