Неподалік Івано-Франківська фермер вирощує карпатських буйволів

Власник ферми в селі Підлужжя, неподалік Івано-Франківська, Роман Яковин має у стаді шість буйволів карпатської породи.

Ферма в селі Підлужжя, неподалік Івано-Франківська, з дороги не примітна. Немає звичних стаєнь (так на Прикарпатті називають приміщення для утримання худоби), інформує Фіртка з посиланням на Голос України.

За молодим яблуневим садом — велика загорода, де просто неба стадо якихось незвичних сірих довгорогих корів і трохи дрібніших — цегляного окрасу, та ще отара овець. Поодаль поважно прогулюються чорні великі бики. Лише за слідами від потужних копит, що перетворили землю за огорожею на суцільне місиво, можна здогадатися про міцність поголів’я.

Ранок 22 грудня. День святої Анни — матері Богородиці, шановане на Прикарпатті свято. Витає дух передноворіччя. Власник ферми Роман Яковин дозволив працівникам прийти дещо пізніше, тож стадо полишене сам на сам. Усе господарство захищене від сторонніх високою металевою сіткою. Підійти можна й ближче, та до рогатих тварин наближатися страшнувато. 
Щоб краще розгледіти їх, доводиться шукати якесь узвишшя, бо територія — під ухилом. Акуратно складені тюки пресованої соломи слугують оглядовим майданчиком та ще й приманкою для тварин. До корму підтягуються корови, за ними — вівці. Тепер можна розглянути їх ближче.

«Загалом мій профіль як сільгоспвиробника — садівництво, — розповідає Роман Яковин. — Розпочинав із двох гектарів землі в селі Підлужжя біля Івано-Франківська, висадив яблуні. Скористався можливістю розширити господарство за рахунок сусідніх ділянок. Вони тут були забур’янені, зарослі чагарниками, тож сільська рада віддала їх в оренду без вагань. Бо це суттєві надходження до бюджету».

Тепер фермер має в користуванні загалом 114 га: 8 га яблуневого саду та 15 га — насадження грецького горіха, 60 га орної землі. Решта — під пасовищем. Чудова база для тваринництва, яким Роман Яковин вирішив спочатку зайнятися суто для власних потреб.

Придбав кілька голів угорської сірої корови. Тепер поголів’я зросло до двадцяти. Це м’ясна порода. Яловичина, цінна за своїми смаковими якостями, користується великим попитом серед споживачів. Є п’ять корів породи карпатська бура.

У стаді шість буйволів, теж карпатської породи. Ці ваговиті тварини доволі мирні, хоч на вигляд загрозливі. Тутешня місцевість їм до вподоби — десь болотиста, десь навіть озерця посеред пасовища. Серед плюсів — тварини мають сильний імунітет, майже не хворіють.

«Робимо ставку на розширенні поголів’я саме цих витривалих невибагливих тварин, — акцентує Роман. — Ферма в нас вільного вольєрного утримання, пастися є де. Влітку — свіжа трава, на зиму — подрібнена зернова суміш: ячмінь, пшениця, овес, кукурудза. Вдосталь сіна й соломи. Кормової бази достатньо для 150 голів, тож поступово нарощуємо стадо».

Карпатські буйволи — дороге задоволення. Одне теля коштує до 500 євро, доросла тварина — вчетверо більше. Зате буйволяче молоко дуже цінується за високий вміст білку, жирів, кальцію та інших мікроелементів, вітамінів групи А і В, значно менший вміст холестерину, ніж у коров’ячому. З нього виготовляють моцарелу.

Тварини стали на фермі ще й гарною привабою для туристів. Тут облаштовані фотозони, де від весняного цвітіння саду й до осені особливо людно. Добре освітлені сонцем пагорби, природне пасовище з буйволами та не менш екзотичними сірими коровами неподалік від Івано-Франківська — наче оазис біля міста. А ще прибреде до всього того розмаїття сумирна овечка — діти просто в захваті від такого видовища.

«Маємо на меті створити контактну екоферму, — ділиться планами на  2021-й рік Бика Роман Яковин. — Наче той символ року зі сталевими нервами та залізним характером — беремося за нові справи. Розводимо угорських свиней-мангалиць, яких також утримуємо у вольєрах. Придбали французьких міні-овець, бурських кіз, віслюків. Плануємо ще докупити буйволів. Їхній вільний випас серед гарних краєвидів і справді приваблює. Ми й не проти, щоб діти та дорослі вивчали природу, насолоджувалися красою довкілля».


Читайте також:

На Прикарпатті впроваджуватимуть Державний аграрний реєстр


08.01.2021 3034
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1186
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2512
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2107
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2160
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6533 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2448 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

331

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1143

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1277

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1394
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

271
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

582
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2057
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26506
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

550
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10460 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8006
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

530
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

398
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

542
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

619
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1578