Законом України "Про освіту" передбачено, що в кожній школі повинна бути створена комісія, яка розглядає факти булінгу.
Комісію скликають впродовж доби і вони розглядають ці випадки. На засіданні повинні бути всі сторони й вони з’ясовують, чи це — булінг, чи — конфлікт.
Скільки звернень про булінг у школах Івано-Франківщини зареєстрували з початку року та що роблять правоохоронці, аби попередити булінг у школах, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.
Зі слів Алли Бойчук, з початку року надійшло понад 100 повідомлень про булінг.
"Проте, ми завжди роз'яснюємо, що не кожен конфлікт є булінгом.
Щоб кваліфікувати дії, як булінг вони мають мати певні ознаки — це систематичність, наявність спостерігачів і наявність булера та потерпілої особи та умисні дії, які спричиняють психологічну травму, чи завдають дитині фізичного болю та інші тілесні ушкодження, які кваліфікують по-іншому.
Також, виникла необхідність визначити роль керівників закладів освіти щодо відповідальності, передбаченої законодавством. Тому до статті 173 кодексу України "Про адміністративні правопорушення" внесли частину 5 зі значком 4. Вона передбачає відповідальність керівника навчального закладу про неповідомлення уповноваженому органу Нацполіції щодо фактів булінгу.
Кожне звернення ми реєструємо та якщо надходять повторні повідомлення, то відповідно об'єднуємо на перевірку та тоді кваліфікуємо, як булінг. На сьогодні випадків, у яких довели та зареєстрували булінг, є дев'ять", — зауважила Алла Бойчук.
Більше читайте у матеріалі: «Дитяча наркоманія, розшуки неповнолітніх та випадки самогубств»: інтерв'ю з керівницею ювенальної превенції Івано-Франківщини Аллою Бойчук
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Загинули 78 людей: скільки аварій від початку року трапилось на Івано-Франківщині (ФОТО)
Шахрайство та аварії: які правопорушення найчастіше трапляються на Прикарпатті
Блокпости на Івано-Франківщині: як функціонують та наскільки ефективні