
Володимир Половський — вчитель історії Наукового ліцею імені Миколи Сабата, став переможцем обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025» і брав участь у фіналі.
Під час інтерв'ю Фіртка поспілкувалися з педагогом про його підхід до викладання, цифрові виклики та головні принципи, які формують його щоденну роботу.
Одним із ключових принципів Володимир Половський вважає право учня на помилку.
«Моїм правилом є, перше, навчити помилятись. Тобто учень не повинен боятись помилок. Неправильної відповіді не існує. Існують лише недостатньо аргументовані відповіді», — наголошує вчитель.
Педагог розповідає, що через помилки учні вчаться, а також формують навичку критичного мислення. Це особливо актуально в часи, коли учні починають покладатися на штучний інтелект.
«Штучний інтелект — це не лише помічник, а й загроза. Бо учні мають абсолютно довіру до будь-якої мовної моделі. Ми перевіряли інформацію, згенеровану ШІ, і знаходили багато фактологічних помилок.
Це вчить учнів верифікувати дані, а не сліпо довіряти», — пояснює Володимир Половський.
Ще один «стовп» його методики — навчити дітей працювати з інформацією, перевіряти джерела та не зупинятися на першій відповіді.
Серед сучасних інструментів навчання вчитель використовує тести й ігрофікацію.
«Я практикую швидкі тести — 10 хвилин, і ми швидко повторили необхідний фактаж.
Також використовую платформи, як-от Kahoot!, які через вікторину допомагають запам’ятати навіть складну інформацію», — каже вчитель.
У навчальному процесі Володимир Половський приділяє увагу підручникам, адже переконаний: сучасні видання справді якісні.
«Теперішні підручники — прекрасні. По них можна просто взяти й вчитися від “А до Я”.
Учні не бачили, які раніше були погані підручники, тому вважають, що ці нудні. А насправді — це якісний матеріал», — переконаний педагог.
Однак, за його словами, найважливішим залишається індивідуальний підхід.
«Буде звучати пафосно, але стараємось почути кожного. Тому що шукаємо шлях до кожного з учнів, як розв'язати ті проблеми, які перед нами постають», — підкреслює Володимир Половський.
Більше читайте у матеріалі: «Історія — це всього лише один з проявів інформації»: учитель Володимир Половський з Івано-Франківська про фаховий конкурс, методи навчання та школу майбутнього.