Гелловін відзначають 31 жовтня.
Про значення Гелловіну для християн, журналістка Фіртки поспілкувалася з секретарем Гошівського монастиря та отцем Миколаєм Микосовським.
Монах підкреслює, Гелловін внесений до списку найбільш поширених фобій серед дітей.
"Психологи попереджають, що участь у розвагах з участю монстрів, привидів і відьом не проходить для дітей безслідно, й може негативно позначитися на дитячій психіці.
Згідно зі статистикою, у дні святкування комерціалізованого Гелловіну зростає кількість злочинів: жорстоких убивств, насильства, знущань, жертвоприношень тощо.
Якось раніше на Харківщині до нашого монастиря приходила одна бабця дати на Службу Божу за свою покійну внучку. Мені розповіла, що вона «святкувала» кілька років тому у Харкові Гелловін.
Опісля вночі її задушив однокласник. Жінка мала на той час 25 років. Залишилось двоє маленьких дітей.
У посланні апостола Павла йдеться: «Плід світла є в усьому, що добре, що справедливе та правдиве. Шукайте пильно того, що Господеві подобається. Не беріть участі в безплідних ділах темряви, а радше їх картайте» (Ефесян 5, 9-11).
Звісно, простий гарбуз зі свічкою не принесе шкоди, не треба просто прикликати нечисть чи її наслідувати.
Шануймо зрештою святих, зокрема своїх, берімо краще участь у вертепі, що не чужий нашій рідній традиції. Для чого гнатися за сумнівними іноземними традиціями з окультним присмаком?", — наголосив Миколай Микосовський.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Проща за українських воїнів: паломники молилися на Ясній Горі в Гошеві