У селі Старий Лисець, що на Івано-Франківщині, вже четвертий рік функціонує притулок для чотирилапих "Рудий пес".
Про те, як небайдужі допомагають тваринам знайти дім, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.
Так, волонтерка пояснює як відбувається процес прилаштування тварини до нових господарів.
"Якщо в людини хороші умови, то віддаємо.
Ми попередньо розмовляємо з охочими, обговорюємо всі питання, які нас цікавлять: чи є ще тварини, чи є в сім'ї діти, які умови, чи обгороджений вольєр, де буде жити собака.
Тоді люди скидають нам фото умов для тварини. Бо часто може бути таке: привезти собаку потрібно далеко, в інше місто, Луцьк чи Тернопіль. Ти не можеш їхати навгад таку велику відстань, тому мусиш впевнитися, що собака буде в хороших людей, там все обгороджено — тваринка нікуди не втече.
Якщо ж в людей живе інша тваринка, то просимо і її фото. Бо часто зовнішній вигляд тваринки, яка вже є в людини, є хорошим показником чи надійний цей дім, чи ні", — розповідає Любов Філь.
За словами жінки, бували випадки, коли умови виявилися зовсім іншими, ніж на фото.
"Бувало. Не раз. Обманювали, скидали не ті фото.
Було таке: ми приїхали, того року літом, ще з однією волонтеркою, десь в Стрийський район. Жінка нам скинула адресу, де проживає, надіслала фото огорожі. А коли ми приїхали, то виявилось, що огорожа була сусідською.
Ми були шоковані. Інколи добре самому розвозити тварин, адже одразу можна перевірити, чи все з того, що людина сказала, є правдою. Умови насправді були жахливі: огорожа дерев'яна, напівгнила. На подвір'ї жили три коти, які мали поганий вигляд — у нас в притулку в набагато кращому стані. Повсюди сміття, а замість вольєра квадрат з металу й прутні. Нічого не було для собаки, навіть будки. Не варто брати тварину, якщо не можеш про неї гідно подбати.
Ми їхали більш як сто кілометрів в одну сторону, тварина також стресувала, а людина нас обманула. Нам неважко забрати тварину назад, але це навіть неповага до волонтерів, які витрачають на це позаробочий час", — зазначає працівниця притулку.
Та, як вказує волонтерка, таких випадків насправді небагато.
"У нас є бесіда з чорним списком, де ми надсилаємо контакти тих, хто обманював, щоб більше не потрапити на таку людину, якщо вона ще раз зателефонує", — каже Любов Філь.
Більше читайте у матеріалі: "Щастя не має породи": як на Івано-Франківщині функціонує притулок для тварин "Рудий пес"?
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"У кожної — свій характер": на що варто звернути увагу, беручи тварину з притулку
На Івано-Франківщині прихистили поранене оленя з Закарпаття