Неоспівані туристичні перлини світу

 

Тоді як деякі точки на туристичній мапі світу - незмінно-гарячі та приваблюють юрмища туристів, інші, цілком незаслужено, лишаються поза маршрутами мандрівників.

Топ-10 місць, що нині перебувають поза грою через своє географічне положення, модних сусідів або ж просто з примхи долі, представляє туристичний портал Lonely Planet.

Трієст, Італія, на сьогодні не входить до найпопулярніших у туристів міст цієї країни. І цілком дарма, бо саме колишній ключовий порт Австро-Угорської імперії, плавильний казан різних культур донині зберігає неповторний шарм далекого минулого.

 

Сьогоднішній Трієст сповнений істинно-габсбурзького блиску – від віденських кав’ярень та центральноєвропейської кухні до неокласичної набережної.

Аррас, Франція – сюди варто заїхати на цілий день, аби сповна надивитися на зразки архітектури ХVII-XVIII-го сторіччя, старовинні фламандсько-іспанські площі та "пряничні" будиночки. Місто має дуже елегантну дзвіницю, куди можна піднятися, щоб роздивитися Аррас згори. Крім цього, гості мають змогу пройтися 22 кілометрами тунелів, що використовувалися під час Першої світової.

 

Індійський штат Гуджарат не входить до маршрутів більшості туристів. Однак тому, хто має вдосталь часу, видання все ж радить оглянути тамтешній острів Діу, колись португальський, місто Бхудж із його старовинним палацом та заможними поселеннями, соляні поля, місця, де блукають фламінго та дикі віслюки.

 

Китайська провінція Чунцин насправді заслуговує на таку ж кількість уваги, ніж сусідня, Сичуань, до якої приїздить більше гостей. Це - мальовнича річка Янцзи, гостре частування, від якого забракне подиху, контраст футуристичних міських пейзажів та старих човнів, що спочивають у доках, а ще армія носіїв, що тягають різноманітний крам на міцних бамбукових палях.

 

У гранітному місті Абердін, Шотландія, розташувався величний університет, чиє серце – Королівська капела ХV-го сторіччя. Іще туристи, яких тут поки що небагато, мають змогу побачити колоритне рибальське селище Футді та руїни замку Даннотар, де Франко Дзеффіреллі знімав свого "Гамлета".

 

Провина за те, що місто Утрехт, Нідерланди, рідко відвідують туристи, лежить, скоріше за все, на Амстердамі. На туристів з усього світу він діє як приманка. Між тим старовинний Утрехт оточений середньовічним каналом, де можна стрибнути у човен та відвідати галасливий та яскравий причал.

 

Варто також побачити вражаючі утрехтські таунхауси, заповнені кафе, магазинами, ресторанами та барами.

Всі туристи знають про Маракеш та Фес і тому не витрачають час аби зупинитися у Мекнесі, Марокко. Одначе старе імперське місто також має чимало архітектурних та культурних пам'яток, близько 50-ти палаців та навіть історичні руїни.

 

Невеличка фінська столиця, Гельсінкі, північне місто континентальної Європи, що дивиться у мерехтливу Балтію, має свої визначні пам'ятки. Зокрема портал радить оглянути фортецю XVIII-го століття Суоменлінну.

 

В цьому скромному, але все ще харизматичному місті модерністичні будівлі височіють поряд із ресторанами 1930-х років. Це місто чисте та добре поводиться.

В андалузькому місті Херес де ла Фронтера, Іспанія, рідко буває холодно. Тут безліч прикрашених церков, імпозантна цитадель, а також купа винних кафе, де можна продегустувати найвідоміший експортний продукт міста - Херес.

 

Крім того, це місто - справжнє серце фламенко. Саме тут можна побачити автентичне виконання цього танку.

До японської Такаями мешканці радять прямувати туристам, які бажають побачити "іншу" сторону головного острову Хонсю та відчути стару Японію. Той, хто приїде сюди, відкриє для себе Такаяму - маленьке містечко, всіяне ранковими базарчиками, заводами із виготовлення саке та чудовими схилами.

 

Крім того, тут можна побачити Сіракаву-го, місце, відоме своєю традиційною гассо-дзукурі - фермою на сваях, а також сільською місцевістю, яка виглядає як Nihonga - мистецтво стародавнього японського живопису.

 

http://life.pravda.com.ua/

Фото з Flickr (by luca.candini, sjdunphy, Siva Vasanth, Emil, Michel27, ninara, Gaizka Portillo, Matthew Rickard, 6g, dreamo)


27.08.2014 1394 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

636
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1850 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1116 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

540
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6891 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11361 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

320

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1054

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1099

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1095
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

264
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1067
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

834
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

728
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2932
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4423
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18426
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

295
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

340
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

650
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

755