Нетипово тепла погода у Сибірі поширюється по всьому світу

Глобальна температура відхиляється від середньої з січня по травень 2020 року у порівнянні з середньою в 1951-1980 роках. (Берклі Земля)


На планеті якраз минув найтепліший травень, продовжуючи чергу з 2014 року.


На температурній карті в ці дні Сибір показаний яскраво-червоним, як поширений висип на поверхні Землі. У цьому регіоні постійно спостерігаються екстремальні температури від зими, що призвело до згубного розливу арктичної нафти, спричинило ранні спалахи великих лісових пожеж і допомогло підняти глобальні температури до нових рубежів.

Незвично високі температури у Сибірі, ​​а також середні температури в інших місцях, змусили земну кулю встановити рекорд найтеплішого травня, згідно з даними, оприлюдненими минулого тижня чотирма атмосферними дослідницькими групами, які відстежують глобальні температури.

Зимова теплова хвиля по всій Росії стала настільки актуальною проблемою, що це було першим запитанням, яке поставили президентові Росії Володимиру Путіну під час його чотиригодинної пресконференції про закінчення року.

"Як відомо, Росія є північною країною, і 70 відсотків нашої території знаходиться в північних широтах", - відповів Путін. "Деякі наші міста були побудовані на північ від Полярного кола, на вічній мерзлоті. Якщо вона почне танути, ви можете уявити, які наслідки це матиме. Це дуже серйозно".


Відлига запускає розлив палива

Танення вічної мерзлоти ненароком спричинило сильний розлив палива у Сибірі на початку місяця. Бак з паливом, що прорвався на електростанції в Норильську - над Полярним колом на півночі Центральної Росії - щонайменше 20 000 тонн дизельного палива потрапило в сусідню річку Амбарна, що визнали найбільшим розливом в історії російської Арктики.

Танення вічної мерзлоти через Сибір, пов’язане зі зміною клімату, спричинило різнопланові проблеми, такі як знищення доріг, руйнування будинків та перебої у традиційному скотарстві та сільському господарстві. Саме це стало причиною внаслідок чого розірвався резервуар з паливом у гірничо-металургійній компанії «Норильський нікель».

Під час зустрічі на телевізійній відеоконференції Путін лаяв начальника управління Норильського нікелю Володимира Потаніна за те, що він не вчасно замінив паливний бак, що запобігло б витоку. Питання полягає в тому, що багатьом фабрикам і заводам, розташованим на вічній мерзлоті, не потрібно регулярно контролювати стабільність ґрунту, — сказав Василь Яблоков, координатор проєктів російської філії Greenpeace.

10 червня мертва риба на березі річки Амбарна за межами Норильська (Ірина Яринська / AFP / Getty Images)

Прибирання розливу потребуватиме років і особливо складне через віддалене розташування, де немає доріг. У екологів було побоювання щодо оголошення губернатора, що забруднення досягло озера Пясино.

"Не можна жити в цій суміші води та палива, тому, звичайно, риба там загинула", - сказав Яблоков. "Тепер ми можемо назвати це мертвим озером".

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications за 2018 рік, свідчить про те, що розлив у Норильську не стане останнім виливом нафти чи газу, пов'язаного з мерзлотою. У дослідженні, яке вивчало вплив кліматичних змін на арктичну інфраструктуру, встановлено, що майже половина «глобально важливих» родовищ нафти та газу в російській Арктиці знаходяться в районах, де відлига приземної вічної мерзлоти може завдати серйозної шкоди до 2050 року.


Рекордна тепла зима триває до весни

Весною непоступливі райони високого тиску у регіоні призвели до того, що у частинах Сибіру зафіксували відхилення температури від середньої, яка досягла надзвичайно високих 18 градусів (10 градусів за Цельсієм), повідомляє Служба змін клімату Коперника, яка є ініціативою Європейського Союзу.

Зокрема, в Західному Сибіру це був найтепліший травень, зазначається в спеціальному звіті Коперника.

Наприклад, 22 травня у місті Хатанга, Сибір, яке розташоване на північ від Полярного кола, зафіксовано температуру 78 градусів, що на 46 градусів вище норми. Типова максимальна температура за день у цьому місці - 32 градуси. Місто побило попередній рекордний показник 54 на 24 градуси й місячний рекорд 68 приблизно на 10 градусів.

Згідно з повідомленням про останні сибірські температури, збереження теплих аномалій виділяється з історичних записів.

На додаток до травневих рекордів, середні температури з грудня по травень були рекордно високими за період, що датується 1979 роком.

Порівнявши дані із записами НАСА, що відносяться до 1880 р., вчені з проєкту Коперника виявили, що цей останній піврічний період, мабуть, є безпрецедентним з принаймні 1880 року.

Ці високі температури сприяли винятковому теплу у світі загалом.

За даними Коперника, НАСА та Землі Берклі, у планети був найтепліший травень зафіксований з 1880 року, тоді як Національне управління океанічних і атмосферних досліджень вважає його пов'язаним з 2016 роком, коли був найтепліший травень.

Протягом семи років у травні, з 2014 по 2020, було сім рекордів серед цих найтепліших місяців, виявило NOAA. Крім того, 2020 рік відстежується як другий найгарячіший рекорд.

Незалежно від рейтингу, зрозуміло, що лихоманка на планеті погіршується, відгуки надходять зі всієї Арктики. Танення криги вічної мерзлоти викидає в атмосферу парникові гази, такі як вуглекислий газ та метан.

Аномально тепла погода у Сибірі також призвела до початку весняного сезону пожеж у регіоні раніше, ніж зазвичай; добровольці-пожежники на далекому сході Росії заявили, що вони почали пахнути димом, просто вийшовши на вулицю, на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай.

Деякі квітневі пожежі на сході Росії примножили те пекло, яке було в цей час минулого року, вогонь, який врешті ревів через 7 мільйонів акрів — приблизно розміром зі штат Мериленд — і посилав дим, який доходив до Сполучених Штатів та Канади. У Красноярську, приблизно за 2500 миль на схід від Москви, останніх пожеж було в 10 разів більше, ніж у цей час минулого року. Далі на схід, у Забайкальському краї, пожеж було втричі більше.

Тим часом в арктичній Алясці, де також спостерігаються раптові зміни до більш спекотного та сухого літа, пожежі виникають у незвичних місцях, таких як у західних частинах держави, недалеко від Берингового моря. Крім того, удари блискавки були виявлені на вихідних на шляху від Фербенкса до Північного схилу штату. Більшість щорічних пожеж на Алясці виникають внаслідок ударів блискавкою.

За матеріалами The Washington Post


18.06.2020 625
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

359
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

907
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

785
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

4845
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1377
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1492

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1397

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4727

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7906

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6153 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7448
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61786 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5464
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

687
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1147
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1545
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1493
07.07.2020

Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше.

35
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

217
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

314
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

505
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

832