Німецький психолог у Франківську розповів про психологію болю та вплив фармацевтичної індустрії на людей (фото)

Сьогодні, 5 квітня, о 14 годині в Івано-Франківському медичному університеті відбулась зустріч з німецьким психологом і педагогом Хансом-Вольффом Графом.

Фахівець розповів про психологію болю, взаємозв'язок психології та медицини вцілому, передає Фіртка.

Як відмітив на початку зустрічі Ханс-Вольфф Граф, найбільша проблема, з якою стикаються між медициною та психологією - це те, що більшість медиків не розуміються на психології та навпаки, психологи не розуміються на медицині.

"Ви можете бути найкращими, докладати всіх зусиль, але якщо пацієнт не стане співпрацювати з вами, не зрозуміє, що вирішальною є його готовність - тоді ви нічого не зможете зробити", - зазначив психолог.

При лікуванні пацієнтів варто включати лімбічну систему в контексті пацієнта, адже якщо лікувати лише вегетативну, результату не буде. Основою відносин з пацієнтом має бути довіра, тоді пацієнт прийматиме участь у власному одужанні.

"У американців кожен третій представник має свого психолога. Там обмінюються рекомендаціями гарних психологів так само, як рекомендують хороших лорів чи стоматологів. А в Україні та й в Росії щодо психолога дуже складні відносини. Це пов'язано у великій мірі з самими психологами. До прикладу, рекламна психологія чітко знає, як розміщувати товари, на якій висоті їх помістити, щоб їх хотілося купити, щоб дитина побачивши їх випрошувала у батьків. Цим самим психологія зрадила себе", - зазначив Ханс-Вольфф Граф.

За його словами, розум та почуття спілкуються постійно, навіть тоді, коли ми спимо. Додатковий регулятор, який забезпечує комунікацію між розумом та почуттями - це вегетативна система. Ми боїмося покарань тому що вони показують нам, що ми недостойні любові, бо ми не відповідаємо очікуванням ззовні. Тож психолог радить майбутнім медикам під час анамнезу цікавитись тим, що переживав, що відчував пацієнт, тоді можна буде побачити, що у половині випадків не потрібні медикаменти. Фармацевтична індустрія звісно по іншому бачить призначення медикаментів. Зрозуміло з яких причин.

"За останні сто років фармацевтичній індустрії вдалося досягти стану, що практично не існує здорових людей. Пітніння стоп було названо хворобою, від якої страждає близько 25% американців. Подумайте про СНІД, про синдром гіперактивності та дефіциту уваги. Ви справді вірите, що є ген відповідальний за гіперактивність? Подивіться на аутизм. Його представляють, як генетичну хворобу. Я працюю з трьома аутистами і з двома із них ми повністю відмовились від медикаментів", - каже психолог.

Щодо теми СНІДу, психолог радить почитати книгу Пітера Дюсперга "Винахід вірусу СНІДу". Кожен американець у США щодня в середньому ковтає чотири таблетки і це набуло великого розмаху. Навіть маленьким дітям дають таблетки. На це одразу зреагувала фармацевтична індустрія, зменшивши дозу.

"У США продається 1.5 тисячі медикаментів, які мають лише від третини до половини діючої речовини. Кожен п'ятий американець використовує антидепресанти. Чому? Тому що йому їх відповідно презентують, а іще тому що сусід їх також приймає", - каже Граф.

Втім зазначає, що думка про те, що можна обійтися без медикаментів дуже повільно приходить до людей, оскільки на противагу їй стоїть величезний ринок. За словами Ханса-Вольффа Графа, залежними людей роблять не наркотики, а та причина з якої вони починають їх приймати.


Довідково:

Ханс-Вольфф Граф має більш ніж 45-річний досвід у практичній психології, є засновником авторської школи Індивідуальної Транссистемної Психології (ІТП). В Україні читає лекції у супроводі перекладачки та асистентки Анастасії Сидоренко, біохіміка та студентки медичного факультету університету ім. Людвіга-Максимілліана в Мюнхені.

Фотогалерея


05.04.2019 1290
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12555 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1455
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

788
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5955
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1641
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1492

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

561

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1389

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1102
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

453
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

576
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1495
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

526
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

799
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5840
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12949
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

449
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

417
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

730 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1182