Нетверезі чиновники за кермом: найгучніші випадки в Україні та світі (ІНФОГРАФІКА)

Уряд 21 січня звільнив заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталія Немілостівого. Напередодні стало відомо, що Немілостивий кермував автомобілем у нетверезому стані, а коли його зупинили патрульні відмовився оформляти протокол і намагався втекти. У МВС повідомили, що направили адміністративний протокол до суду, але в судовому реєстрі поки що такої справи немає.

Судячи з відеозапису з камери патрульних інцидент стався ще 30 грудня, вчора про нього повідомили ЗМІ, а вчора Кабмін зібрав «екстрене» засідання і звільнив Немілостівого. Така послідовність подій насторожує, враховуючи скільки в Україні було подібних скандалів, після яких чиновники уникали покарання.

Нетверезі чиновники за кермом – «Слово і діло» зібрало найгучніші випадки в Україні та в світі.

Нерідко в Україні за кермом в нетверезому вигляді попадаються судді. Один з найгучніших випадків останніх років – з суддею Шостого апеляційного адмінсуду Костянтином Бабенком. У грудні 2019 року Бабенко порушив правил дорожнього руху в Києві, після чого його наздогнали і зупинили патрульні. Виявилося, що за кермом суддя був в нетверезому вигляді, грубо поводився з правоохоронцями і відмовився пройти тест на алкоголь.

Через півтора місяця з'ясувалося, що суд виправдав Бабенка – було мало доказів, що саме він перебував за кермом автомобіля. Сам суддя, за даними «Слідство.Інфо» навіть не з'явився на засідання.

Уникнув також покарання суддя Києво-Святошинського суду Дмитро Усатов. 3 січня 2018-го на Житомирській трасі Усатов виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з іншою машиною. Водій отримав серйозні травми, а суддя виявився в нетверезому стані і намагався поїхати з місця ДТП на швидкій. Як згодом виявилося, поліцейські вказали в протоколі неправильну дату ДТП, через що матеріали справи суд повернув на доопрацювання. Розгляд справи затягнули і провадження закрили через закінчення терміну притягнення до відповідальності.

Смертельну ДТП в грудні 2017 року влаштував суддя Васильківського суду Сергій Корнієнко: він збив пішохода, перебуваючи в нетверезому стані. Вища рада правосуддя через півтора року звільнила Корнієнка, проте кримінальну відповідальність він не поніс через «відсутність складу злочину».

Тимчасовим усуненням з посади, штрафом в 10,2 тис. грн, а також позбавленням прав на рік відбувся суддя Голосіївського райсуду Олександр Бойко. В травні 2017 року його затримали за водіння в нетверезому вигляді.

У лютому 2019 року в Києві нетверезий заступник голови Голосіївської РДА Юрій Ткаченко на своєму автомобілі врізався в патрульну машину, постраждали три людини. При цьому коли чиновника доставили до лікаря, здавати аналізи на алкоголь він відмовився. Відразу після події мер Києва Віталій Кличко звільнив Ткаченка.

Ще один гучний випадок був в квітні минулого року. Поліція зупинила автомобіль, за кермом якого була депутатка Київської міськради Людмила Костенко, її пасажиром був заступник глави адміністрації Володимир Солончак. Костенко була в нетверезому вигляді, але відмовилася пройти тест, а Солончак в ході спілкування з правоохоронцями вдарив одного з них в обличчя.

Костенко загрожував штраф і позбавлення прав, але її взяли на поруки і покарання не призначили. А Солончака звільнили з посади.

Не варто думати, що тільки в Україні трапляється таке беззаконня з нетверезими чиновниками за кермом. У вересні 2018 року дружина (вже колишня) експрезидента Німеччини Беттіна Вульф потрапила в ДТП у нетверезому стані. Проти неї порушили кримінальну справу, як покарання Вульф позбавили прав на 11 місяців, а також оштрафували.

У Литві в листопаді 2018-го за кермом в нетверезому стані спіймали суддю Гражину Казіленене. Проти неї розпочали розслідування, а президент Даля Грібаускайте звільнила суддю.


Читайте також:

У Франківську затримали за кермом п'яного замначальника митниці


22.01.2021 1251
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

352
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2934
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21092
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1987
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1358 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2373

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

716

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2148

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

830

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1417
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

151
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

470
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1005
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

155
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

774
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

748
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8223
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

873 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

882
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2180 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

830