Необхідність. Час бачити правду

 

«Регіонали» прагнуть будь-якими  методами здобути на виборах більшість. Не тільки для того, щоби закріпитися при владі. Партія регіонів у парламенті нового скликання готує конституційний переворот. Його результатом має стати диктатура Януковича&К. «В цих умовах голос кожного з нас має велику вагу», – відзначає кандидат у народні депутати України Володимир Грабовецький. 

 

Драматургія виборів 2012 року від Партії Регіонів очевидна – використати всі можливості, щоби провести до парламенту своїх маріонеток. До вищого законодавчого органу країни пропихають родичів і прислугу. На Донеччині за списками «регіоналів» балотується син прем’єр-міністра Азарова, сестра керівника Адміністрації президента Льовочкіна, шофер Ахметова і особистий лікар Януковича. Та інтрига розвитку дії полягає навіть не в цьому. Впродовж виборчої кампанії має бути втілений своєрідний «план-300». Цей сценарій повинен гарантовано забезпечити «регіоналам» у новообраній Верховній Раді конституційну більшість – 300 мандатів.

 

«Регіонали зі своєю політикою та базовими інстинктами, коли пройдисвіти стають респектабельними партнерами, брехуни –  державними  діячами, а беззаконні закони отримують статус «недосконалих», проте цілком легітимних документів, не здатні здобути більшість у відкритій боротьбі, – аналізує публіцист Микола Рябчук. – Тому вони мусять застосовувати інші прийоми, серед яких мімікрія під політичні сили, що мають підтримку виборців». Це означає, що на час виборів яничари «регіонів» одягають личину опозиції.

 

Соціологічні дослідження показують стрімкий темп падіння рейтингу Януковича – за два роки кількість його прихильників скоротилася втричі і складає сьогодні менше 15%. Втрати відчутні навіть на Донбасі, який завжди був «цитаделлю» Партії регіонів. Янукович розуміє, що в цих умовах поразка на президентських виборах одразу відправить його на лаву підсудних. Звинувачень буде багато: від корупції та зловживання службовим становищем до зради національних інтересів. Межигір’я, «Харківські угоди», «мовний закон» — надто багато питань є сьогодні до глави держави. Єдиний спосіб уникнути в’язниці – скасувати прямі народні вибори і перенести обрання президента до парламенту. До того парламенту, який буде сформовано з приборканої і дресированої більшості.

 

Власне для цього Партія регіонів і намагається зібрати триста парламентських тіл. Саме тому для «регіоналів» перемога на цьогорічних виборах до Верховної ради – це одночасно і виграш президентської кампанії 2015 року.

 

«Регіонали» всіляко мобілізують свій електорат у південно-східних областях. Під своїми партійними прапорами вони розраховують узяти приблизно 33%, що дорівнює 75 мандатам. Замало для конституційної більшості. Очевидно, решту – 225 мандатів, — здобуватимуть іншими шляхами. Один з них – проникнення у лави опозиції. Такий прийом політтехнологи Партії регіонів приберегли спеціально для Західної України.

 

Якщо уважно спостерігати за діями Об’єднаної опозиції «Батьківщина», стає зрозуміло: відбувається підміна. Багато соратників Юлії Тимошенко, які всіляко підтримували її у суді та не зрадили своїх переконань, не потрапили у виборчий список Опозиції. Йдеться про Олеся Донія, Тараса Стецьківа, Юрія Кармазіна. А люди, які мають досвід і можуть здійснювати реальні кроки в новому парламенті, до прикладу – Андрій Шкіль та Юрій Гримчак, чомусь включені у його непрохідну частину. До того ж, наголошують аналітики Фонду відкритого суспільства, у більшості одномандатних округів від Опозиції балотуються або маловідомі, або досить слабкі кандидати.

 

За  таких обставин політологи припускають співпрацю певних осередків Об’єднаної опозиції з Партією регіонів. Адже висунення слабаків на округах – прямий шлях до перемоги провладної сили.

 

Тенденцію викривають факти. Так, на Буковині опозиція відкрито веде у Верховну раду людину Медведчука. Олександр Фищук, колишній головний податківець, кучміст і есдек, на виборах 2004 року підтримував біло-синіх. Тепер цей пан є головою обласного осередку «Фронту змін» і кандидатом в народні депутати у мажоритарному окрузі. Журналістам газети «Україна Молода» стало відомо про його домовленості з «регіоналом»-головою Чернівецької ОДА про негласну підтримку в окрузі. Аналогії напрошуються і на Прикарпатті.

