Ні риба ні м'ясо: як впізнати на прилавку «мутанта»

 

http://мясо-маркет.рф/upload/-file_56fce5a4c4f10.png

 

Жива, охолоджена, філе ... Всі знають, що риба - це незамінне джерело фосфору і життєво необхідних амінокислот. Як вибрати цей корисний для дітей і дорослих продукт, аби не постраждати?

 

Фарбуємо рибу

Прилавки супермаркетів ломляться від тушок красивих дебелих риб. Однак настільки здоровий вигляд, як правило, - перша ознака обману! У природі риба рідко буває такого насиченого рожевого кольору, як магазинна сьомга чи форель.

- М'ясо цієї риби, вирощеної природним чином, - блідо-сіро--рожеве, непоказне, - розповідає член Асоціації рибалок України Сергій Приходько, технолог рибного виробництва. - Досить пригадати, якою була сьомга 20 років тому. Яскравий і насичений колір, що часто зустрічається сьогодні на прилавках, - результат хімічної підфарбовування.

Наприклад, у складі дозволеного законом барвника «Лосось» - суміш жовтого і яскраво-червоного барвників. З'ясувати нам, чи була пофарбована риба, яку ви збираєтеся купити, допоможе ретельний огляд. Звичайне «м'ясо» - неоднорідне, у ньому зустрічаються білі прожилки, жили, в той час як у «хімічного» воно рівномірно рожеве.

Інша «напасть» - риба, вирощена «на гормонах». В сучасному виробництві її напихають штучними спецкормами так, що тушки розносить, як на дріжджах. Підозру у покупця повинне викликати надто м'ясисте тіло і занадто короткі плавники - це свідчить про те, що риба в розпліднику навіть не плавала, а лише нарощувала масу, «стоячи» на одному місці.

А ось недорогі, але смачні рибки - пангасіус і тіляпія - шкідливі навіть у тому випадку, якщо їх не торкалася хімія. Справа в тому, що вони їдять сміття з каналізації. Їх найкращий вечеря - це найбрудніші відходи. Щоб очистити тушки, лікарі і технологи радять вимочувати їх у воді з додаванням ложки оцту. Після півгодинної «ванни» рибу можна сполоснути під краном і готувати.

 

Від фаршу до філе

Здавалося б, куди простіше купити філе - воно дешевше, його не потрібно обробляти, в ньому вже немає кісток. Проте риба в такому вигляді таїть ще більше небезпек.

- Філе - м'ясо без шкіри, плавників, жил і кісток, - пояснює Сергій Приходько. - Від цих частин м'ясо позбавляють не вручну, а промисловим способом, розчиняючи їх кислотою або вимочуючи в інтенсифікаторах дозрівання, розм'якшують тканини. Втім, так роблять не завжди: є виробництва, де від тушок на конвеєрі відсікають середню частину, яка складалася хребет, після чого перемелюють і пускають в виробництво рибного фаршу, начинки для пиріжків з рибою і т. д.

На виробництво 1 кг рибного філе йде від 1,9 до 3,2 кг риби. Крім того, важко дізнатися, ким була рибка, перетворена на філе, за життя - дорогим палтусом або дешевим минтаєм? Такі підміни зустрічаються повсюдно: у минулому році контролюючі служби проводили експертизу філе морського окуня: вміст чотирьох з п'яти упаковок виявилося псевдоокунем! І лише один виробник не обманув споживача.

Ще один викрутас нечесних виробників: часто філе морозять з ... простроченої риби. Тому перед покупкою принюхайтеся: чи не пахне рибка нашатирем або аміаком? Цими речовинами часто «реанімують» продукт другої свіжості.

Крім того, розрізняються і способи заморозки: багато компаній використовують рідкі холодоагенти, наприклад, з вмістом хлору. Чого більше в такому філе - риби чи хімії? Розморозивши рибне філе, натисніть на нього рукою: якщо випливає багато води, а м'ясо схоже на мокру вату, значить, у виробництві використовувалися вологоутримуючі добавки, як правило, це поліфосфати (Е452). На практиці виробники витримують рибу в воді, а потім швидко переносять в поліфосфати - у підсумку «внутрішньої» води в такому філе - до 25-30%.

- Розумію, що всі ГОСТи, шкідливі добавки і емульгатори в голові не втримаєш, як і всі ознаки якості рибного продукту. Все ж хочеться застерегти Вас від вивертів, на які йдуть ділки в гонитві за миттєвим прибутком, наражаючи на небезпеку здоров'я наших сімей. І поки чиновники не будуть сумлінно виконувати свої обов'язки з контролю за якістю продуктів харчування, до цих пір ми можемо розраховувати тільки на себе і свій досвід по вибору якісного товару, - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - ЗАПАМ'ЯТАЄТЕ !!!! Риба буває тільки свіжою! Все інше це рибний продукт сумнівної якості. Риба повинна бути тільки вищої якості. Не може бути рибний продукт, який покликаний бути корисним і нести здоров'я людини, ще якоїсь іншої якості і сорту! Рибний продукт дуже корисний для людського організму, але за умови, якщо він свіжий. Неякісний рибний продукт може бути смертельно небезпечний. Бережіть себе і свої сім'ї!.


15.12.2016 4819 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

375
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1423
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2613 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3650
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3015
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2158

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

630

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

481

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1647

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1811
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

305
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

519
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

818
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5001
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

368
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

897
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10139
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

524
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

278
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

384
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

411
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

735