Не купуй російське! Російські бренди, які прикидаються іноземними

 

В Україні шириться бойкот російських товарів.

 

Деякі компанії РФ, так би мовити, «косять» під іноземні: італійські, німецькі, французькі. Еспресо.TV з'ясувало походження фірм-підробок. Будьте пильними!

Президент компанії «Голдер Електронікс» і власник бренду Vitek Андрій Дерев'янченко на старті своєї кар'єри поєднував торгівлю технікою з роботою охоронцем. Кілька років тому він зареєстрував в Австрії торговельну марку Vitek. Назва походить від слів vita (по- латині - життя) і tech (у сенсі - техніка). Місце реєстрації дозволяє Vitek писати на коробках «Виробник: Австрія».

Євген Назаров, засновник марки побутової техніки Vigor (утворено від англійського vigorous - мужній, сильний). Вона зареєстрована в Угорщині. У Москві офіс Vigor розташовується в орендованій у заводу «Вимпел» кімнаті, де сидять 20 людей. Вся побутова техніка компанії купується в країнах Південно-Східної Азії, збирається на одних і тих же заводах і часто не просто схожа зовні, а однакова. «Ми приїжджаємо на фабрики, дивимося, що вони нам пропонують, вибираємо вподобані моделі і домовляємося про ціну, за яку вони проставлять на чайник назву нашої марки", - говорять в компанії.

Торгова марка Scarlett - виробник найбільш купованих в СНГ чайників, зареєстрована в Англії в 1996 році і названа на честь Скарлетт О'Хара Гамільтон Кеннеді Батлер. Тому що цільова аудиторія бачилася родоначальникам марки переважно жіночою, господарською, але не чужою класики літератури і романтики.

Rolsen - марка, яку придумав в 1995 році випускник МФТІ Сергій Білоусов. Використовується для телевізорів, домашніх кінотеатрів, моніторів, мобільних телефонів і пральних машин. Має завод у Фрязіно (деталі закуповують у Південно-Східній Азії).

Торгова марка Kaiser, працює на ринку як німецька компанія з середини 90-х. Придумана батьком-засновником Павлом Логиновим. Ця торгова марка успішно насичує ринок великогабаритної кухонною технікою. Її роблять на тому ж заводі в Польщі, який випускає і продукцію під маркою Hansa.

Компанія Milagro (по-іспанськи - чудо) працює на ринку з 1998 року і спеціалізується на розчинній каві. Як розповідає директор компанії з маркетингу Микита Морев, коли вони тільки починали працювати, довіри до західних виробникам підбадьорливого напою у покупця було більше, тому й довелося вдатися до іноземного імені. Роблять Milagro в Європі і Росії, головний офіс компанії розташовується в Німеччині.

Ще одна компанія - Kaffa Industries, відома в Росії своєю розчинною кавою, працює тут усього три роки. Її назва, як і назва виду кави Kaffa Elgresso (Kaffa - це назва провінції на сході Африки, де, за легендою, вперше з'явився напій кава, а elgresso - просто красиве придумане слово, нічого не означає). Kaffa виробляє каву на двох заводах в Підмосков'ї.

Чай Greenfield позиціонується в преміальному ціновому сегменті як вироблений на замовлення і під контролем компанії Greenfield Tea Ltd. Ця компанія була заснована в 2003 у Великобританії санкт-петербурзьким виробником чаю «Орімі Трейд». На упаковці позначені сайти з британськими доменами і лондонські адреси. Однак інформації про історію фірми на них не вказано.

Марка Faberlic починалася в 1997 році і називалася «Русская линия». До цього її засновники випускники МГУ Олексій Нечаєв і Олександр Даванков торгували на ринку цінних паперів. Потім пробували виробляти біодобавки та побутову хімію, але в підсумку вирішили зайнятися косметикою. Роблять косметику на двох заводах в Підмосков'ї.

Мережа магазинів одягу Sela, будучи російським брендом, принципово не перекладає російською мовою свій слоган Feel The Same, якому вже років 10, майже стільки ж, скільки і самій мережі.

Ніякого взуттєвого майстра Carlo Pazolini не існує і ніколи не існувало. Звучить, звичайно, прекрасно. Пестить слух всякої жінки, яка живе з твердим і справедливим переконанням, що найкраще у світі взуття - італійське. Carlo Pazolini Group - це назва російської компанії, у якої є власні взуттєві фабрики в Росії та Китаї та мережа фірмових магазинів.

TJ Collection, яка, як пишуть в рекламних проспектах, «була створена у Великобританії в 1992 році», випускає взуття під трьома торговими марками: TJ Collection, Chester і Carnaby. Виробляються вони всі на «сімейних взуттєвих виробництвах Італії та Іспанії з використанням ручної праці». Продумано було все до дрібниць. У кожної марки - своя цільова аудиторія. TJ Collection купують представниці середнього класу; Chester - любителі добротного класичного взуття; Carnaby - молодь. Дивувало покупців тільки одне - коли вони, відправившись у справах або у відпустку до Англії, намагалися знайти магазин улюбленої марки, нічого не виходило.

Ростовський бізнесмен Володимир Мельников шиє джинси, джинсовий одяг, дитячий і дорослий трикотаж в Ростові і більше ніде. Дві його марки називаються Gloria Jeans і Gee Jay.

Пітерська фірма «Август Плюс» виробляє і продає жіночий одяг під торговою маркою Oggi - дуже стриманий і простий. Тому його люблять купувати викладачі, фінансисти та інші суворі жінки, які не можуть дуже вже експериментувати зі стилем. Саме слово oggi - італійське (Сьогодні), так що жінки вважають марку італійською.

Взуття Ralf Ringer традиційно вважають чи то німецьким, чи то австрійським. Але, насправді воно виробляється на фабриках в Москві, Володимира і Зарайська.

Взуття мережі Tervolina шиють в Тольятті, на фабриці «Лідер».

Camelot - бренд ультрасучасного молодіжного взуття. Його шиють в Китаї під контролем російської компанії.

Мережа магазинів «Спортмастер» володіє цілою лінійкою найрізноманітніших брендів одягу і взуття sport-casual-стилю. Здебільшого, продукція під цими брендами продається в самих магазинах, але для O'STIN завжди відкривають окремі магазини.


24.03.2014 2407 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2