Нетверезі чиновники за кермом: найгучніші випадки в Україні та світі (ІНФОГРАФІКА)

Уряд 21 січня звільнив заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталія Немілостівого. Напередодні стало відомо, що Немілостивий кермував автомобілем у нетверезому стані, а коли його зупинили патрульні відмовився оформляти протокол і намагався втекти. У МВС повідомили, що направили адміністративний протокол до суду, але в судовому реєстрі поки що такої справи немає.

Судячи з відеозапису з камери патрульних інцидент стався ще 30 грудня, вчора про нього повідомили ЗМІ, а вчора Кабмін зібрав «екстрене» засідання і звільнив Немілостівого. Така послідовність подій насторожує, враховуючи скільки в Україні було подібних скандалів, після яких чиновники уникали покарання.

Нетверезі чиновники за кермом – «Слово і діло» зібрало найгучніші випадки в Україні та в світі.

Нерідко в Україні за кермом в нетверезому вигляді попадаються судді. Один з найгучніших випадків останніх років – з суддею Шостого апеляційного адмінсуду Костянтином Бабенком. У грудні 2019 року Бабенко порушив правил дорожнього руху в Києві, після чого його наздогнали і зупинили патрульні. Виявилося, що за кермом суддя був в нетверезому вигляді, грубо поводився з правоохоронцями і відмовився пройти тест на алкоголь.

Через півтора місяця з'ясувалося, що суд виправдав Бабенка – було мало доказів, що саме він перебував за кермом автомобіля. Сам суддя, за даними «Слідство.Інфо» навіть не з'явився на засідання.

Уникнув також покарання суддя Києво-Святошинського суду Дмитро Усатов. 3 січня 2018-го на Житомирській трасі Усатов виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з іншою машиною. Водій отримав серйозні травми, а суддя виявився в нетверезому стані і намагався поїхати з місця ДТП на швидкій. Як згодом виявилося, поліцейські вказали в протоколі неправильну дату ДТП, через що матеріали справи суд повернув на доопрацювання. Розгляд справи затягнули і провадження закрили через закінчення терміну притягнення до відповідальності.

Смертельну ДТП в грудні 2017 року влаштував суддя Васильківського суду Сергій Корнієнко: він збив пішохода, перебуваючи в нетверезому стані. Вища рада правосуддя через півтора року звільнила Корнієнка, проте кримінальну відповідальність він не поніс через «відсутність складу злочину».

Тимчасовим усуненням з посади, штрафом в 10,2 тис. грн, а також позбавленням прав на рік відбувся суддя Голосіївського райсуду Олександр Бойко. В травні 2017 року його затримали за водіння в нетверезому вигляді.

У лютому 2019 року в Києві нетверезий заступник голови Голосіївської РДА Юрій Ткаченко на своєму автомобілі врізався в патрульну машину, постраждали три людини. При цьому коли чиновника доставили до лікаря, здавати аналізи на алкоголь він відмовився. Відразу після події мер Києва Віталій Кличко звільнив Ткаченка.

Ще один гучний випадок був в квітні минулого року. Поліція зупинила автомобіль, за кермом якого була депутатка Київської міськради Людмила Костенко, її пасажиром був заступник глави адміністрації Володимир Солончак. Костенко була в нетверезому вигляді, але відмовилася пройти тест, а Солончак в ході спілкування з правоохоронцями вдарив одного з них в обличчя.

Костенко загрожував штраф і позбавлення прав, але її взяли на поруки і покарання не призначили. А Солончака звільнили з посади.

Не варто думати, що тільки в Україні трапляється таке беззаконня з нетверезими чиновниками за кермом. У вересні 2018 року дружина (вже колишня) експрезидента Німеччини Беттіна Вульф потрапила в ДТП у нетверезому стані. Проти неї порушили кримінальну справу, як покарання Вульф позбавили прав на 11 місяців, а також оштрафували.

У Литві в листопаді 2018-го за кермом в нетверезому стані спіймали суддю Гражину Казіленене. Проти неї розпочали розслідування, а президент Даля Грібаускайте звільнила суддю.


Читайте також:

У Франківську затримали за кермом п'яного замначальника митниці


22.01.2021 1104
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1600
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1026
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1289 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3755 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33881
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2851

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

364

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

760

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1709

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1079
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

641
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

518
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

895
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1997
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12212
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1505
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1294
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

549
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

261
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

332
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

378
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1271