Необхідність. Час бачити правду

 

«Регіонали» прагнуть будь-якими  методами здобути на виборах більшість. Не тільки для того, щоби закріпитися при владі. Партія регіонів у парламенті нового скликання готує конституційний переворот. Його результатом має стати диктатура Януковича&К. «В цих умовах голос кожного з нас має велику вагу», – відзначає кандидат у народні депутати України Володимир Грабовецький. 

 

Драматургія виборів 2012 року від Партії Регіонів очевидна – використати всі можливості, щоби провести до парламенту своїх маріонеток. До вищого законодавчого органу країни пропихають родичів і прислугу. На Донеччині за списками «регіоналів» балотується син прем’єр-міністра Азарова, сестра керівника Адміністрації президента Льовочкіна, шофер Ахметова і особистий лікар Януковича. Та інтрига розвитку дії полягає навіть не в цьому. Впродовж виборчої кампанії має бути втілений своєрідний «план-300». Цей сценарій повинен гарантовано забезпечити «регіоналам» у новообраній Верховній Раді конституційну більшість – 300 мандатів.

 

«Регіонали зі своєю політикою та базовими інстинктами, коли пройдисвіти стають респектабельними партнерами, брехуни –  державними  діячами, а беззаконні закони отримують статус «недосконалих», проте цілком легітимних документів, не здатні здобути більшість у відкритій боротьбі, – аналізує публіцист Микола Рябчук. – Тому вони мусять застосовувати інші прийоми, серед яких мімікрія під політичні сили, що мають підтримку виборців». Це означає, що на час виборів яничари «регіонів» одягають личину опозиції.

 

Соціологічні дослідження показують стрімкий темп падіння рейтингу Януковича – за два роки кількість його прихильників скоротилася втричі і складає сьогодні менше 15%. Втрати відчутні навіть на Донбасі, який завжди був «цитаделлю» Партії регіонів. Янукович розуміє, що в цих умовах поразка на президентських виборах одразу відправить його на лаву підсудних. Звинувачень буде багато: від корупції та зловживання службовим становищем до зради національних інтересів. Межигір’я, «Харківські угоди», «мовний закон» — надто багато питань є сьогодні до глави держави. Єдиний спосіб уникнути в’язниці – скасувати прямі народні вибори і перенести обрання президента до парламенту. До того парламенту, який буде сформовано з приборканої і дресированої більшості.

 

Власне для цього Партія регіонів і намагається зібрати триста парламентських тіл. Саме тому для «регіоналів» перемога на цьогорічних виборах до Верховної ради – це одночасно і виграш президентської кампанії 2015 року.

 

«Регіонали» всіляко мобілізують свій електорат у південно-східних областях. Під своїми партійними прапорами вони розраховують узяти приблизно 33%, що дорівнює 75 мандатам. Замало для конституційної більшості. Очевидно, решту – 225 мандатів, — здобуватимуть іншими шляхами. Один з них – проникнення у лави опозиції. Такий прийом політтехнологи Партії регіонів приберегли спеціально для Західної України.

 

Якщо уважно спостерігати за діями Об’єднаної опозиції «Батьківщина», стає зрозуміло: відбувається підміна. Багато соратників Юлії Тимошенко, які всіляко підтримували її у суді та не зрадили своїх переконань, не потрапили у виборчий список Опозиції. Йдеться про Олеся Донія, Тараса Стецьківа, Юрія Кармазіна. А люди, які мають досвід і можуть здійснювати реальні кроки в новому парламенті, до прикладу – Андрій Шкіль та Юрій Гримчак, чомусь включені у його непрохідну частину. До того ж, наголошують аналітики Фонду відкритого суспільства, у більшості одномандатних округів від Опозиції балотуються або маловідомі, або досить слабкі кандидати.

 

За  таких обставин політологи припускають співпрацю певних осередків Об’єднаної опозиції з Партією регіонів. Адже висунення слабаків на округах – прямий шлях до перемоги провладної сили.

 

Тенденцію викривають факти. Так, на Буковині опозиція відкрито веде у Верховну раду людину Медведчука. Олександр Фищук, колишній головний податківець, кучміст і есдек, на виборах 2004 року підтримував біло-синіх. Тепер цей пан є головою обласного осередку «Фронту змін» і кандидатом в народні депутати у мажоритарному окрузі. Журналістам газети «Україна Молода» стало відомо про його домовленості з «регіоналом»-головою Чернівецької ОДА про негласну підтримку в окрузі. Аналогії напрошуються і на Прикарпатті.

