Навести лад: в Івано-Франківську опрацьовують механізм евакуювання авто, які припарковані з порушеннями

У 2022 році найбільше адміністративних постанов за порушення правил паркування склали у листопаді — 2 846 матеріалів.

Зокрема, у листопаді порушники сплатили до міського бюджету 645 тисяч гривень. 

Про це на оперативній нараді розповів начальник Управління транспорту й зв'язку Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк, передає Фіртка.

У цілому за 2022 рік склали 24 174 постанови на загальну суму 10 мільйонів 678 тисяч гривень. З них фактично оплатили 17 364 постанови на загальну суму 5 мільйонів 623 тисячі 777 гривень, яка протягом року надійшла до міського бюджету.

На нараді також обговорили можливість співпраці Інспекції з паркування та Патрульної поліції Івано-Франківська щодо використання евакуатора. 

Зокрема, за словами Андрія Гіглюка в Інспекції з паркування створили відділ по евакуації у 2019 році, однак досі немає самого евакуатора. 

«Викликають евакуатор поліцейські Івано-Франківська наразі лише в серйозніших ситуаціях, як, наприклад, дорожньо-транспортні пригоди або п‘яні водії», — уточнив начальник Управління транспорту й зв'язку.

Міський очільник дав доручення івано-франківським патрульним та Інспекції з паркування обговорити це питання та подати опрацьований механізм.

«Евакуатор купимо, а ви — машини приймайте», — звернувся до поліціянтів очільник міста Руслан Марцінків. 


Деталі звіту Відділу інспекторів з паркування


Як доповів Андрій Гіглюк, сьогодні до складу Інспекції входить 11 осіб: начальник-інспектор, головний спеціаліст та 9 спеціалістів-інспекторів з паркування.

«Потрібно збільшити кількість штату та матеріально-технічного забезпечення.

Це відповідно дасть змогу охопити та контролювати більшу територію Івано-Франківська», — зазначив посадовець.


Як працює Відділ інспекторів з паркування?


Усі інспектори мають відповідні форму та шеврони, використовують далекоміри. Щоденно вони патрулюють вулиці міста та фіксують правопорушення. 

Відповідно до змін законодавства, інспектори тепер уповноважені притягати до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки, які фіксуються в автоматичному режимі.

Основні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими можуть штрафувати водіїв, пов'язують з такими аспектами:

  • «За порушення та недотримання заборонних знаків».
  • «Суттєва перешкода безпеці руху».
  • «Паркування і неоплата за паркування на майданчиках для платного паркування».

Так, серед них можна виділити основні типи порушень:

— Зупинка або стоянка —  в зоні жовтої лінії розмітки, в зоні заборонених знаків, поруч з пішоходними переходами (якщо відстань до них ближча ніж 10 метрів), на тротуарах або на зупинках громадського транспорту.

— Суттєва перешкода безпеці руху (зупинка ближче ніж 3 метри до суцільної лінії розмітки).

— Блокування проїзду.

Інспектори фіксують усі порушення та складають відповідні адміністративні матеріали. Так, наприклад, на вулиці Мельника водіїв часто притягають до відповідальності за неоплату стоянки на паркувальному майданчику.

Відтак, водіїв в Івано-Франківську закликають паркувати авто за правилами.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Хотіли розв'язати питання, щоб не платити штраф: на Прикарпатті задокументували дві спроби підкупу співробітників поліції (ФОТО)

Без розпізнавальних знаків: як автофантоми ловитимуть порушників


Коментарі ()

07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

840
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

923
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1014
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1565
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2544 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1341

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

125

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1085

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1217

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1647
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

556
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26668 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

937
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7836
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3212
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1447
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1104
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3711
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

547
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

604
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4518
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1244