Наступна світова економічна криза буде масштабнішою за попередню

Світ знаходиться в очікуванні нової глобальної економічної кризи. Біржові індекси обвалюються, американський долар хитається, а кредитні рейтинги Сполучених Штатів знижено вперше за багато років, Китай в повний голос заговорив про зміну світової резервної валюти…

 

Світова економічна криза набирає все більших обертів. Відомий інвестор Марко Фабер попереджає, що прийдешня світова економічна криза буде набагато серйознішою, ніж та, яку пережили в 2008-му році.

 

«Перед наступним всесвітнім економічним дефолтом ми станемо свідками війни та масивного друкування грошей (США). Всі системи розваляться. Тому я раджу людям зважувати всі свої кроки. При повному обвалі систем не варто тримати свої заощадження ні у вигляді державних облігацій США, ні у вигляді готівки...

 

У випадку війни ціни на нафту, безумовно, виростуть. Банки готові почати штампувати грошові банкноти. Але це не вирішує проблеми, а тільки затягує їхнє рішення. І тим самим - лише погіршує становище.

 

Так було при економічному спаді 2001 року. Тоді стали друкувати дуже багато грошей. З одного боку, це дозволило уникнути більш серйозної кризи в 2001-му. Але з іншого боку, саме це, можливо, багато в чому спровокувало фінансову кризу 2008 року», - заявив Марко Фабер.

 

Нагадаємо, що на початку цього року ООН виступила з попередженням про прийдешній голод. Рекордні ціни на продовольство піддадуть увесь світ небезпеці,- оголосила ООН. Співпадіння вкрай несприятливих обставин зміни клімату і цін на нафту робить світ «небезпечною територією».

 

Згідно даним Організації Об'єднаних Націй - продовольчі бунти, геополітична напруженість, глобальна інфляція і голод, що збільшується серед найбідніших верств населення планети є можливими наслідками нового росту світових цін на продовольство, які досягли небувалого високого рівня.

 

Показники ООН цін на продукти харчування цього року, у які включені міжнародні дані про пшеницю, кукурудзу, молочні продукти, м'ясо і цукор, перебувають на найвищому рівні з початку реєстрації показників у 1990 році, перевершивши навіть пік, що спостерігали під час продовольчої кризи 2008 року, що викликав цивільні безладдя від Мексики до Індонезії.

 

«Ми вступаємо в небезпечну територію»,- заявив головний економіст ООН з питань продовольства і сільського господарства Абдолреза Аббассіан.

 

Світові ціни на продовольство росли шість місяців поспіль. Ціна на пшеницю виросла майже вдвічі із червня, ціна на цукор побила 30-річний максимум, свинина виросла на чверть із початку 2010 року. Тенденції вже вплинули на Великобританію, де стрибок цін на продовольство в листопаді став максимальним з 1976 року. М'ясо худоби та птиці виросли на 1%, а фрукти на 7,5% за місяць. Виробників продуктів харчування попередили, що ціна на пшеницю знову підскочить у цьому місяці, що вдарить по пекарях і виробникам усього від макаронів до випічки.

 

Швидше за все, це, в свою чергу, додасться до тиску на Банк Англії щодо підвищень процентних ставок для контролю росту цін. Більш високі іпотечні рахунки під кінець року будуть додані до неприємностей, з якими зіштовхується «Середня Англія» - підвищення податків і ріст інфляції разом із зниженою заробітною платою.

 

Однак, найбільший вплив ударних цін на продовольство буде відчуватися в країнах, що розвиваються, де більша частка доходів населення витрачається на основні продукти харчування.

 

Економісти попереджають, що ціни на продукти харчування «широкого вжитку» мають мало ознак до стабілізації, а ціни на крупу і цукор, зокрема, можуть стати ще вище в найближчі місяці. Крім того, довгострокові тенденції, пов'язані з ростом населення і зміною клімату, можуть означати, що більш високі продовольчі витрати стануть постійним елементом економічного життя, навіть при тому, що поточний стрибок може закінчитися належним чином. Спекуляція також може стати частиною кризи, оскільки інвестори ставлять на зріст цін на продукти харчування.

 

Аббассіан заявив, що агентство ООН висловлює заклопотаність щодо непередбачуваності природи, яке багато експертів пов'язують зі зміною клімату. Він заявив: «У цін ще є можливість, щоб піднятися набагато вище, якщо, наприклад, умови в Аргентині приведуть до посухи, і якщо в нас виникнуть проблеми з вимерзанням пшениці в північній півкулі».

 

Братство


09.08.2011 1209 2
Коментарі (2)

Sacha 2011.08.10, 14:56
не можна друкувати такі статті! нам і так невесело живеться, а тут іще таке нагнітання! хоча Українці в своїй історії страшніші біді переживала! А всі ці світові кризи, все штучно роблене!
роботяга 2011.08.15, 22:56
все ця нісенітниця замовлена банкірами
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

309
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

944
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2084
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1151
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1624 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2788

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

520

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

602

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1520

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1496
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

338
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18244
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1207
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3541
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

910
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10670
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6441
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1081
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

342
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

575
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3189
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

882