Незвідані ліси й дороги: як Карпатський регіон заманюватиме туристів-іноземців (ФОТО)

Мале карпатське коло, яке об’єднає гірські райони Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей сучасною інфраструктурою, має залучити до регіону іноземних туристів.

Як передає Укрінформ, про це повідомила голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів під час наради щодо розвитку туристичної інфраструктури у Славській громаді на Львівщині, інформує Фіртка.

"Україні є куди рости: у нас близько 2% населення катається на гірських лижах, це дуже мало. Ми зможемо створювати попит, маючи відповідну інфраструктуру. Це мають бути цілорічні курорти, тут можливий не лише гірськолижний спорт. Так, Славська громада зараз активно залучає і велорух, проводить тут різноманітні змагання. Також у наших горах є цікаві пішохідні маршрути різної складності. Національні парки, які також є на території Карпатського кола, – це те, що привабить сюди іноземних туристів, особливо з країн Західної Європи, які їдуть за природою, незвіданими лісами. Наші гори цим відрізняються дуже сильно від більш скелястих Альп", – зауважила Олеськів.

За її словами, Держагентство зараз має двох важливих стратегічних партнерів – Укрзалізницю й Укравтодор, – з якими працюють над удосконаленням інфраструктури, що сприятиме як притоку туристів, так і підвищенню комфорту місцевих жителів.

Крім того, підкреслила Олеськів, важливо, щоб розвиток інфраструктури відбувався на тих же територіях, де втілюються різноманітні проєкти, здатні зацікавити мандрівників. Йдеться про фестивалі, культурні маршрути, виставки, музеї, реставрацію пам’яток культури.

"Тоді ми матимемо змогу об’єднати це все маршрутами на мапі, яку передамо колегам з автодору. Важливо, щоб всі державні органи в одному напрямку працювали над розвитком туристичних територій. Щоб не було такого, що дорога робиться в одне місто, фестиваль – в іншому місці, а замок реставрується в третьому", – сказала голова Держтуризму.

Водночас, як повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, Мале карпатське коло надалі планують з’єднати з Європою.

"Цьогоріч ми відремонтували дорогу Східниця – Верхнє Синьовидне. Далі будуємо дорогу зі Східниці на трасу Львів – Ужгород, і далі – митні переходи. Тобто Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська області будуть з’єднані сучасними дорогами з Республікою Польща. Працюємо над тим, щоб з Європи турист міг виїхати безперешкодно, не великими об’їздами, а по прямій сюди на майбутній гірськолижний курорт (на території Славської ОТГ 2021 року інвестор планує почати будівництво сучасного гірськолижного курорту з 60 км трас – ред.)", – сказав Бучко.

Він висловив сподівання, що сполучити три західні області з Європою сучасними дорогами вдасться за найближчі 2-3 роки. Для цього потрібно 10 млрд грн, із них 3 млрд грн – на Мале карпатське коло.

За інформацією директора департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Ореста Шуліховського, проєкт "Мале карпатське коло" передбачає реконструкції, капітальні ремонти та будівництво нових автомобільних шляхів, які значно покращають логістику й зекономлять час як місцевих жителів, так і туристів.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року три області – Закарпатська, Івано-Франківська та Львівська – підписали Меморандум про співпрацю в межах проєкту "Мале карпатське коло". Насамперед він спрямований на розкриття туристичного потенціалу Карпатського регіону, покращення інфраструктурної доступності.


Читайте також:

Прадавні ліси України: чим вони унікальні та як їх врятувати від вирубок


22.12.2020 1216
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

367
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4999
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

895
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

275
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734