New York Times про Україну: ліки за ціною золота, дорогі кредити і несмертельна інфляція

 
Пока вся Европа отчаянно пытается избавиться от инфляции, Украина добавила к своему списку неприятностей еще и проблему стремительно растущих цен. Официальные цифры инфляции показывают, что за апрель цены выросли на 61% по сравнению с показателями предыдущего года. А некоторые цены "всего" в два или три раза.
 
 
Оригинал текста опубликован на The New York Times. Перевод сделан специально для сайта "Обозреватель".
 
 
Издание пообщалось с украинским экономистом, профессором Киевской школы экономики – 37-летней Олесей Верченко, которая воспитывает двоих детей.
 
 
Хотя она четко разбирается в параметрах ценообразования, ей нужно было некоторое время, чтобы понять причину динамики роста цен товаров на рынке. Например, Олеся ранее покупала сладости компании "Рошен", принадлежащей Президенту Украины, по цене приблизительно 80 гривен за килограмм. Теперь же они стоят 203 грн.
 
 
Все цены стремительно движутся вверх, в том числе на чай, яблоки и свежую рыбу. К тому же, на витринах вы сейчас редко увидите цену за килограмм изделия, поскольку цена указана за граммы: маркетинговый ход, чтобы не спугнуть и так нещедрого клиента.
 
 
Высокий уровень инфляции является лишь одной из многих проблем, которые на данный момент выжимают из Украины все соки. Тысячи людей погибли во время войны, многие граждане были вынуждены стать переселенцами. Кризис в Украине и каждодневные бои – все это является нерешенной проблемой, которая станет главным вопросом на саммите "Большой семерки", который пройдет 7 июня в Германии.
 
 
Ситуация на данный момент такова: потенциальные инвесторы боятся идти в Украину. Производство, как ожидается, сократится в этом году на 7,5%. Стоимость валюты упала еще в начале войны, а стоимость импорта повысилась.
 
 
Лекарства по цене золота
 
Вышеперечисленные факторы делают жизнь более трудной для украинцев среднего уровня обеспеченности.
 
 
"Я даже и не мечтаю о кредите. Это слишком дорого", - говорит Ярослав Рущишин, основатель фирмы по производству одежды в Львове.
 
 
Родившаяся в Чикаго Наталья Яресько, занимающая пост министра финансов Украины, заявляет: "Я думаю, что мы сможем снизить уровень инфляции до конца года". Но, видимо, она не совсем реально оценивает свои возможности.
 
 
Невозможно не упомянуть и о ценах на медикаменты. В некоторых случаях, таблетки сравнялись в цене с золотом. Государственные субсидии на лекарства не могут предоставлять больным дешевую медицину.
 
 
Виктор Халявин, 60-летний водитель автобуса, выражает также свое возмущение: "Цены  на квартиру, электричество, воду очень взлетели. Даже хлеб раньше стоил 4 гривни, а теперь – 7".
 
 
 
Несмертельная инфляция
 
Экономические трудности уже не новость для обычных украинцев.
 
 
"Я помню, как нам жилось в начале 90-х годов. Я была еще школьницей, мы имели уровень инфляции 10,000% в год. Вот это была гиперинфляция! А то, что мы имеем сейчас –  не так уж и смертельно", - говорит Олеся Верченко.
 
 
Код врага
 
Для украинцев существуют и дополнительные проблемы при совершении покупок. В продуктовом магазине Олеся, как и все другие ее сограждане, сперва смотрит на штрих-код на продуктах: если он начинается на 46 (код России), а не на 482 (код Украины), она отказывается от этого изделия.
 
 
"Я не уверена, что все украинские продукты хорошего качества, но они наши", - с гордостью заявляет Олеся Верченко.


05.06.2015 668 1
Коментарі (1)

Wasyl Ryba 2015.06.08, 17:08
МВФ, де зараз керує ЄС, заставило нас підняти тарифи, а тепер сміютсі як ми падаєм, бо ж самі борутсі лиш з ростом цін. так шо ми колонія не лиш для РФ, а і її вірних союзників Німців і Фр.
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3773
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1380
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1481
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2604
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2329
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2257

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

226

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1463

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2215

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2956
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

514
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

658
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

652
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

500
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15947
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2846
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1125
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26603 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

974
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

837 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

638