Від початку року на території Прикарпаття рятувальники здійснили 165 виїздів на гасіння пожежі сухої рослинності.
Про це в програмі "Про головне в деталях" повідомила речниця ГУ ДСНС в Івано-Франківській області - Христина Перцович, передає Фіртка.
"Пожежі в екосистемі трапляються постійно, траву не палять тільки, коли лежить сніг, або падає дощ", - припускає речниця.
читайте також: Загибель прикарпатців від початку року: що стало причиною трагічних пожеж
Так, зі слів рятувальниці, минулого тижня, спалюючи рослинність на присадибній ділянці прикарпатка яка намагалась погасити пожежу самотужки, впала в осередок вогню та отримала опіки.
Минулого року, через спалювання сухої трави на подвір'ях гинули літні люди.
"Попри всі заходи, які ми робимо: профілактичні, через ЗМІ, люди не дослухаються. Виїзди рятувальників до горіння сухої трави завдають шкоди екосистемам та державному бюджету.
Адже, залучається велика кількість техніки, людського ресурсу, а іноді й багато часу на гасіння території, Адже від пориву вітру вогонь швидко поширюється, перекидається на будинки", - каже Христина Перцович.
Людська необережність може призвести до масових пожеж.
"В порівнянні з минулим роком кількість пожеж в екосистемі зменшилась, минулого року понад 50 людей притягнули до адміністративної відповідальності.
Штраф за спалювання трави або сміття становить від 3 060 гривень до 6 120 гривень. Для посадових осіб та підприємців - інші цифри", - наголошує Перцович.
Очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків пояснив, що паліїв трави прирівнюватимуть до диверсантів, а також й каратимуть відповідно.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: