Небайдужих громадян просять долучитися до допомоги містам, що під окупацією

Від початку повномасштабного вторгнення росії правозахисники та активісти, які опинилися в окупації, продовжують взаємодію зі своїми колегами з інших областей. Зокрема, попри труднощі зі зв’язком, не втрачаються контакти й з Херсоном.

Громадська діячка з Прикарпаття Євгенія Бардяк розповідає, що там залишається чимало проукраїнських активістів, пише Фіртка.

Одна з них - Ірина, з якою Євгенія співпрацює уже майже 15 років. Щоб не сидіти без діла, люди в окупації беруться допомагати тим, хто зараз у скруті, влаштовуючи волонтерські штаби, звідки роздають гуманітарну допомогу.

“Моя добре знайома громадська діячка з Херсону разом з родиною зробили вибір залишитись вдома навіть тоді, коли у місто заїхали росіяни на танках. Вона пише про терор з боку військових, переслідування проукраїнських журналістів, активістів і просить пам’ятати, що Херсон - це Україна і він чекає на визволення”,- каже Євгенія.

Через Євгенію Ірина (ім’я змінено з міркувань безпеки) передає й інформацію про гуманітарне становище окупованої Херсонщини. За її словами, в області залишається багато людей. Це старші самотні херсонці, це дорослі, які не бажають їхати зі своєї землі або тому, що немає куди. Це сім'ї з дітьми, жінки, чоловіки.

 “Нас багато, хто залишився і продовжує жити/виживати у тимчасово окупованому місті. Так, у нас немає бойових дій. Але емоційно дуже важко. Небезпечно теж”.

У Херсоні є принаймні дві групи людей, які потребують допомоги. Серед перших - прості люди, які не виживуть без підтримки інших в умовах відсутності ліків, продуктів за доступними цінами, неможливості отримати різні соціальні послуги.

А друга група - ті, хто допомагає. У місті діють волонтерські штаби, об’єднання, сформовані людьми з різних секторів. Окремо Ірина підкреслює залученість бізнесу, який свої ресурси спрямовує зараз саме на волонтерську діяльність. Збирають гроші, купують продукти, готують обіди, організовують гуманітарні вантажі, формують для людей продуктові набори і роздають. І ще роблять багато невидимої роботи.

“Всі ці люди не втрачають надії і хочуть розуміти, що питання деокупації Херсону не перенесено на невизначений час. Ця невизначеність і впливає найбільше на рішення їхати. Поки волонтери тримаються. Але вигорають і втомлюються.

Ніхто не знає скільки у кого ресурсу вистачить залишатись в Херсоні. І кожен виїзд активних людей впливатиме на інших активних, хто залишається”, - зазначає Ірина.

Щоб полегшити гуманітарне становище Херсонщини, активісти з різних областей України шукають шляхи для передачі допомоги. І таки знаходять. Декілька вантажів вже туди доправлені. За словами Євгенії Бардяк, ще один згодом планують надіслати й з Прикарпаття. А поки формують посилку та збирають кошти для закупівлі продуктів і засобів гігієни. Тому небайдужих людей закликають допомогти придбати необхідне.

Усі звіти по зібраних і витрачених коштах рано чи пізно будуть ТУТ.

Реквізити для допомоги: PayPal: e.bardyak@gmail.com

ПриватБанк 4149 4993 8243 3884 Бардяк Євгенія Мар'янівна

MonoBank 5375 4114 1372 0447 Бардяк Євгенія Мар'янівна 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

До Харкова з Франківська доставлять тонну пасок

Прикарпатські студенти спекли та прикрасили паски для військових та для переселенців (ФОТО)

Скільки коштуватиме традиційний Великодній кошик у 2022 році — прогноз експертів

В Івано-Франківську художники просто неба організували вуличне малювання (ВІДЕО)

Опитування: понад 55% переселенців не бачать проблеми мовного непорозуміння з іванофранківцями

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ

Івано-Франківськ в умовах війни: чого найбільше бояться мешканці міста та переселенці 


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

78
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2871
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21027
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1949
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2123

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

106
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

113
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

734
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

779 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2146 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805