Наступна світова економічна криза буде масштабнішою за попередню

Світ знаходиться в очікуванні нової глобальної економічної кризи. Біржові індекси обвалюються, американський долар хитається, а кредитні рейтинги Сполучених Штатів знижено вперше за багато років, Китай в повний голос заговорив про зміну світової резервної валюти…

 

Світова економічна криза набирає все більших обертів. Відомий інвестор Марко Фабер попереджає, що прийдешня світова економічна криза буде набагато серйознішою, ніж та, яку пережили в 2008-му році.

 

«Перед наступним всесвітнім економічним дефолтом ми станемо свідками війни та масивного друкування грошей (США). Всі системи розваляться. Тому я раджу людям зважувати всі свої кроки. При повному обвалі систем не варто тримати свої заощадження ні у вигляді державних облігацій США, ні у вигляді готівки...

 

У випадку війни ціни на нафту, безумовно, виростуть. Банки готові почати штампувати грошові банкноти. Але це не вирішує проблеми, а тільки затягує їхнє рішення. І тим самим - лише погіршує становище.

 

Так було при економічному спаді 2001 року. Тоді стали друкувати дуже багато грошей. З одного боку, це дозволило уникнути більш серйозної кризи в 2001-му. Але з іншого боку, саме це, можливо, багато в чому спровокувало фінансову кризу 2008 року», - заявив Марко Фабер.

 

Нагадаємо, що на початку цього року ООН виступила з попередженням про прийдешній голод. Рекордні ціни на продовольство піддадуть увесь світ небезпеці,- оголосила ООН. Співпадіння вкрай несприятливих обставин зміни клімату і цін на нафту робить світ «небезпечною територією».

 

Згідно даним Організації Об'єднаних Націй - продовольчі бунти, геополітична напруженість, глобальна інфляція і голод, що збільшується серед найбідніших верств населення планети є можливими наслідками нового росту світових цін на продовольство, які досягли небувалого високого рівня.

 

Показники ООН цін на продукти харчування цього року, у які включені міжнародні дані про пшеницю, кукурудзу, молочні продукти, м'ясо і цукор, перебувають на найвищому рівні з початку реєстрації показників у 1990 році, перевершивши навіть пік, що спостерігали під час продовольчої кризи 2008 року, що викликав цивільні безладдя від Мексики до Індонезії.

 

«Ми вступаємо в небезпечну територію»,- заявив головний економіст ООН з питань продовольства і сільського господарства Абдолреза Аббассіан.

 

Світові ціни на продовольство росли шість місяців поспіль. Ціна на пшеницю виросла майже вдвічі із червня, ціна на цукор побила 30-річний максимум, свинина виросла на чверть із початку 2010 року. Тенденції вже вплинули на Великобританію, де стрибок цін на продовольство в листопаді став максимальним з 1976 року. М'ясо худоби та птиці виросли на 1%, а фрукти на 7,5% за місяць. Виробників продуктів харчування попередили, що ціна на пшеницю знову підскочить у цьому місяці, що вдарить по пекарях і виробникам усього від макаронів до випічки.

 

Швидше за все, це, в свою чергу, додасться до тиску на Банк Англії щодо підвищень процентних ставок для контролю росту цін. Більш високі іпотечні рахунки під кінець року будуть додані до неприємностей, з якими зіштовхується «Середня Англія» - підвищення податків і ріст інфляції разом із зниженою заробітною платою.

 

Однак, найбільший вплив ударних цін на продовольство буде відчуватися в країнах, що розвиваються, де більша частка доходів населення витрачається на основні продукти харчування.

 

Економісти попереджають, що ціни на продукти харчування «широкого вжитку» мають мало ознак до стабілізації, а ціни на крупу і цукор, зокрема, можуть стати ще вище в найближчі місяці. Крім того, довгострокові тенденції, пов'язані з ростом населення і зміною клімату, можуть означати, що більш високі продовольчі витрати стануть постійним елементом економічного життя, навіть при тому, що поточний стрибок може закінчитися належним чином. Спекуляція також може стати частиною кризи, оскільки інвестори ставлять на зріст цін на продукти харчування.

 

Аббассіан заявив, що агентство ООН висловлює заклопотаність щодо непередбачуваності природи, яке багато експертів пов'язують зі зміною клімату. Він заявив: «У цін ще є можливість, щоб піднятися набагато вище, якщо, наприклад, умови в Аргентині приведуть до посухи, і якщо в нас виникнуть проблеми з вимерзанням пшениці в північній півкулі».

 

Братство


09.08.2011 1297 2
Коментарі (2)

Sacha 2011.08.10, 14:56
не можна друкувати такі статті! нам і так невесело живеться, а тут іще таке нагнітання! хоча Українці в своїй історії страшніші біді переживала! А всі ці світові кризи, все штучно роблене!
роботяга 2011.08.15, 22:56
все ця нісенітниця замовлена банкірами
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

627
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3236
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21334
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

571
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

447
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1281 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005