Невпинно вгору: скільки за три роки заробив мер Івано-Франківська та його заступники (інфографіка)

"500 мільйонів нам не вистачає. Будемо десь позичати. Ситуація буде ще гірша, ніж цього року, – сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час грудневої сесії Івано-Франківської міської ради.


Нагадаємо, що на ній крім бюджету, із діркою в півмільярда гривень також було ухвалено рішення за №377-22 «Про надбавку до заробітної плати, матеріальні допомоги та преміювання міського голови, секретаря міської ради, першого заступника міського голови, заступників міського голови, заступника міського голови — начальника фінансового управління виконавчого комітету міської ради та керуючого справами виконкому міської ради».

Зокрема вищевказаним рішенням передбачається, що з 2 січня 2019 року міському голові, секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови, заступнику міського голови – начальнику фінансового управління виконавчого комітету міської ради та керуючому справами виконкому міської ради нараховуватимуть надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років.

У  вищезгаданому рішенні також зазначається, що у поточному році  буде здійснюватись щомісячне преміювання міського голови, а також з нагоди державних і професійних свят у максимальному розмірі, встановленому для секретаря міської ради, першого заступника міського голови, заступників міського голови, заступника міського голови — начальника фінансового управління виконавчого комітету міської ради та керуючого справами виконкому міської ради у межах фонду преміювання, передбаченого у кошторисі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та економії фонду оплати праці.

Також  міському голові буде надаватись  матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірах середньомісячної заробітної плати згідно з чинним законодавством України.

Крім суттєвого збільшення різних виплат міському голові, більше коштів також отримає секретар міської ради, перший заступник міського голови, заступники міського голови,  заступник міського голови — начальник фінансового управління виконавчого комітету міської ради та керуючий справами виконкому міської ради, які додатково будуть  отримувати ще  матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірах середньомісячної заробітної плати та преміювати їх за результатами праці, а також до державних та професійних свят в межах затвердженого фонду оплати праці на відповідний період згідно з розпорядженням міського голови.

Здається, коли в міському бюджеті дірка і не вистачає  коштів,  ситуація є майже критичною, про що постійно каже міський голова, будь-яке преміювання безпосереднього керівництва Івано-Франківська є дивним та сумнівним за своїм змістом.

«Фіртка» спробувала вивчити це питання і ось що з того вийшло...


Так згідно з інформацією виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, яка була люб’язно надана одним із чотирьох заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів Богданом Біликом, заробітна плата, доплати та премії міського голови та його заступників протягом трьох останніх років невпинно росли, у порівнянні із середньо статистичними доходами громадян України.

Даний факт  підтверджується інформацією у таблиці щодо заробітної плати, отриманої міським головою та його заступниками за період з 2016 по 2018 рік.


Руслан Марцінків – міський голова

До отримання за свою працю в минулому році суми коштів у розмірі півмільйона очільник міста трішки не дотягнув -  493 449, 33 грн.

В порівнянні з 2017-м роком сума коштів, яка була ним зароблена за основним місцем роботи, збільшилась на 20,9%.  При цьому слід зазначити, що збільшення є суттєвим і вищим за  загальнодержавний показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

Зниження цього показника спостерігається лише в Олексія Кайди, який вже не обіймає посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.


Олексій Кайда —  екс-заступник  міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради

При цьому слід зазначити, що у 2017 році саме у Кайди був найбільший ріст заробітної плати (з доплатами та преміями) з усіх заступників міського голови. Протягом 2016-2017 рр. цей показник сягав – 70.48%.


Вікторія Сусаніна — заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради та начальник фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради

Вікторія Юріївна, яка не тільки замінила на посаді Олексія Кайду, але й продовжує обіймати посаду головного фінансиста Івано-Франківська, за ростом особистої  заробітної плати (з доплатами та преміями) протягом трьох років займає перше місце.

У 2017 році ріст  отриманих нею  коштів за свою працю  склав 125.18%, а у 2018 р. – 67.21%.

За отриманою зарплатнею серед керівництва міста вона «посідає» почесне третє місце. Її зарплатня у 2018 р. поступається тільки міському голові та його заступнику Богдану Білику.


Богдан Білик — заступник  міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради

Як виявляється, Богдан Білик у 2018  році заробив найбільше з усіх керівників міста. Він отримав за свою працю 509 474,88 грн, що на 16 025, 55 грн, більше ніж Руслан Марцінків. 

При цьому він отримує, протягом двох років,  найменше премій, з усіх  перерахованих посадових осіб Івано-Франківської міської ради, зате зберігає стабільне  підвищення отриманої заробітної плати. 

Так у 2017 р. вона, у відсотковому співвідношенні, сягала 35,98%, а у 2018 р. – 41,60%.  


Олександр Левицький — заступник  міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради

Олександр Левицький, який за своїми посадовими обов'язками має спрямовувати, координувати та контролювати діяльність департаменту молодіжної політики та спорту, департаменту освіти та науки, департаменту культури, служби у справах дітей, департаменту соціальної політики, міських закладів охорони здоров’я, навряд чи може бідкатись щодо сум коштів, які він отримав протягом трьох років за свою роботу, в порівнянні із загальним показником працівників тих галузей у місті, якими він опікується. 

Ріст зарплатної плати стабільний: у 2017 році  – 27,62%, у 2018 році – 29,65%.


Микола Вітенко — перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради

Значне покращення у зарплаті спостерігається й у першого заступника міського голови Миколи Вітенка.  Так у 2016 році він отримав заробітної плати та премій 263 859,17 грн.  

Через рік Вітенко заробив уже  371 986, 36 грн., а премій отримав навіть більше, ніж його шеф Руслан Марцінків  - 173 941, 62 грн.

У минулому році перший заступник зумів заробити – 413 508,55 грн.  в тому числі премії – 173764,39 грн.


Володимир Омом для Фіртки


01.03.2019 Володимир Омом 8202 1
Коментарі (1)

Микола 2019.03.10, 21:41

А може би їхні доходи "прив'язати" до середньої зарплати по місту в врахуванням мінімальної пенсії? І тоді би мозги впевнено "варилися" , і місто стало би  Європейським не тільки в бажаннях, а наяву. А так громадо терпи, і дякуй, що ще тріпаєшся.

А що сталося з заступником Кайдою О.?

 

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

291
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

431
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2289
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1694
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1987
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5595 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1096

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1109

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1623

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1099
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

852
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

712
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14529
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

504
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10374
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6043
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

594
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7434
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2700
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

494
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

598
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

432