Гадаю, що ви погодитесь зі мною у тому, що за ступенем тупості, безпринципності і продажності депутати Верховної Ради нинішнього скликання перевершили всіх своїх попередників. Політичні проститутки або як їх лагідно називають «тушки», стали буденним явищем у українському вищому законодавчому органі.
ЧОМУ СТІЛЬКИ БАЖАЮЧИХ СТАТИ ДЕПУТАТОМ? ЧИМ БАГАТЬОХ ВАБИТЬ ДЕПУТАТСТВО?
1. Стабільний високий життєвий рівень.
(Всі ми багато чули про розміри зарплат депутатів та про пільги депутатам Верховної Ради і їх сім’ям. Нагадаю, що зарплата рядового депутата становить близько 20 000 грн. на місяць і 20 000 грн. на місяць виділяється для забезпечення діяльності депутата (кишенькові розходи).
2. «Депутатська недоторканність». (Проявляється у вседозволеності і безкарності).
3. Повна безвідповідальність за свої дії чи бездіяльність. Особисте, індивідуальне голосування у Верховній Раді не обов’язкове. (Нам уже звична напівпорожня зала Верховної Ради і по ній під час голосування бігають депутати з пачками карток для голосування. «Найкращі якості» у парламенті - некомпетентність, халатність, байдужість. Чого варте лише незаконне передавання права голосувати, замість себе, іншим депутатам або голосування чужими картками. Або прийняття законів і постанов, що носять протиправний і антинародний характер).
4. Можна п’ять років займатися своїми справами. Депутатам у Верховній Раді можна не займатися депутатською діяльністю і взагалі не обов’язково ходити на роботу. (Деякі з депутатів були на пленарному засіданні у Верховній Раді лише один раз, - при складанні присяги. Вони не те, що не голосують, не виступають, не пишуть законів, не читають матеріалів, що виносяться на сесії, вони навіть не цікавляться порядком денним… Ми часто бачимо напівпорожню залу, - тут зібралися «найсумлінніші» депутати, - одні дрімають, інші грають в комп’ютерні ігри, читають журнали і газети, - вони «присутні», але навіть не знають, а яке питання порядку денного обговорюється, про що говорить доповідач?... Їхнє завдання одне, - фізична присутність, і вчасне зреагування на «відмах руки» керівника своєї фракції. Те, що депутати не відвідують пленарні засідання Верховної Ради завдяки ЗМІ знають майже всі. Але обивателі не знають те, що, насправді, 90% роботи депутатів становить підготовча, «чорнова» робота в комітетах і комісіях, робота з документами, законотворча робота, зустрічі з виборцями і т.д. І тут ситуація ще гірша. А от заробітну плату, матеріальні допомогу і інші кошти виплачують всім..)
5. Одних приваблює те, що можна безкарно хуліганити, битися, «блокувати» і «розблоковувати» трибуну, трощити обладнання і інші матеріальні цінності. Іншим цікаво спостерігати за цим «цирком» перебуваючи в епіцентрі подій і «давати їм оцінку»...
ЩО Я ПРОПОНУЮ ЗРОБИТИ ЩОБ БАЖАЮЧИХ СТАТИ ДЕПУТАТОМ ВЕРХОВНОЇ РАДИ СТАЛО МЕНШЕ?
1 Відмінити пільги депутатам Верховної Ради і їх сім’ям.
2. Призначити депутатам Верховної Ради зарплату на рівні середньої зарплати державного службовця по Україні. ( А вона складає приблизно 2000-3000 грн.)
3. Відмінити депутатам Верховної Ради «депутатську недоторканність».
4. Заборонити депутатам голосувати за інших (чужими картками). Має бути узаконена офіційна відеофіксація пленарних засідань Верховної Ради, вона повинна прийматися як доказ.
а) Не враховувати голоси фізично відсутніх депутатів при підведенні підсумків голосування (Відеофіксація).
б) Внести до кримінального кодексу статтю, про кримінальну відповідальність депутатів, що голосують чужою карткою (Відеофіксація).
5. Заборонити суміщення депутатського мандата з іншими видами діяльності. (Ця заборона діє і нині, але її ніхто не виконує). За порушення цієї вимоги депутат мав би автоматично втрачати свої повноваження і вибувати зі складу Верховної Ради.
6. Робочі дні, коли депутат відсутній без поважних причин на пленарних засіданнях Верховної Ради і її робочих органів (комітетів, комісій і т.д.) вважати прогулом. Заробітну плату за ці дні не оплачувати. Внести до Трудового Кодексу України і до Закону «Про Регламент Верховної Ради» статтю, про відповідальність депутата за прогули і відсутність на роботі. Наприклад,
а) За три і більше прогули, депутат автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради.
б) Депутат, який з будь-яких причин пропустив 20% і більше засідань сесії Верховної Ради або її робочих органів (комітетів, комісій і т.д.) автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради.
7. Депутат, який блокує трибуну, є ініціатором чи учасником бійок, безпорядків чи інших протиправних дій, автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради (Відеофіксація). Депутат, який без виклику заходить в ложу Кабінету Міністрів, в ложу президії Верховної Ради, займає крісло президента чи членів президії Верховної Ради, отримує попередження. При повторних аналогічних діях депутат автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради (Відеофіксація).
Cергій Стефанко,
Депутат Івано-Франківськоі міськради,
фракція ВО "Свобода"