"Не розумію, як дитина може померти від хворого горла"- франківчанка розповіла про загибель єдиного сина

Як повідомляла Фіртка 17 березня в Івано-Франківську за адресою вул. Івана Павла ІІ близько 17 години померла дитина.

У квітні Кирилу мало виповнитися 9 років. Його мама Жанна Барган намагається оговтатися від втрати й вирішила розповісти, що сталося із сином.

Жінка зауважила, що хлопчик ніколи не хворів, займався у секції тхеквондо, вчився у 3 класі, був хорошою дитиною. 12 березня у нього почервоніло горло, температура сягнула позначки 37.2. З цим звернулися до дільничної терапевтки Рубцової. Лікарка сказала, що поки нічого страшного немає, призначила полоскання, льодяники та спрей від болю у горлі. На наступний день температура піднялася до 38. Тоді знову звернулися до Рубцової, яка призначила також антибіотик, пише Фіртка з посиланням на Галку.

Кирило згадав, що бився у школі з хлопчиком, тому припустили, що біль може бути від удару. Родичі одразу пішли у травмпункт, де його оглянув травматолог, зробили рентген, але забоїв не побачили. Тож вдома продовжили лікування, яке призначила терапевтка.

«Температура меншою не ставала. Почалося важке дихання, тому у п’ятницю поїхали у дитячу обласну лікарню до лора Івана Чугайди. Він відправив на УЗД горла, здали всі аналізи крові. З’ясувалося, що лімфатичні вузли збільшені. Без  черги направили до хірурга Бориса Ореста. Він бачив нагноєння, побачив результат УЗД, яке показувало, що терміново треба щось робити, і відправив знову до лора. Він сказав, якщо хірург побачив, що все нормально, то призначення правильне, йдіть додому», – розповідає жінка про візит до медиків 16 березня.

На наступний день хлопчик випив антибіотики та інші ліки, годину поспав і сказав, що хоче сплюнути.

«У цей момент він почав задихатися і на очах зеленіти. Почав западати язик. Мій тато тримав його, робив штучне дихання, ми відкрили всі вікна. Самі викликали швидку і покликали лікарів, які до когось приїхали у під’їзд. Всім дзвонили. Лікарі вставили трубку для штучної вентиляції легень, робили масаж серця, через 10 хвилин приїхала наша швидка. Кололи адреналін. Реанімували десь 40 хвилин… Я не розумію, як дитина може померти від хворого горла», – пригадує мама, як втратила свого сина.

Розтин показав, що причиною смерті є механічна асфіксія, гнійне запалення гортані та мигдаликів із закриттям дихальних шляхів, заглотковий абсцес.

Надати цій історії розголосу жінка хоче тому, що її обурює не тільки ймовірна халатність лікарів, а й коментарі людей у соцмережах. Родичів звинувачують у неналежному догляді за дитиною, кажуть, що не зверталася до лікарів. Це важко читати.

«Це єдиний онук, єдиний син. Його не залишали й на 5 хвилин, дивилися, як він спить. Напишу заяву у поліцію на лора та хірурга. Не зробила цього раніше, бо тільки вчора був похорон. Якщо вони бачили, що у нього нагноєння, то чому його не зняли? Процедура зняття гною з мигдаликів триває кілька хвилин, а бажання працювати не було. Чому хірург не запропонував госпіталізацію? Як вони могли?», – каже жінка.

У дитячій лікарні «Галці» розповіли, що внутрішнє розслідування не проводять, бо хлопчик помер вдома. Вся документація наразі у правоохоронців. Триває слідство.


Читайте також:

За фактом смерті 8-річного хлопчика в Івано-Франківську поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "умисне вбивство"

Фотогалерея


27.03.2018 7055
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2709
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20840
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1806
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1293 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3950

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

589

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

752

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

671
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

690
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

651
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

776