Небайдужих громадян просять долучитися до допомоги містам, що під окупацією

Від початку повномасштабного вторгнення росії правозахисники та активісти, які опинилися в окупації, продовжують взаємодію зі своїми колегами з інших областей. Зокрема, попри труднощі зі зв’язком, не втрачаються контакти й з Херсоном.

Громадська діячка з Прикарпаття Євгенія Бардяк розповідає, що там залишається чимало проукраїнських активістів, пише Фіртка.

Одна з них - Ірина, з якою Євгенія співпрацює уже майже 15 років. Щоб не сидіти без діла, люди в окупації беруться допомагати тим, хто зараз у скруті, влаштовуючи волонтерські штаби, звідки роздають гуманітарну допомогу.

“Моя добре знайома громадська діячка з Херсону разом з родиною зробили вибір залишитись вдома навіть тоді, коли у місто заїхали росіяни на танках. Вона пише про терор з боку військових, переслідування проукраїнських журналістів, активістів і просить пам’ятати, що Херсон - це Україна і він чекає на визволення”,- каже Євгенія.

Через Євгенію Ірина (ім’я змінено з міркувань безпеки) передає й інформацію про гуманітарне становище окупованої Херсонщини. За її словами, в області залишається багато людей. Це старші самотні херсонці, це дорослі, які не бажають їхати зі своєї землі або тому, що немає куди. Це сім'ї з дітьми, жінки, чоловіки.

 “Нас багато, хто залишився і продовжує жити/виживати у тимчасово окупованому місті. Так, у нас немає бойових дій. Але емоційно дуже важко. Небезпечно теж”.

У Херсоні є принаймні дві групи людей, які потребують допомоги. Серед перших - прості люди, які не виживуть без підтримки інших в умовах відсутності ліків, продуктів за доступними цінами, неможливості отримати різні соціальні послуги.

А друга група - ті, хто допомагає. У місті діють волонтерські штаби, об’єднання, сформовані людьми з різних секторів. Окремо Ірина підкреслює залученість бізнесу, який свої ресурси спрямовує зараз саме на волонтерську діяльність. Збирають гроші, купують продукти, готують обіди, організовують гуманітарні вантажі, формують для людей продуктові набори і роздають. І ще роблять багато невидимої роботи.

“Всі ці люди не втрачають надії і хочуть розуміти, що питання деокупації Херсону не перенесено на невизначений час. Ця невизначеність і впливає найбільше на рішення їхати. Поки волонтери тримаються. Але вигорають і втомлюються.

Ніхто не знає скільки у кого ресурсу вистачить залишатись в Херсоні. І кожен виїзд активних людей впливатиме на інших активних, хто залишається”, - зазначає Ірина.

Щоб полегшити гуманітарне становище Херсонщини, активісти з різних областей України шукають шляхи для передачі допомоги. І таки знаходять. Декілька вантажів вже туди доправлені. За словами Євгенії Бардяк, ще один згодом планують надіслати й з Прикарпаття. А поки формують посилку та збирають кошти для закупівлі продуктів і засобів гігієни. Тому небайдужих людей закликають допомогти придбати необхідне.

Усі звіти по зібраних і витрачених коштах рано чи пізно будуть ТУТ.

Реквізити для допомоги: PayPal: e.bardyak@gmail.com

ПриватБанк 4149 4993 8243 3884 Бардяк Євгенія Мар'янівна

MonoBank 5375 4114 1372 0447 Бардяк Євгенія Мар'янівна 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

До Харкова з Франківська доставлять тонну пасок

Прикарпатські студенти спекли та прикрасили паски для військових та для переселенців (ФОТО)

Скільки коштуватиме традиційний Великодній кошик у 2022 році — прогноз експертів

В Івано-Франківську художники просто неба організували вуличне малювання (ВІДЕО)

Опитування: понад 55% переселенців не бачать проблеми мовного непорозуміння з іванофранківцями

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ

Івано-Франківськ в умовах війни: чого найбільше бояться мешканці міста та переселенці 


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13864 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1584
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6151
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1729

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

643

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1470

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1170
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

524
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13686
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

256
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

554
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

489
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

799 2