Навіщо нам годувати 450 дармоїдів?

 

 


Гадаю, що ви погодитесь зі мною у тому, що за ступенем тупості, безпринципності і продажності депутати Верховної Ради нинішнього скликання перевершили всіх своїх попередників. Політичні проститутки або як їх лагідно називають «тушки», стали буденним явищем у українському вищому законодавчому органі.

 

 

ЧОМУ СТІЛЬКИ БАЖАЮЧИХ СТАТИ ДЕПУТАТОМ? ЧИМ БАГАТЬОХ ВАБИТЬ ДЕПУТАТСТВО?

 

1. Стабільний високий життєвий рівень.


(Всі ми багато чули про розміри зарплат депутатів та про пільги депутатам Верховної Ради і їх сім’ям. Нагадаю, що зарплата рядового депутата становить близько 20 000 грн. на місяць і 20 000 грн. на місяць виділяється для забезпечення діяльності депутата (кишенькові розходи).


2. «Депутатська недоторканність». (Проявляється у вседозволеності і безкарності).


3. Повна безвідповідальність за свої дії чи бездіяльність. Особисте, індивідуальне голосування у Верховній Раді не обов’язкове. (Нам уже звична напівпорожня зала Верховної Ради і по ній під час голосування бігають депутати з пачками карток для голосування. «Найкращі якості» у парламенті - некомпетентність, халатність, байдужість. Чого варте лише незаконне передавання права голосувати, замість себе, іншим депутатам або голосування чужими картками. Або прийняття законів і постанов, що носять протиправний і антинародний характер).


4. Можна п’ять років займатися своїми справами. Депутатам у Верховній Раді можна не займатися депутатською діяльністю і взагалі не обов’язково ходити на роботу. (Деякі з депутатів були на пленарному засіданні у Верховній Раді лише один раз, - при складанні присяги. Вони не те, що не голосують, не виступають, не пишуть законів, не читають матеріалів, що виносяться на сесії, вони навіть не цікавляться порядком денним… Ми часто бачимо напівпорожню залу, - тут зібралися «найсумлінніші» депутати, - одні дрімають, інші грають в комп’ютерні ігри, читають журнали і газети, - вони «присутні», але навіть не знають, а яке питання порядку денного обговорюється, про що говорить доповідач?... Їхнє завдання одне, - фізична присутність, і вчасне зреагування на «відмах руки» керівника своєї фракції. Те, що депутати не відвідують пленарні засідання Верховної Ради завдяки ЗМІ знають майже всі. Але обивателі не знають те, що, насправді, 90% роботи депутатів становить підготовча, «чорнова» робота в комітетах і комісіях, робота з документами, законотворча робота, зустрічі з виборцями і т.д. І тут ситуація ще гірша. А от заробітну плату, матеріальні допомогу і інші кошти виплачують всім..)


5. Одних приваблює те, що можна безкарно хуліганити, битися, «блокувати» і «розблоковувати» трибуну, трощити обладнання і інші матеріальні цінності. Іншим цікаво спостерігати за цим «цирком» перебуваючи в епіцентрі подій і «давати їм оцінку»...

 

 


ЩО Я ПРОПОНУЮ ЗРОБИТИ ЩОБ БАЖАЮЧИХ СТАТИ ДЕПУТАТОМ ВЕРХОВНОЇ РАДИ СТАЛО МЕНШЕ?

 

1 Відмінити пільги депутатам Верховної Ради і їх сім’ям.

 

2. Призначити депутатам Верховної Ради зарплату на рівні середньої зарплати державного службовця по Україні. ( А вона складає приблизно 2000-3000 грн.)

 

3. Відмінити депутатам Верховної Ради «депутатську недоторканність».

 

4. Заборонити депутатам голосувати за інших (чужими картками). Має бути узаконена офіційна відеофіксація пленарних засідань Верховної Ради, вона повинна прийматися як доказ.


а) Не враховувати голоси фізично відсутніх депутатів при підведенні підсумків голосування (Відеофіксація).


б) Внести до кримінального кодексу статтю, про кримінальну відповідальність депутатів, що голосують чужою карткою (Відеофіксація).

 

5. Заборонити суміщення депутатського мандата з іншими видами діяльності. (Ця заборона діє і нині, але її ніхто не виконує). За порушення цієї вимоги депутат мав би автоматично втрачати свої повноваження і вибувати зі складу Верховної Ради.

 

6. Робочі дні, коли депутат відсутній без поважних причин на пленарних засіданнях Верховної Ради і її робочих органів (комітетів, комісій і т.д.) вважати прогулом. Заробітну плату за ці дні не оплачувати. Внести до Трудового Кодексу України і до Закону «Про Регламент Верховної Ради» статтю, про відповідальність депутата за прогули і відсутність на роботі. Наприклад,


а) За три і більше прогули, депутат автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради.


б) Депутат, який з будь-яких причин пропустив 20% і більше засідань сесії Верховної Ради або її робочих органів (комітетів, комісій і т.д.) автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради.

 

7. Депутат, який блокує трибуну, є ініціатором чи учасником бійок, безпорядків чи інших протиправних дій, автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради (Відеофіксація). Депутат, який без виклику заходить в ложу Кабінету Міністрів, в ложу президії Верховної Ради, займає крісло президента чи членів президії Верховної Ради, отримує попередження. При повторних аналогічних діях депутат автоматично втрачає свої повноваження і вибуває зі складу Верховної Ради (Відеофіксація).

