New York Times про Україну: ліки за ціною золота, дорогі кредити і несмертельна інфляція

 
Пока вся Европа отчаянно пытается избавиться от инфляции, Украина добавила к своему списку неприятностей еще и проблему стремительно растущих цен. Официальные цифры инфляции показывают, что за апрель цены выросли на 61% по сравнению с показателями предыдущего года. А некоторые цены "всего" в два или три раза.
 
 
Оригинал текста опубликован на The New York Times. Перевод сделан специально для сайта "Обозреватель".
 
 
Издание пообщалось с украинским экономистом, профессором Киевской школы экономики – 37-летней Олесей Верченко, которая воспитывает двоих детей.
 
 
Хотя она четко разбирается в параметрах ценообразования, ей нужно было некоторое время, чтобы понять причину динамики роста цен товаров на рынке. Например, Олеся ранее покупала сладости компании "Рошен", принадлежащей Президенту Украины, по цене приблизительно 80 гривен за килограмм. Теперь же они стоят 203 грн.
 
 
Все цены стремительно движутся вверх, в том числе на чай, яблоки и свежую рыбу. К тому же, на витринах вы сейчас редко увидите цену за килограмм изделия, поскольку цена указана за граммы: маркетинговый ход, чтобы не спугнуть и так нещедрого клиента.
 
 
Высокий уровень инфляции является лишь одной из многих проблем, которые на данный момент выжимают из Украины все соки. Тысячи людей погибли во время войны, многие граждане были вынуждены стать переселенцами. Кризис в Украине и каждодневные бои – все это является нерешенной проблемой, которая станет главным вопросом на саммите "Большой семерки", который пройдет 7 июня в Германии.
 
 
Ситуация на данный момент такова: потенциальные инвесторы боятся идти в Украину. Производство, как ожидается, сократится в этом году на 7,5%. Стоимость валюты упала еще в начале войны, а стоимость импорта повысилась.
 
 
Лекарства по цене золота
 
Вышеперечисленные факторы делают жизнь более трудной для украинцев среднего уровня обеспеченности.
 
 
"Я даже и не мечтаю о кредите. Это слишком дорого", - говорит Ярослав Рущишин, основатель фирмы по производству одежды в Львове.
 
 
Родившаяся в Чикаго Наталья Яресько, занимающая пост министра финансов Украины, заявляет: "Я думаю, что мы сможем снизить уровень инфляции до конца года". Но, видимо, она не совсем реально оценивает свои возможности.
 
 
Невозможно не упомянуть и о ценах на медикаменты. В некоторых случаях, таблетки сравнялись в цене с золотом. Государственные субсидии на лекарства не могут предоставлять больным дешевую медицину.
 
 
Виктор Халявин, 60-летний водитель автобуса, выражает также свое возмущение: "Цены  на квартиру, электричество, воду очень взлетели. Даже хлеб раньше стоил 4 гривни, а теперь – 7".
 
 
 
Несмертельная инфляция
 
Экономические трудности уже не новость для обычных украинцев.
 
 
"Я помню, как нам жилось в начале 90-х годов. Я была еще школьницей, мы имели уровень инфляции 10,000% в год. Вот это была гиперинфляция! А то, что мы имеем сейчас –  не так уж и смертельно", - говорит Олеся Верченко.
 
 
Код врага
 
Для украинцев существуют и дополнительные проблемы при совершении покупок. В продуктовом магазине Олеся, как и все другие ее сограждане, сперва смотрит на штрих-код на продуктах: если он начинается на 46 (код России), а не на 482 (код Украины), она отказывается от этого изделия.
 
 
"Я не уверена, что все украинские продукты хорошего качества, но они наши", - с гордостью заявляет Олеся Верченко.


05.06.2015 747 1
Коментарі (1)

Wasyl Ryba 2015.06.08, 17:08
МВФ, де зараз керує ЄС, заставило нас підняти тарифи, а тепер сміютсі як ми падаєм, бо ж самі борутсі лиш з ростом цін. так шо ми колонія не лиш для РФ, а і її вірних союзників Німців і Фр.
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15958
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1533
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1107
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2136
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3675
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1391

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1800

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

572

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1195

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1360
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

666
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24306
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

553
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

522
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

667
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1558
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

722
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7433
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

671
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1739 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

657
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

564