Німецький психолог у Франківську розповів про психологію болю та вплив фармацевтичної індустрії на людей (фото)

Сьогодні, 5 квітня, о 14 годині в Івано-Франківському медичному університеті відбулась зустріч з німецьким психологом і педагогом Хансом-Вольффом Графом.

Фахівець розповів про психологію болю, взаємозв'язок психології та медицини вцілому, передає Фіртка.

Як відмітив на початку зустрічі Ханс-Вольфф Граф, найбільша проблема, з якою стикаються між медициною та психологією - це те, що більшість медиків не розуміються на психології та навпаки, психологи не розуміються на медицині.

"Ви можете бути найкращими, докладати всіх зусиль, але якщо пацієнт не стане співпрацювати з вами, не зрозуміє, що вирішальною є його готовність - тоді ви нічого не зможете зробити", - зазначив психолог.

При лікуванні пацієнтів варто включати лімбічну систему в контексті пацієнта, адже якщо лікувати лише вегетативну, результату не буде. Основою відносин з пацієнтом має бути довіра, тоді пацієнт прийматиме участь у власному одужанні.

"У американців кожен третій представник має свого психолога. Там обмінюються рекомендаціями гарних психологів так само, як рекомендують хороших лорів чи стоматологів. А в Україні та й в Росії щодо психолога дуже складні відносини. Це пов'язано у великій мірі з самими психологами. До прикладу, рекламна психологія чітко знає, як розміщувати товари, на якій висоті їх помістити, щоб їх хотілося купити, щоб дитина побачивши їх випрошувала у батьків. Цим самим психологія зрадила себе", - зазначив Ханс-Вольфф Граф.

За його словами, розум та почуття спілкуються постійно, навіть тоді, коли ми спимо. Додатковий регулятор, який забезпечує комунікацію між розумом та почуттями - це вегетативна система. Ми боїмося покарань тому що вони показують нам, що ми недостойні любові, бо ми не відповідаємо очікуванням ззовні. Тож психолог радить майбутнім медикам під час анамнезу цікавитись тим, що переживав, що відчував пацієнт, тоді можна буде побачити, що у половині випадків не потрібні медикаменти. Фармацевтична індустрія звісно по іншому бачить призначення медикаментів. Зрозуміло з яких причин.

"За останні сто років фармацевтичній індустрії вдалося досягти стану, що практично не існує здорових людей. Пітніння стоп було названо хворобою, від якої страждає близько 25% американців. Подумайте про СНІД, про синдром гіперактивності та дефіциту уваги. Ви справді вірите, що є ген відповідальний за гіперактивність? Подивіться на аутизм. Його представляють, як генетичну хворобу. Я працюю з трьома аутистами і з двома із них ми повністю відмовились від медикаментів", - каже психолог.

Щодо теми СНІДу, психолог радить почитати книгу Пітера Дюсперга "Винахід вірусу СНІДу". Кожен американець у США щодня в середньому ковтає чотири таблетки і це набуло великого розмаху. Навіть маленьким дітям дають таблетки. На це одразу зреагувала фармацевтична індустрія, зменшивши дозу.

"У США продається 1.5 тисячі медикаментів, які мають лише від третини до половини діючої речовини. Кожен п'ятий американець використовує антидепресанти. Чому? Тому що йому їх відповідно презентують, а іще тому що сусід їх також приймає", - каже Граф.

Втім зазначає, що думка про те, що можна обійтися без медикаментів дуже повільно приходить до людей, оскільки на противагу їй стоїть величезний ринок. За словами Ханса-Вольффа Графа, залежними людей роблять не наркотики, а та причина з якої вони починають їх приймати.


Довідково:

Ханс-Вольфф Граф має більш ніж 45-річний досвід у практичній психології, є засновником авторської школи Індивідуальної Транссистемної Психології (ІТП). В Україні читає лекції у супроводі перекладачки та асистентки Анастасії Сидоренко, біохіміка та студентки медичного факультету університету ім. Людвіга-Максимілліана в Мюнхені.

Фотогалерея


05.04.2019 1301
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1443
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2988
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1042
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1092
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1109 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3292 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві кудись заглядати можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

80

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1007

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

842

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

381
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

218
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2404
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1184
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

493
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15115
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7418
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

852
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

416
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

325
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

413
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

699
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1156