Неугодна системі чи нетактовність? За що звільнили Ольгу Галабалу з посади заступника голови облради

 

 

31 березня, в Івано-Франківську обласні на другому пленарному засіданні депутати продовжили роботу четвертої сесії облради.

 

Розпочали засідання із хвилини мовчання за загиблим на фронті воїном Петром Ковалишиним, а після цього голова Івано-Франківської обласної ради  Олександр Сич звернувся до депутатів з проханням передплатити дитячий журнал "Дзвіночок" для дитсадків та початкових шкіл у їхньому окрузі.

 

У звичному режимі голова облради разом із депутатами обговорювали формували порядок денний перед тим як заслухати звіт головного прокурора області. Так, Ольга Галабала запропонувала внести ряд питань про користування надрами на Прикарпатті.

 

Голова облради Сич обурився, що відповідні проекти рішень надійшли до нього лише вчора по обіді.  Тож зауважив, що  депутати не мали належного часу на їх вивчення, але прикарпатські обранці все ж проголосували за внесення проектів до  порядку денного.

 

«Це незрозумілий для мене і непрофесійний підхід», - резюмував голова обласної ради.

 

А далі Сич зачитав заяву під якою підписалися 32 депутати обласної ради. Зокрема депутати від «БПП» та «Самопомочі» просять звільнити  Ольгу Галабалу з посади заступника голови обласної ради.

 

Без обговорень питання автоматично внесли  до порядку денного, як наголосив головний «свободівець» області «32 підписи забезпечують більше ніж третину голосів депутатів».

 

Заслухавши звіт обласного прокурора області від його заступника Володимира Торованина, депутати обласної ради повернулись до питання про звільнення Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради.

 

Однопартійка Галабали, Ольга Федишин зауважила, що депутати не голосували за таку пропозицію, мовляв 32 підписи у звернені не варто брати до уваги, але депутати перейшли до поіменного голосування. Як результат «за» розгляд  питання про звільнення Галабали проголосувало 43 депутати, "утримались" - 22, "проти" - 8.  

 

А Олександр Сич попросив депутатів підготуватись до таємного голосування та оголосив перерву на годину. Так, поки ще заступник голови облради Ольга Галабала відзначила, що не тримається за посаду та наголосила у разі рішення депутатів про її зняття партія працюватиме в опозиції.

 

«Ця дискусія назріла, ми бачили це на сесіях та у заявах депутатів. Тому давайте поставимо крапки над "і" та визначимось, як ми будемо працювати. Щоб у нас не було внутрішнього конфлікту. Зараз питання не в тому, залишуся я на посаді чи ні, питання у тому, залишились у нас спільні цінності чи не залишились. Незалежно від результатів голосування, дякую за співпрацю, що була".

 

Під час перерви на офіційній сторінці «ВОЛЯ Прикарпаття», заявили, що голова Івано-Франківської облради Олександр Сич усупереч регламенту протягнув питання щодо розгляду заяви про дострокове припинення повноважень заступника голови облради Ольги Галабали.

 

Кажуть, Регламент облради не передбачає автоматичного включення питань в порядок денний, а будь-яке питання має бути обов’язково проголосоване 1/3 депутатського корпусу. Окрім того, Сич ініціював питання про перенесення розгляду цього питання ще до перерви, хоча воно мало бути серед останніх у порядку денному.

 

Після перерви у залі зареєструвалися 73 депутати, які одразу перейшли до таємного голосування за звільнення Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради. Депутати голосували пофракційно, кожен голосував таємно у спеціальній кабінці, яку встановили за час перерви та кидає в урну свій бюлетень.  

 

Так, "за" відставку Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради проголосували 52 депутати з 73 присутніх на сесії, проти – 7, утримались – 13, один бюлетень визнали недійсним.  Проти голосували депутати від Волі, утрималися обранці від "Батьківщини". Предаставники БПП "Солідарність", "Свобода" і "Самопоміч" проголосували "за".

 

До слова, після звільнення Галабали із посади і її заяви, що Воля переходить в опозицію всі депутати фракції «ВОЛЯ» в обласній раді покинули сесійну залу.

  

Нагадаємо, конфлікт між деякими депутатами та заступником голови облради, скандальною очільницею фракції “ВОЛЯ" Ольгою Галабалою спалахнув після заяв заступниці про безвідповідальність та корупцію в обласній владі, що на Прикарпатті досі діє корумпована система часів Януковича.

 

«На жаль за три місяці роботи в обласній раді система настільки опирається, що у нас не змінилось після Революції Гідності абсолютно нічого. Де наші відкриті кадрові конкурси, яких чекають люди? Де наша боротьба з олігархами, які мають чимало власності в Івано-Франківській області? Де наш прозорий розподіл коштів? Наша область одна з двох, яка саботує впровадження системи Prozorro. Для чого нас обирали люди?», - сказала у одному із публічних виступів Ольга Галабала.

