Нюх та смак після Covid-19 відновлюються впродовж п'яти місяців

Зараз США перевищили руйнівний рубіж - пів мільйона смертей від Covid-19. Це вражаюча цифра, яка, на думку експертів, не повинна бути такою високою.

"Я вважаю, що ми діяли гірше, ніж більшість інших країн, і ми є високорозвиненою, багатою країною", - сказав д-р Ентоні Фаучі Джорджу Стефанопулосу в ефірі "Доброго ранку Америка" в ABC. "Настільки важко просто повернутися і спробувати пригадати те, як розгорталися справи. Це було просто погано", - додав Фочі.

Кількість загиблих у США через Covid-19 є на сьогодні найвищою з усіх країн - і більш ніж удвічі більшою, ніж у Бразилії, яка, за даними Університету Джона Хопкінса, має наступну найбільшу кількість смертей, пов’язаних з вірусами.

США також повідомили про найбільшу кількість інфікованих, зараз понад 28 мільйонів американців пройшли тест на Covid-19. Ця кількість більше ніж удвічі перевищує кількість випадків в Індії, яка друга у черзі, за даними Університету Джона Хопкінса - і майже втричі перевищує кількість у Бразилії.

Експерти вказали на кілька факторів, які могли сприяти погіршенню пандемії, зокрема відсутність чітких повідомлень керівництва країни, керівників штатів та місцевих органів, які занадто швидко послаблювали обмеження, великі святкування та постійний опір носінню масок та нехтування іншими заходами безпеки.

"Маска - це не що інше, як рятувальний медичний пристрій, проте її носіння ігнорують різними способами, які не є фактичними, не науковими й, чесно кажучи, небезпечними", - сказав директор Національного інституту охорони здоров'я д-р Френсіс Коллінз. Axios на HBO "на початку цього тижня. "Я думаю, це можна підтвердити, в результаті загинули десятки тисяч людей", - додав Коллінз.


Що зараз потрібно зробити США

Лікар невідкладної допомоги доктор Леана Вень каже, що її турбує те, що може статися.

"Найбільшим моїм страхом зараз є безпечність людей", - заявила медик в понеділок CNN.

Хоча штати по всій країні можуть повідомляти про обнадійливі тенденції, експерти, включаючи Вень, застерігають, зараз абсолютно не час відмовлятися - особливо у звязку із появою нових штамів коронавірусу.

"Найкращий спосіб для нас прийти в норму - це подвоїти заходи безпеки, не скидати масок, не їсти в приміщенні, не робити інших справ, які, як ми знаємо, можуть ризикувати відновленням спалахів інфекції", - сказав доктор Крейг Спенсер директор з питань глобальної охорони здоров’я в екстреній медицині в Медичному центрі Нью-Йорка.

"Більшість людей у ​​цій країні досі не мають захисту від коронавірусу і можуть заразитися", - сказав він CNN. "Це ще не закінчено, і нам потрібно на це зважати".

Це означає, що слід носити маски, дотримуватися соціального дистанціювання, уникати місць масового скупчення людей, регулярно мити руки та застосовувати заходи безпеки, які досі працювали, щоб стримати поширення інфекцій.

Директор Центрів з контролю та профілактики захворювань, доктор Рошель Валенський заявила під час брифінгу щодо Covid-19 у понеділок, що, хоча цифри можуть зменшуватися, "випадки госпіталізації в лікарні та смертності залишаються на дуже високому рівні".

Нові випадки невпинно зменшуються протягом п'яти тижнів, сказав Валенський. Але США продовжують щодня додавати десятки тисяч нових інфекцій. Лише у лютому зареєстровано понад два мільйони нових випадків захворювання на Covid-19.

Госпіталізації стрімко впали з піку 6 січня - понад 132 400 пацієнтів Covid-19. Але понад 55400 людей залишаються госпіталізованими з вірусом, згідно з проєктом відстеження COVID. І щоденно через Covid-19 сотні життів втрачається.

За даними Джонса Хопкінса в понеділок зареєстровано понад 1300 смертей, а цього місяця - понад 52 000.

"Попри те, що пандемія йде на спад, ще багато роботи доведеться зробити", - сказав Валенський.


Відчуття запахів та смак після Covid-19 можуть зникнути на декілька місяців

І багато людей, які пережили цю хворобу, продовжують виявляти нові симптоми.

В понеділок канадські дослідники повідомили, що нюх і смак у людей може не повернутися протягом п’яти місяців після зараження коронавірусом.

Команда Університету Квебеку опитала понад 800 медичних працівників, які виявили позитивний результат на вірус. Вони оцінили нюх і смак за шкалою від нуля до 10, а деяких попросили провести тест дома для подальшої оцінки цих органів чуття.

Під час початкового зараження більше ніж 70% тих, хто брав участь в опитуванні, повідомили, що втратили нюх, а 65% - втратили відчуття смаку, зазначають дослідники в попередніх результатах.

П'ять місяців потому, коли вони використовували домашній тест, 17% учасників сказали, що вони все ще не чують запахів, а 9% - смак.

"Наші результати показують, що у багатьох людей, які перехворіли на Covid-19, може зберігатися порушення нюху та смаку", - йдеться у заяві доктора Йоханнеса Фраснеллі з Квебекського університету, який працював над дослідженням. "Це підкреслює важливість подальшого спостереження за людьми, які були заражені, і потребує подальших досліджень, щоб виявити ступінь неврологічних проблем, пов'язаних з Covid-19".


CDC оголошує про екстрене засідання радників

Тим часом коли Сполучені Штати намагаються отримати більше доз вакцини, незабаром ще одна вакцина може отримати зелене світло для американського ринку. Компанія Johnson & Johnson оголосила раніше цього місяця, що подала заявку на отримання дозволу на екстрене використання від Управління з контролю за продуктами та ліками для своєї однодозової вакцини проти Covid-19.

У п’ятницю консультативна група FDA обговорить заявку та дані компанії. На підставі рекомендацій радника, FDA буде визначати, чи дати вакцині зелене світло.

Потім радники CDC обговорять власні рекомендації щодо впровадження вакцини, які потім повинні офіційно прийняти CDC. CDC оголосив про екстрене засідання своїх радників з вакцин з 28 лютого по 1 березня.

Тим часом Johnson & Johnson засвідчать у вівторок, чи вони можуть доставити достатньо доз до кінця березня, щоб вакцинувати понад 20 мільйонів американців.

Наразі понад 44 мільйони американців отримали принаймні свою першу дозу вакцини Covid-19, свідчать дані CDC, близько 19,4 мільйона отримали обидві дози. Це менше ніж 6% населення США.

за матеріалами CNN


24.02.2021 1557
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2424
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

118

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

464
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

560
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

706
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2