Німеччина закликає Комісію придбати російську вакцину Sputnik на рівні ЄС

Німеччина хоче, щоб Європейська Комісія розпочала спільну закупівлю російської вакцини проти коронавірусу Sputnik V | Сказав Хатіб / AFP через Getty Images


Німеччина закликає Європейську комісію розпочати спільну закупівлю російської вакцини Sputnik V для ЄС, заявив в середу німецький чиновник.

"Ми попросили Комісію" розпочати процедуру закупівель для "Супутника", - повідомив чиновник журналістам на брифінгу в Берліні, додавши, що "зараз ми бачимо, що Комісія знаходиться в процесі запуску цієї процедури".

Після врегулювання цього контракту країни ЄС можуть потенційно купувати дози Sputnik за контрактом ЄС, заявив німецький чиновник.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) отримало перший набір даних про вакцину Sputnik на початку цього місяця, оскільки Росія вимагає європейського дозволу. Глава EMA Емер Кук заявив у вівторок, що регулятор готується інспектувати місця в Росії, де виробляється вакцина проти COVID-19 у країні.

Незрозуміло, яким є графік ЄМА щодо прийняття рішення про російський препарат. Німецький чиновник заявив, що перші кроки процедури закупівель ЄС можуть розпочатися згодом.

"Ми вважаємо, що цей процес може розпочатися зараз, поки [регуляторне уповноваження] все ще триває" в EMA, сказав чиновник. "Ми вважали б правильним кроком, якби зараз негайно розпочати переговори".

Однак чиновник додав, що офіційні переговори з Росією ще не розпочались.

"Я вірю, що найближчим часом це також буде знову обговорено в політичному плані", - сказав чиновник, натякаючи на потенційні дискусії щодо цього питання на онлайн-саміті Європейської Ради в четвер та п'ятницю.

Дозвіл російського втручання на рівні ЄС є суперечливим для деяких країн.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шімонте попереджала минулого місяця, що "Sputnik поставляється з безліччю пропаганди та навіть не прихованих амбіцій розділити країни ЄС та їхніх партнерів на півдні та сході".

Деякі країни ЄС, такі як Угорщина та Словаччина, вже придбали вакцину на національному рівні, минаючи регуляторний нагляд ЕМА.

Щонайменше чотири країни ЄС вимагають розпочати переговори про попередні угоди про купівлю.

Станом на минулу неділю Комісія заявила, що з розробниками Sputnik V "ще не ведуть переговорів". У середу представник Комісії звернувся за коментарем, проте отримав відмову у наданні інформації щодо деталей.

"Я не можу додати нічого іншого, крім того факту, що держави-члени та Комісія можуть вирішити спільно і в будь-який час розширити асортимент вакцин", - заявив речник.

за матеріалами Рolitico


25.03.2021 1146
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1274
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2199
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6599 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

371

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1308

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

307
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

174
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

603
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

75
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

77
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

105
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

642