 

Крім того, вже тепер екс-заступниця посварилася колишнім головою облради, а тепер керівником виконавчого апарату Василем Скрипничуком.

 

У січні він вже добивався, щоб депутати висловили їй недовіру та просив звільнити її з посади. Запит Скрипничука навіть розглянули  комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту.  

 

Він зауважив,  що Галабала ще у грудні минулого року безпідставно публічно звинуватила депутатів в корупції.

 

Як зазначив у коментарі Фіртці, прикарпатський аналітик та громадський діяч Ігор Ткач, з посади заступника Галабалу "з’їли" не через необережні висловлювання, чи некоректність,  а через те, що «нема командної гри».

 

«Там питання екологічних грошей та інших тем на яких сидять багато, хто із депутатів. Це звільнення абсолютно надумане. Ольгу Галабалу звільнили, адже нема "командної гри", тобто спільного дерибану. Хоча справжні мотиви Галабали в тій боротьбі ще треба встановити, але те, що їй зараз не по дорозі із рештою облради – факт», - прокоментував Ткач.

 

Сама ж Ольга Галабала після звільнення написала пост у Фейсбуці.

 

«116 днів в "старій системі". Сьогодні за ініціативою депутатів  від  БПП "Солідарність",  яку підтримали 52 депутати, мене зняли з посади заступника голови Івано-Франківської облради. Зняли за те, що я звинувачувала в корупції,  яка є в області. Схоже, контрреволюція наступає дуже швидко. Крім ВРУ, прокуратури почали зачищати і регіони від "неугодних реформаторів". P.S. Рада, що залишаю в облраді перший небюрократичний кабінет державного службовця», - написала Ольга Галабала.

 

А на офіційній сторінці ВОЛЯ Прикарпаття, Галабала своє звільнення прокоментувала наступним чином: «Щодо пропозиції фракції «Солідарність», яка є ініціатором рішення про те, щоб достроково припинити мої повноваження, то ви знаєте, що обласна рада здійснює функцію контролю над обласною державною адміністрацією, і в силу своєї посади я маю доступ до усієї інформації: і фінансової, документів, бухгалтерських звітів, обласної державної адміністрації і в тому числі. Думаю, дуже добре відомо, що ми готуємо усю цю інформацію для подачі в Національне антикорупційне бюро з відповідними проханнями та висновками. І єдиний спосіб зупинити доступ до цієї інформації – це очевидно припинити мої повноваження як заступника, адже я до цієї всієї інформації маю доступ. Це є моя персональна оцінка та висновки про причину мого усунення»,  - підкреслила Галабала.

 

А от представник руху «Чесно» в Івано-Франківську Віталій Світлик говорить, що взагалі не розуміє, як до більшості, яка сформувалася після виборів потрапила ВОЛЯ.

 

« З самого початку після виборів ми побачили, що більшість в обласній раді може складатися із трьох партій БПП «Солідарність» -  23 мандати, ВО «Батьківщина»  - 18 мандатів  та ВО «Свобода» 16. Цих партії вистачило для того, щоб мати більшість в 57 мандатів, адже загалом облрада має 84 депутати. Яким чином ВОЛЯ попала в цю більшість і якою була розмінною монета, що  Ольга Галабала стала заступником, адже ВОЛЯ одна з найменших фракцій в облраді, це питання, які  там були торги. Але зараз ми бачимо, що Галабалу дійсно «з’їли», оскільки більшість  в обласній раді зрозуміла, що їм не потрібна ця фракція і посада для того, щоб приймати рішення. Тим більше, коли Ольга Галабала, будучи в коаліції дозволяла собі гостро висловлюватись в бік партій. Думаю, це все спеціально зроблено "Свободою", адже було кілька висловлювань саме в їх сторону. До кінця не можу розібратися у поділі тих посад, але думаю, що  ВОЛЯ туди попала для того, щоб не дуже критикували владу, але оскільки вони при владі її таки критикували – «свободівці» вирішили її позбутися», - розмірковує громадський діяч.

 

Також додамо, нещодавно у своєму кабінеті в облраді Ольга Галабала зробила "креативний" ремонт.

 

"P.S. Рада, що залишаю в облраді перший небюрократичний кабінет державного службовця", - написала Галабала у Фейсбуці та залишила світлину:

 

 

Як стало відомо Фіртці, на крісло заступника голови облради претендують депутат від БПП «Солідарність» Михайло Ернестюк,  голова фракції “Самопоміч” Тарас Виноградник.

 

Олександра Бакун


Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2072

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2