Навчання у Словаччині: як стати європейським студентом

Кожні дії сьогодення формують наше майбутнє. Так, кожен сьогоднішній випускник школи задумується над тим, який виш обрати, яку вибрати спеціальність, робота за якою не тільки приносила б задоволення, але і гарно оплачувалася. Доволі поширеним є варіант здобуття вищої освіти за кордоном. І говоримо ми не про американські чи англійські університети. Сьогодні гарне освітнє підґрунтя для майбутньої роботи надають виші Словаччини. Навчання в Словаччині обирає все більше українських абітурієнтів. Тож як стати студентом словацького вишу, і на що треба звернути увагу. Отримати відповіді на ці питання допоможе «Slovak Education» — компанія, яка веде українську молодь по дорозі до отримання європейської освіти. 

Що необхідно для вступу у виш

Кожен виш Словаччини вимагає від абітурієнта наступний пакет документів:

  • оригінал атестату про закінчення загальної середньої освіти, завірений Міністерством освіти та науки України;
  • автобіографія абітурієнта;
  • медична довідка;
  • 2 фотографії формату 3*4.

Навчання у вишах Словаччини проходить державною мовою. Тому знання словацької мови – це не тільки вимога університетів, але і необхідність для студента. Слід подбати про це завчасно і обрати професійного репетитора. 

Вступ до вишу і вартість навчання

Можливість навчання у виші Словаччини – це велика перспектива для кожного українця. Навчання там – це освіта за Болонською системою, це диплом, який котирується у інших європейських країнах, це перспектива кар'єрного росту. 

Як відбувається сам процес вступу. Відсутність вступних екзаменів – це не легенда, це реальність. Відбір студентів проходить за конкурсом атестатів – чим вищий середній бал у додатку атестата, тим більше шансів до зарахування визначеного вишу Словаччини. 

Безкоштовне навчання для студентів Словаччини та іноземних студентів у державних вишах країни закріплено на законодавчому рівні. Є і приватні виші, навчання у яких платне. Отримані кошти університети акумулюють на оптимізацію навчального процесу. Для тих студентів, які прагнуть вивчати іноземні мови, навчання коштує дорожче. 

Якщо порівняти усі переваги здобуття освіти у Словаччини із вимушеними тратами, то варто вкластися в таку освіту, адже вона відкриває стільки можливостей для студентів.

Рекламна стаття


02.12.2023 504
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

861
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

934
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4752
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7079 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9873 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3940 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

961

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1723

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3282
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

434
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

715
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

361
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1499
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1476 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1408
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25438 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

472 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

905
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

608
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

524