Сьогодні, 16 травня, в Івано-Франківську відбувається навчання з методології наставництва для фахівців центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
На Прикарпатті команда із представників різних громадських об’єднань і просто небайдужих до долі дітей вже рік впроваджує в області проект «Наставництво для вихованців інтернатних закладів», інформує Фіртка.
Впродовж 16-17 травня в Івано-Франківську відбуватиметься навчання з методології наставництва для фахівців Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служб у справах дітей, спеціалістів дитячих закладів та представників громадських та благодійних організацій в Івано-Франківській області.
За словами координатора розвитку наставництва в Україні із м. Київ Євгена Осипчука, сам проект заснований у 2005 році. Був створений для роботи із дітьми, які живуть на вулиці через різні життєві обставини. Втім в Україні вже підписаний Законопроект про наставництво та допомогу дітям-сиротам.
"Ми приїхали сюди, щоб передати знання. Такі навчання проходитимуть по всіх обласних центрах України, на них запрошені працівники соціальних служб, представники громадських організацій, волонтери. Процес наставництва має чотир етапи - пошук кандидата, відбір, навчання та власне - супроводження. Наставник повинен мати відповідний ресурс, щоб покрити потребу певної дитини", - зазначає Є.Осипчук.
Психолог проекту "Одна Надія" Тетяна Коваль наголошує, що наставник найперше повинен бути відповідальним і розуміти куди він іде? Що від нього потрібно і найголовніше чи він може це робити? Відтак зазначає, що з кандидатом у наставники психолог проводить співбесіду, яка триває 2-3 години.
"Психолог допомагає побачити і зрозуміти самому кандидату, чи може дана людина допомогти дитині взагалі. Після успішного проходження співбесіди, кандидат у наставники підписує договір й тоді відбувається взаємопідбір. Ми дивимось на те, щоб дитині і наставнику було комфортно один з одним. Це дуже важлива частина процесу. А далі - етап знайомства та довірливих стосунків", - каже Тетяна Коваль.
За словами психолога Тлумацької школи-інтернату для дітей із затримкою психічного розвику Лілії Вакулінської, у школі вже працює сім наставників.
"Ми хочемо, щоб цей проект працював в нашій області. Є багато позитивних відгуків від дітей", - зауважує психолог.
Загалом, як наголошує член правління ГС «Об’єднані дітьми» Мар’яна Циганин в області проведено три тренінги для наставників. Наразі на Прикарпатті вже співпрацюють із сиротами 12 наставників.