 

Бачимо, що в парламент під брендом «Батьківщини» прямують політичні «перешиванці» і хамелеони, партійні діячі радянського періоду та колишні комсомольські функціонери. Вони ж навішують ярлики на тих, хто йде на вибори шляхом самовисування. Використовується ще одна технологія Партії регіонів – гра на стереотипі «хто не з опозицією, той проти неї». Так на Галичині розраховують дискредитувати сильних самостійних кандидатів, які є справді опозиційними до чинної влади. Політичні експерти та громадськість Івано-Франківщини здивовані: чому в списках Об’єднаної опозиції немає Володимира Грабовецького та Юрія Дерев’янка, які працюють в області не один рік? Чому опозиція «здала» Снятин? Який сенс виставляти на округи слабких кандидатів та забирати звідти своїх же сильних? Схоже, що в багатьох місцевих осередках Об’єднаної опозиції окопалася потужна «п’ята колона», яка чекає виборів, щоби вдарити в спину як самій опозиції, так і виборцям.

 

Відомий політолог Володимир Фесенко в ефірі «5 каналу» заявив: «Виглядає на те, що серед депутатів зі списку опозиційних фракцій буде більше слабких місць і потенційних нових «тушок». Натомість серед мажоритарників, які пройдуть у парламент, їх буде менше». Володимир Грабовецький підтверджує, що регіонали діють за «принципом зозулі» – підкидають в опозиційні списки своїх кандидатів та намагаються витіснити з округів тих, хто становить справжню загрозу діючій владі.

 

Відтак, можна стверджувати, що у виборців на мажоритарних округах значно менше ризику обпектись, голосуючи за самостійних кандидатів. На місцях варто підтримати справжніх патріотів, які, прийшовши до парламенту, докладуть максимум зусиль для повалення кримінально-олігархічного режиму Партії регіонів.

 

Катерина  СМОЛІЙ


31.08.2012 1080 6
Коментарі (6)

так 2012.08.31, 15:21
пані Катю!!! Ви це про шо?
Мдааа 2012.08.31, 16:39
То ще дуже делікатно написано. Лише сліпий не бачить, що всі місцеві клоуни-мажоритарники з Батьківщини - не просто випадкові слабаки, яких висунули через брак кадрів, це політичні "негри", по плечах яких "правильні" пацани мають залізти в Раду. Левицький занесе в раду Гдичинського, Дирів Бруса, купчак Круця. а хто така Сікора? Насалик там би виграв лівою ногою, якби пішов. Тих, хто такій логіці опирався - виключили нафіг. За останніми опитуваннями рейтинг ОО Батьківщина не росте - у всіх, в УДАРу, Регіонів, комуністів, свободи росте, а в них нє. Можуть подякувати своїм лідерам в областях за це. більше нема кому.
Станиславівець 2012.09.01, 13:04
Дуже хитра стаття. Хіба ті двоє "гречкосіїв", котрих так возносить авторка, не є потенційними "тушками"? Хто би сумнівався. "Наїзджають" на ригів щоб протягнути їхніх замаскованих ставлеників. Страшно. Нема за кого голосувати
Караул український 2012.09.02, 11:46
Вибори- це і є боротьба.Балакати-не булижники тягати.А от порухати мозгами,щоб виграти,і порухатись, а не вештатись по кав"ярням,серед людей,попрацювати з натовпом і з окремим виборцем -це робота,і якщо не зробити це вчасно-зганьбите весь нарід.Два мільйони виборців за кордоном.Ще ніхто не почухався до них звернутись.До самих активних!
1 2012.09.03, 15:58
http://www.pravda.com.ua/news/2012/09/3/6971946/ vsim duvutus
НЮСЯ 2012.10.04, 20:58
А ДЕРЕВЯНКО ЗА ЧІЇ РОШІ ПРАЦЮЄ ВЖЕ НЕ ПЕРШИЙ РІК НАПЕВНО ЗА КРЕВНО ЗАРОБЛЕНІ У ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ПОПЕРЛИ ЙОГО З ОПОЗИЦІЇ БО РОНЮХАЛИ В НЬОГО ДУХ РЕГІОНАЛА, НЕМОЖЕ ЛЮДИНА В НАШ ЧАС БУТИ САМОВИСУВАНЦЕМ І ПОЗАПАРТІЙНИМ БЕЗ ДОЗВОЛУ БАНКОВОЇ І ФОНД ЙОМУ ПЕРЕДАВ КІНАХ ТО ЧІЇ ГРОШІ НАШІ .АЛЕ НЕ НАМ НИМИ РОЗПОРЯДЖАТИСЯ БОРОНЬ БОЖЕ ЩОБ ЦЯ МАРІОНЕТКА ПРОЙШЛА
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2437
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3633
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5402
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1665
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2050

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

170

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

458
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

758
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2454 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

475
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

633
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

568
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

872 2