

«Питання енергетичної безпеки та енергоефективності вважаю пріоритетними для держави загалом та області зокрема, − зазначив у коментарі очільник області. − Особливої важливості це набуває на фоні фактичної, не оголошеної війни з основним постачальником природного газу. В таких умовах потрібно звернути особливу увагу на розробки науковців, що стосуються збільшення видобутку вуглеводнів, розвитку альтернативної енергетики, відновлювальних джерел енергії».
У виступах науковців зазначалося: Прикарпаття має перспективи розробки власних родовищ нафти, газу, сланцевих вуглеводнів. Щоб плани стали реальністю, фахівці університету пропонують провести аудит родовищ, створити науково-дослідний центр на базі ІФНТУНГ, розглянути доцільність започаткування в області роботи Департаменту природних ресурсів, з'ясувати стан справ з розробкою відпрацьованого у 60-х роках Вигодсько-Витвицького родовища природного газу, розвідані запаси якого становлять понад 20 млн. м3, а потенційні – до 100млн. м3, а також звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією роз’яснити причини призупинення співпраці з компанією «Шеврон».
«Сьогодні треба зробити все для того, щоб мінімізувати імпорт вуглеводнів і максимально збільшити власний видобуток, − зазначив ректор університету Євстахій Крижанівський. − Для цього в області є все: запаси нафти і газу, технології їх видобутку, підготовлені кадри. Проводячи децентралізацію, потрібно на це орієнтувати економіку, формувати відповідну інвестиційну та цінову політику».
Поділяючи цю точку зору, голова облдержадміністрації пообіцяв створити спеціальну робочу групу для детального вивчення проблематики та напрацювання шляхів співпраці влади і науковців.