Нетверезі чиновники за кермом: найгучніші випадки в Україні та світі (ІНФОГРАФІКА)

Уряд 21 січня звільнив заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталія Немілостівого. Напередодні стало відомо, що Немілостивий кермував автомобілем у нетверезому стані, а коли його зупинили патрульні відмовився оформляти протокол і намагався втекти. У МВС повідомили, що направили адміністративний протокол до суду, але в судовому реєстрі поки що такої справи немає.

Судячи з відеозапису з камери патрульних інцидент стався ще 30 грудня, вчора про нього повідомили ЗМІ, а вчора Кабмін зібрав «екстрене» засідання і звільнив Немілостівого. Така послідовність подій насторожує, враховуючи скільки в Україні було подібних скандалів, після яких чиновники уникали покарання.

Нетверезі чиновники за кермом – «Слово і діло» зібрало найгучніші випадки в Україні та в світі.

Нерідко в Україні за кермом в нетверезому вигляді попадаються судді. Один з найгучніших випадків останніх років – з суддею Шостого апеляційного адмінсуду Костянтином Бабенком. У грудні 2019 року Бабенко порушив правил дорожнього руху в Києві, після чого його наздогнали і зупинили патрульні. Виявилося, що за кермом суддя був в нетверезому вигляді, грубо поводився з правоохоронцями і відмовився пройти тест на алкоголь.

Через півтора місяця з'ясувалося, що суд виправдав Бабенка – було мало доказів, що саме він перебував за кермом автомобіля. Сам суддя, за даними «Слідство.Інфо» навіть не з'явився на засідання.

Уникнув також покарання суддя Києво-Святошинського суду Дмитро Усатов. 3 січня 2018-го на Житомирській трасі Усатов виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з іншою машиною. Водій отримав серйозні травми, а суддя виявився в нетверезому стані і намагався поїхати з місця ДТП на швидкій. Як згодом виявилося, поліцейські вказали в протоколі неправильну дату ДТП, через що матеріали справи суд повернув на доопрацювання. Розгляд справи затягнули і провадження закрили через закінчення терміну притягнення до відповідальності.

Смертельну ДТП в грудні 2017 року влаштував суддя Васильківського суду Сергій Корнієнко: він збив пішохода, перебуваючи в нетверезому стані. Вища рада правосуддя через півтора року звільнила Корнієнка, проте кримінальну відповідальність він не поніс через «відсутність складу злочину».

Тимчасовим усуненням з посади, штрафом в 10,2 тис. грн, а також позбавленням прав на рік відбувся суддя Голосіївського райсуду Олександр Бойко. В травні 2017 року його затримали за водіння в нетверезому вигляді.

У лютому 2019 року в Києві нетверезий заступник голови Голосіївської РДА Юрій Ткаченко на своєму автомобілі врізався в патрульну машину, постраждали три людини. При цьому коли чиновника доставили до лікаря, здавати аналізи на алкоголь він відмовився. Відразу після події мер Києва Віталій Кличко звільнив Ткаченка.

Ще один гучний випадок був в квітні минулого року. Поліція зупинила автомобіль, за кермом якого була депутатка Київської міськради Людмила Костенко, її пасажиром був заступник глави адміністрації Володимир Солончак. Костенко була в нетверезому вигляді, але відмовилася пройти тест, а Солончак в ході спілкування з правоохоронцями вдарив одного з них в обличчя.

Костенко загрожував штраф і позбавлення прав, але її взяли на поруки і покарання не призначили. А Солончака звільнили з посади.

Не варто думати, що тільки в Україні трапляється таке беззаконня з нетверезими чиновниками за кермом. У вересні 2018 року дружина (вже колишня) експрезидента Німеччини Беттіна Вульф потрапила в ДТП у нетверезому стані. Проти неї порушили кримінальну справу, як покарання Вульф позбавили прав на 11 місяців, а також оштрафували.

У Литві в листопаді 2018-го за кермом в нетверезому стані спіймали суддю Гражину Казіленене. Проти неї розпочали розслідування, а президент Даля Грібаускайте звільнила суддю.


Читайте також:

У Франківську затримали за кермом п'яного замначальника митниці


22.01.2021 1131
Коментарі ()

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

640
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1040 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

858
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1673
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2300
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4284 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

407

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

268

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

499

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

450
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8028
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

685
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

726
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1143
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

725
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6310
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1796
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

276
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

299
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1620
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

811 1