Наші радецькі

Не хочеться починати з політики. Та все ж нехай приводом до першого запису буде історія з Радецькою. Недавно першого заступника Ігоря Насалика з питань охорони здоров’я Віталіну Радецьку одноголосно таки звільнили місцеві депутати. Радості калушанам з цього небагато, адже треба знову визначатись з кандидатурою куратора калуської медицини. Можливо, менш скандальну, але разом з тим професійну особу, знайому з місцевою специфікою, варто пошукати в межах району чи принаймі області? Правда, з цим має визначитись сам мер, репутацію якого добряче підмочили згадані події. Можливо, саме для показового відчищення заплямованого мерського мундира градоначальник Калуша особисто зачитав на сесії заяву про прохання звільнення запрошеної ним київлянки. Скандал набрав політичного змісту. Тож меру не було куди подітись, навіть не зважаючи на можливі закулісні обіцянки, які передували призначенню Радецької . Але не про це зараз. Кому цікаво – стежив за розгортанням історії, якій все ж, на мою думку, приділили занадто багато уваги.  Чому?

 

Проблема навіть не в тому, що ми, галичани, дозволяємо себе ображати. Адже розумний промовчить у відповідь, при цьому на ділі показавши усю ницість того, хто дозволяє собі подібне. Після заяви медиків Насалику варто було викликати Радецьку і поставити її перед фактом звільнення. Насправді ситуація полягає в тому, що часто себе ображаємо самі комплексом меншовартості. Ведучи мову конкретніше про франківчан часто виникає первинний комплекс меншовартості порівняно зі Львовом та вторинний по відношенню до Києва, не говорячи про таку близьку нам ЄСівську Польщу. Таким чином несвідомо люди самі себе принижують. І викликають зворотню реакцію навколишнього оточення. Чим вдало корустуються ті, хто наділений маленькою владою над нами починаючи від рядового даїшника, начальника жеку чи якогось дрібного чиновника. Це є проблемою для розвитку і самоствердження людей. Це перешкода до того, щоб Франківськ став «європейським містом» як каже наш мер, а Прикарпаття,  як обіцяє губернатор - «писанковим краєм». Навіть залучення великих інвестицій, не вирішить проблему свідомості, наслідки якої досить сумні. 

 

Допоки цього не подолаємо, нічого не зміниться.  А починати, як відомо, варто з себе. І це зовсім не складно навіть в нашій системі. Просто частіше зашищати власні права – на роботі, в жеку, на дорозі, в кабінеті чиновника. Спочатку, можливо, з вас насміхатимуться, потім боротимуться, ну а врешті, як говорив Ганді,  ви переможете. Зі зміною свідомості однієї людини настане зміна колективної свідомості, а з часом і колективного несвідомого більшості. Маленькі діла творять великі речі. Варто брати приклад з Андрія Микитина, який останнім часом активно продукує галицькі міфи, і конструювати міф ( у позитивному значенні даного поняття) про унікальність і неперевершеність франківчан. Адже ми цього варті!


28.05.2011 Василь Кедик 2417 3
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1148
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2843
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3153 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123