 

Cергій Стефанко,
Депутат Івано-Франківськоі міськради,
фракція ВО "Свобода"

 


10.05.2012 Cергій Стефанко 761 9
Коментарі (9)

так 2012.05.10, 21:38
який мудрий пан свободівник-стефанко, а не хай він тут же і напише, тільки чесно- по совісті, для чого сам став депутатом?????????
Цюняк В.В. 2012.05.11, 00:11
а нехай Стефко розкаже,як голосують псевдодепутати Свободівці в Бурштинській міській раді.Таке враження,що стаття про них.Їх у місті називають - "хай гітлер", мер Курляк чухає вухо,а свободівці друть руки вверх,пародія повна,усі відео про дебільних депутатів свободівців є на телекомпанії "РАІ".
Спокій 2012.05.11, 00:36
Пане Цюняк, на перший погляд читача, який пробігся по статтях на Фіртці, Ви здаєтесь тупим закомплексованим невдахою, але це, гадаю, помилка. Насправді Ви є пропагандистом "Свободи", просто дещо екзотичним та оригінальним. Після читання Ваших дописів хочеться стати на сторону свободівців, щоб не бути по один бік з примітивізмом і жалюгідною мстивістю. Це ж стосується і розмаїтих "таків", яким начебто не до снаги зрозуміти різницю між депутатом міської і Верховної рад. Лякайте далі народ убогістю своїх нападок, опускайтесь до нахабної брехні, зривайтесь на балаганну лайку, одим словом, робіть те, що добре вмієте. Результат побачите у відсотках голосів за "Свободу" на виборах. Привіт!
Неспокій 2012.05.11, 17:18
Думаю що крісло депутата найбільш привабливе не через високу зарплатню, не через депутатську недоторканість і інші описані в статті моменти, а завдяки рясним відкатам, які осідають на їх рахунках за кожне правильне натискання кнопки. І немає принципової різниці про кого йдеться: дапутатів верховної чи міської ради. Різниця тільки в сумах.
Василь з Говерли 2012.05.11, 17:19
Погано буде коли заборонять у Верховній Раді битися, не цікаво. Люблю дивитися як б'ються депутати. Але проти того щоб якийсь там Бродський сідав у крісло Президента України. Заслужених бійців України Волкова, Лукянова, Тедеєва, Саламатіна нагородити...
Питання 2012.05.11, 20:20
НАПИСАНЕ НАВІЯЛО ЩЕ ОДНЕ ЗАПИТАННЯ, А ДЛЯ ЧОГО НАМ АЖ 60 ДЕПУТАТІВ МІСЬВИКОНУОМУ? ЩО 15 БУЛО БИ ЗАМАЛО? ЦІ Ж 60 ПРИЙШЛИ В МІСЬКВИКОНКОМ ЗЕМЕЛЬКУ ДОДІЛИТИ, ХАБАРІ БРАТИ, РІШАТИ СВОЇ ОСОБИСТІ ПИТАННЯ ПР БІЗНЕСУ. МЕНЬШЕ БУЛО БИ ДЕШЕВШЕ ДЛЯ МІСТА.
НИК 2012.05.11, 22:52
ПРОПОЗ. др.СТЕФАНКА УТОПІЧНІ. ЛІПШЕ ШУКАТИ СИЛУ, ЯКА ЗАСТАВИТ ВРУ ПРИЙМИТИ ЇГО ПОПРАВКИ. ЗНАЄ СИТУАЦІЮ ВРУ НЕСПОКІЙ. ПОЗБАВИТИ ДЕПІВ ВСІХ РІВНІВ НЕДОТОРКАНОСТИ І ГРОШИЙ ТА ЇХ СКОРОТИТИ - СЕ ДАВНА ГОЛУБА МРІЯ БЮРОКРАТІВ І ВСІХ ПРЕЗІВ. БО 5-10%% ЇХ Є НОРМАЛЬНІ І ЩОСЬ ХОЧУТ РОБИТИ. А ЇХ ЗРАЗУ ПОСАДЯТ НА БІДОСЮ, АБО ВЗАГАЛІ ЗРАЗУ ПОСАДЯТ ЯК ХМАРУ ЧИ ЛАЗАРЕНКА. ВИ З ПРЕТЕНЗІЯМИ НА ПОЛІТЕС МАЛИ БИ СЕ РОЗУМІТИ. А ВТРАТИ НА ЇХ УТРИМАНЯ НЕВЕЛИКІ. ГРОШІ БЕРУТ ЧИНОВНИКИ, І КУПУЮТ ДЕП-В, АБИ ЇХ НЕ ЗГАДУВАЛИ. ТАМ ОСНОВНІ ВІДКАТИ -У ТИШИНІ КАБІНЕТІВ. ПОПУЛІЗМ ЛИШ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ДОБРИЙ. ПРИ СТАЛІНУ ІНЖ-Р МАВ В 2-РАЗИ БІЛЬШЕ ЯК ДОБРИЙ РОБ-К. А ПРИ ХРУЩУ ЗНОВ БУВ КОМ-М: ІНЖ-Р= 120руб., А СЛЮСАР =280р., ТОГО ІНТЕЛІҐЕНЦІЯ СССР І РОЗВАЛИЛА. Ст.- ЧО НЕ ПИШЕТЕ??
Я 2012.05.12, 12:01
Підтримую НИК. Лише депутати, яких ми можемо обирати і змінювати можуть трохи впливати на армію різних чиновників і навіть трошечки на деяких силовиків. Інакше нам взагалі гаплик. Але депутати є публічними людьми і ми тому їх усіх найбільше критикуємо (поки призначені згори і з Києва посадовці роблять свої справи і рахують бабло). Може краще нам не лінуватись - визначати достойних людей, обирати, вимагати, але й підтримувати?
злидень 2012.05.16, 12:02
Без дармоїдів ніяк не можна. А хто ж тоді буде нами управляти?
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

784
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

603
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9358 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2695 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

187

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

165
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

490
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488