Наші радецькі

Не хочеться починати з політики. Та все ж нехай приводом до першого запису буде історія з Радецькою. Недавно першого заступника Ігоря Насалика з питань охорони здоров’я Віталіну Радецьку одноголосно таки звільнили місцеві депутати. Радості калушанам з цього небагато, адже треба знову визначатись з кандидатурою куратора калуської медицини. Можливо, менш скандальну, але разом з тим професійну особу, знайому з місцевою специфікою, варто пошукати в межах району чи принаймі області? Правда, з цим має визначитись сам мер, репутацію якого добряче підмочили згадані події. Можливо, саме для показового відчищення заплямованого мерського мундира градоначальник Калуша особисто зачитав на сесії заяву про прохання звільнення запрошеної ним київлянки. Скандал набрав політичного змісту. Тож меру не було куди подітись, навіть не зважаючи на можливі закулісні обіцянки, які передували призначенню Радецької . Але не про це зараз. Кому цікаво – стежив за розгортанням історії, якій все ж, на мою думку, приділили занадто багато уваги.  Чому?

 

Проблема навіть не в тому, що ми, галичани, дозволяємо себе ображати. Адже розумний промовчить у відповідь, при цьому на ділі показавши усю ницість того, хто дозволяє собі подібне. Після заяви медиків Насалику варто було викликати Радецьку і поставити її перед фактом звільнення. Насправді ситуація полягає в тому, що часто себе ображаємо самі комплексом меншовартості. Ведучи мову конкретніше про франківчан часто виникає первинний комплекс меншовартості порівняно зі Львовом та вторинний по відношенню до Києва, не говорячи про таку близьку нам ЄСівську Польщу. Таким чином несвідомо люди самі себе принижують. І викликають зворотню реакцію навколишнього оточення. Чим вдало корустуються ті, хто наділений маленькою владою над нами починаючи від рядового даїшника, начальника жеку чи якогось дрібного чиновника. Це є проблемою для розвитку і самоствердження людей. Це перешкода до того, щоб Франківськ став «європейським містом» як каже наш мер, а Прикарпаття,  як обіцяє губернатор - «писанковим краєм». Навіть залучення великих інвестицій, не вирішить проблему свідомості, наслідки якої досить сумні. 

 

Допоки цього не подолаємо, нічого не зміниться.  А починати, як відомо, варто з себе. І це зовсім не складно навіть в нашій системі. Просто частіше зашищати власні права – на роботі, в жеку, на дорозі, в кабінеті чиновника. Спочатку, можливо, з вас насміхатимуться, потім боротимуться, ну а врешті, як говорив Ганді,  ви переможете. Зі зміною свідомості однієї людини настане зміна колективної свідомості, а з часом і колективного несвідомого більшості. Маленькі діла творять великі речі. Варто брати приклад з Андрія Микитина, який останнім часом активно продукує галицькі міфи, і конструювати міф ( у позитивному значенні даного поняття) про унікальність і неперевершеність франківчан. Адже ми цього варті!


28.05.2011 Василь Кедик 2295 3
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717