 

Бачимо, що в парламент під брендом «Батьківщини» прямують політичні «перешиванці» і хамелеони, партійні діячі радянського періоду та колишні комсомольські функціонери. Вони ж навішують ярлики на тих, хто йде на вибори шляхом самовисування. Використовується ще одна технологія Партії регіонів – гра на стереотипі «хто не з опозицією, той проти неї». Так на Галичині розраховують дискредитувати сильних самостійних кандидатів, які є справді опозиційними до чинної влади. Політичні експерти та громадськість Івано-Франківщини здивовані: чому в списках Об’єднаної опозиції немає Володимира Грабовецького та Юрія Дерев’янка, які працюють в області не один рік? Чому опозиція «здала» Снятин? Який сенс виставляти на округи слабких кандидатів та забирати звідти своїх же сильних? Схоже, що в багатьох місцевих осередках Об’єднаної опозиції окопалася потужна «п’ята колона», яка чекає виборів, щоби вдарити в спину як самій опозиції, так і виборцям.

 

Відомий політолог Володимир Фесенко в ефірі «5 каналу» заявив: «Виглядає на те, що серед депутатів зі списку опозиційних фракцій буде більше слабких місць і потенційних нових «тушок». Натомість серед мажоритарників, які пройдуть у парламент, їх буде менше». Володимир Грабовецький підтверджує, що регіонали діють за «принципом зозулі» – підкидають в опозиційні списки своїх кандидатів та намагаються витіснити з округів тих, хто становить справжню загрозу діючій владі.

 

Відтак, можна стверджувати, що у виборців на мажоритарних округах значно менше ризику обпектись, голосуючи за самостійних кандидатів. На місцях варто підтримати справжніх патріотів, які, прийшовши до парламенту, докладуть максимум зусиль для повалення кримінально-олігархічного режиму Партії регіонів.

 

Катерина  СМОЛІЙ


31.08.2012 1040 6
Коментарі (6)

так 2012.08.31, 15:21
пані Катю!!! Ви це про шо?
Мдааа 2012.08.31, 16:39
То ще дуже делікатно написано. Лише сліпий не бачить, що всі місцеві клоуни-мажоритарники з Батьківщини - не просто випадкові слабаки, яких висунули через брак кадрів, це політичні "негри", по плечах яких "правильні" пацани мають залізти в Раду. Левицький занесе в раду Гдичинського, Дирів Бруса, купчак Круця. а хто така Сікора? Насалик там би виграв лівою ногою, якби пішов. Тих, хто такій логіці опирався - виключили нафіг. За останніми опитуваннями рейтинг ОО Батьківщина не росте - у всіх, в УДАРу, Регіонів, комуністів, свободи росте, а в них нє. Можуть подякувати своїм лідерам в областях за це. більше нема кому.
Станиславівець 2012.09.01, 13:04
Дуже хитра стаття. Хіба ті двоє "гречкосіїв", котрих так возносить авторка, не є потенційними "тушками"? Хто би сумнівався. "Наїзджають" на ригів щоб протягнути їхніх замаскованих ставлеників. Страшно. Нема за кого голосувати
Караул український 2012.09.02, 11:46
Вибори- це і є боротьба.Балакати-не булижники тягати.А от порухати мозгами,щоб виграти,і порухатись, а не вештатись по кав"ярням,серед людей,попрацювати з натовпом і з окремим виборцем -це робота,і якщо не зробити це вчасно-зганьбите весь нарід.Два мільйони виборців за кордоном.Ще ніхто не почухався до них звернутись.До самих активних!
1 2012.09.03, 15:58
http://www.pravda.com.ua/news/2012/09/3/6971946/ vsim duvutus
НЮСЯ 2012.10.04, 20:58
А ДЕРЕВЯНКО ЗА ЧІЇ РОШІ ПРАЦЮЄ ВЖЕ НЕ ПЕРШИЙ РІК НАПЕВНО ЗА КРЕВНО ЗАРОБЛЕНІ У ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ПОПЕРЛИ ЙОГО З ОПОЗИЦІЇ БО РОНЮХАЛИ В НЬОГО ДУХ РЕГІОНАЛА, НЕМОЖЕ ЛЮДИНА В НАШ ЧАС БУТИ САМОВИСУВАНЦЕМ І ПОЗАПАРТІЙНИМ БЕЗ ДОЗВОЛУ БАНКОВОЇ І ФОНД ЙОМУ ПЕРЕДАВ КІНАХ ТО ЧІЇ ГРОШІ НАШІ .АЛЕ НЕ НАМ НИМИ РОЗПОРЯДЖАТИСЯ БОРОНЬ БОЖЕ ЩОБ ЦЯ МАРІОНЕТКА ПРОЙШЛА
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

957 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1650
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

243

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

480

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

425

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

886
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

664
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1116
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

703
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

194
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

255
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1593
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

792 1