Неповносправна молодь Івано-Франківська зробила подарунки для мешканців міста

 

Миловидні янголята, пухкенькі сніговички, ікони на склі, кольорові ялиночки, намиста, різдвяні листівки, рибки та інші звірята — усе це своїми руками напередодні Різдва виготовляли молоді інваліди, щоб разом із цими дарунками подарувати Вам і Вашим домівкам радість, затишок і любов. Виставка-продаж робіт неповносправних триває до 10 січня у Львівській майстерні шоколаду в Івано-Франківську (вул. Мазепи 6).

 

Усі ці вироби створені в рамках нового арт-проекту Карітас України, що об’єднав десятки молодих людей з особливими потребами і відомих львівських митців. Мета їх співпраці ─ створення святкових подарунків, які привертатимуть увагу до проблем соціалізації неповносправних людей в нашій країні.  Допомогли виконати спеціальні різдвяні презенти, вклавши у роботи власні стиль і манеру відомі митці − Остап Лозинський, Оля Кравченко, Мар’ян Пиріг, Ольга Пильник, Євгенія Рябчун, Мар’яна Квятковська. Вони кажуть, що такий проект і соціально важливий, і створює альтернативу експортованим подарункам.

 

В рамках проекту «Від Романа до Йордана», що розпочався наприкінці 2011-го року, відбувалися виставки, майстер-класи, різдвяна ярмарка, акції в галереях і кав’ярнях, музичний концерт ─  ці події охопили Захід України, а також столицю. Молоді митці разом  з неповносправною молоддю з Карітасу України презентували ікону на склі, сучасну ікону на дошці, кераміку, текстиль,  живопис на полотні, цікаві тематичні подарунки та іграшки. Митці дуже стоваришувались із неповносправною молоддю і з радістю продовжили співпрацю і цієї осені.

 

Вихованці Івано-Франківського  Карітасу з вдячністю згадують майстер-клас Мар'яна Пирога, який вчив неповносправних  виготовляти ангеликів із тканини. Мар’ян Пиріг, художник, власник «Ремісницької Родини Пирожків», музикант і активіст арт-проекту розповідає: «Коли минулого року мене запросили взяти участь у майстер-класах з молоддю, що має особливі потреби, я був дещо заскочений. До вчителювання не хотів мати ніякого відношення – вважаю це за щось нав’язливе, що суперечить свободі вибору людини. Але конкретно до цього запрошення я віднісся дещо інтимно-делікатно, ніби тебе просять бути за хресного у дитини – від таких речей негоже відмовлятися.

 

І вже згодом, побувавши на заняттях, які проводили інші митці, і почавши вести свої, я докорінно змінив свою думку. Я був, як ніколи, вражений абсолютною відкритістю молодих неповносправних людей. В голові не вкладалось, що поєднює цих надзвичайних світлих особистостей зі словом "неповносправний"! Біля них радше я себе відчуваю в чомусь обмеженим. Вони так просто і повністю віддаються справі, пускають у власний незабруднений стереотипами і брехнею простір. Їх любов до добра, до кольорів і творчої сили змушує тебе без будь-яких вагань відчути себе в повній мірі щасливим, радісним.

 

Я дуже вдячний доліза те, що звела мене з такими надзвичайними людьми. Глибоко поважатиму і захоплюватимусь до кінця своїх днів людьми з особливими потребами, а також людьми, які працюють із ними!»

 

В нашій країні щороку зростає кількість людей з особливими потребами: на сьогоднішній день приблизно 10% населення України – неповносправні особи, 6% із них – це люди з вадами інтелектуального розвитку. Люди з функціональними обмеженнями у вітчизняному суспільстві відчувають негативний вплив багатьох соціальних проблем, пов’язаних з освітою, працевлаштуванням, медичним обслуговуванням, матеріально-технічним та інформаційним забезпеченням повноцінної інтеграції у суспільне життя, стигматизацією.

 

Людмила Сухарєва, координатор Карітасу України по роботі із людьми, що мають особливі потреби, розповіла, що цієї осені митці  провели із неповносправною молоддю  близько 20-ти професійних майстер-класів у Львові, Стрию, Дрогобичі та Івано-Франківську. “Молоді люди з особливими потребами почуваються щасливими, будучи залученими до виконання мистецьких робіт. Перш за все – це створення  особливого настрою, покращення їх психологічного стану, комунікативних навичок і загальний розвиток особистості. Також виконання даної ініціативи проекту допомагає краще інтегрувати та соціалізувати неповносправних осіб в місцеві громади, вплинути на зміну свідомості стосовно сприйняття людини з особливими потребами в суспільстві».

 

Організатори благодійної ініціативи вірять, що арт-проект щороку розширятиме свою географію і маштаби, стане ще однією невід’ємною частинкою різдвяного настрою для українців. Підтримати продовжуваність арт-проекту Карітасу України для молоді, що має особливі потреби, з митцями Ви можете, придбавши їх вироби у Львівських майстерні шоколаду в Івано-Франківську за адресою: вул. Мазепи 6, "Львівська Майстерня Шоколаду", тел. 098 608 57 09 або зробивши благодійну пожертву на р/р 2600801913626 в Центральна Філія ПАТ "КРЕДОБАНК", МФО: 325365, Міжнародний Благодійний Фонд «Карітас України», ЄДРПОУ 21695710 (вкажіть призначення платежу: благодійний внесок на арт-проект для молоді, що має особливі потреби).

 

 

Довідка:

Карітас України  спрямовує свою діяльність на розвиток надання допомоги людям з вадами розвитку. Так, у 2008 році  було розпочато проект  «Мережа центрів дозвілля та соціальної реабілітації для людей з особливими потребами в Україні»,  під час якого на базі вже існуючого осередку для неповносправної молоді у Карітасі Львів УГКЦ було відкрито також центри в Івано-Франківську та Дрогобичі. 

З 2007 року, в  БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», діє  Центр дозвілля та соціальної адаптації  для людей із особливими потребами. Соціальні працівники та волонтери  роблять усе можливе, щоб молодь з вадами розвитку відчула себе бодай трохи щасливішою та потрібною суспільству. Робота в Центрі проводиться за наступними напрямками: психологічна підтримка та допомога; набуття навичок самообслуговування; робота в творчих майстернях; організація цікавого відпочинку; психологічна та моральна підтримка батьків.

Волонтери, що стали  приятелями, проводять спільні та індивідуальні зустрічі, спілкуються  – словом, роблять усе те, що нам  здається до болю звичним і банальним. Водночас, для молодих людей з  особливими потребами, це можливість відчути себе повноправними членами суспільства. За час існування програми, Карітас подарував надію на краще майбутнє 42 молодим  інвалідам.


29.12.2012 2036 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

599
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2023
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33364
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2250
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2986
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5065 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

364

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1126

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

733

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

940
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

228
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

531
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

610 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1098
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

927
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1014
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

788
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30162 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

838
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3813
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

456
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

491