
Сьогодні, 5 квітня, о 14 годині в Івано-Франківському медичному університеті відбулась зустріч з німецьким психологом і педагогом Хансом-Вольффом Графом.
Фахівець розповів про психологію болю, взаємозв'язок психології та медицини вцілому, передає Фіртка.
Як відмітив на початку зустрічі Ханс-Вольфф Граф, найбільша проблема, з якою стикаються між медициною та психологією - це те, що більшість медиків не розуміються на психології та навпаки, психологи не розуміються на медицині.
"Ви можете бути найкращими, докладати всіх зусиль, але якщо пацієнт не стане співпрацювати з вами, не зрозуміє, що вирішальною є його готовність - тоді ви нічого не зможете зробити", - зазначив психолог.
При лікуванні пацієнтів варто включати лімбічну систему в контексті пацієнта, адже якщо лікувати лише вегетативну, результату не буде. Основою відносин з пацієнтом має бути довіра, тоді пацієнт прийматиме участь у власному одужанні.
"У американців кожен третій представник має свого психолога. Там обмінюються рекомендаціями гарних психологів так само, як рекомендують хороших лорів чи стоматологів. А в Україні та й в Росії щодо психолога дуже складні відносини. Це пов'язано у великій мірі з самими психологами. До прикладу, рекламна психологія чітко знає, як розміщувати товари, на якій висоті їх помістити, щоб їх хотілося купити, щоб дитина побачивши їх випрошувала у батьків. Цим самим психологія зрадила себе", - зазначив Ханс-Вольфф Граф.
За його словами, розум та почуття спілкуються постійно, навіть тоді, коли ми спимо. Додатковий регулятор, який забезпечує комунікацію між розумом та почуттями - це вегетативна система. Ми боїмося покарань тому що вони показують нам, що ми недостойні любові, бо ми не відповідаємо очікуванням ззовні. Тож психолог радить майбутнім медикам під час анамнезу цікавитись тим, що переживав, що відчував пацієнт, тоді можна буде побачити, що у половині випадків не потрібні медикаменти. Фармацевтична індустрія звісно по іншому бачить призначення медикаментів. Зрозуміло з яких причин.
"За останні сто років фармацевтичній індустрії вдалося досягти стану, що практично не існує здорових людей. Пітніння стоп було названо хворобою, від якої страждає близько 25% американців. Подумайте про СНІД, про синдром гіперактивності та дефіциту уваги. Ви справді вірите, що є ген відповідальний за гіперактивність? Подивіться на аутизм. Його представляють, як генетичну хворобу. Я працюю з трьома аутистами і з двома із них ми повністю відмовились від медикаментів", - каже психолог.
Щодо теми СНІДу, психолог радить почитати книгу Пітера Дюсперга "Винахід вірусу СНІДу". Кожен американець у США щодня в середньому ковтає чотири таблетки і це набуло великого розмаху. Навіть маленьким дітям дають таблетки. На це одразу зреагувала фармацевтична індустрія, зменшивши дозу.
"У США продається 1.5 тисячі медикаментів, які мають лише від третини до половини діючої речовини. Кожен п'ятий американець використовує антидепресанти. Чому? Тому що йому їх відповідно презентують, а іще тому що сусід їх також приймає", - каже Граф.
Втім зазначає, що думка про те, що можна обійтися без медикаментів дуже повільно приходить до людей, оскільки на противагу їй стоїть величезний ринок. За словами Ханса-Вольффа Графа, залежними людей роблять не наркотики, а та причина з якої вони починають їх приймати.
Довідково:
Ханс-Вольфф Граф має більш ніж 45-річний досвід у практичній психології, є засновником авторської школи Індивідуальної Транссистемної Психології (ІТП). В Україні читає лекції у супроводі перекладачки та асистентки Анастасії Сидоренко, біохіміка та студентки медичного факультету університету ім. Людвіга-Максимілліана в Мюнхені.