Наші пропозиції

 

/data/blog/67665/62a98a0e49fd44efd21adf7eeed3b2fb.jpg

 

Як відомо, в останній день зими 2015 року відбудеться звітно-виборча конференція ІФФФ на якій всі любителі футболу нашого краю отримають відповідь на запитання: хто очолить обласну федерацію на найближці 5 років. 

 

Ініціатором проведення "дострокових виборів" голови ІФФФ став чинний виконувач обов'язків керівника федерації Тарас Петрович Клим. Така пропозиція була зроблена в контексті хвилі масових заяв регіональних федедації футболу щодо недовіри чинному голові ФФУ Анатолію Конькову. У свою чергу виконком обласної федерації підтримав пропозицію свого очільника. Тут все логічно - ІФФФ одна з перших запропонувала перезавантажити футбольну владу в України і вирішила почати цей процес з себе. Таке рішення футбольних можновладців нашої області заслуговує на повагу.

 

З іншого боку у багатьох людей, які хоч трохи цікавляться футболом та навколофутбольними справами Прикарпаття практично не має сумнівів в тому, хто ж стане переможцем цих виборів та знову очолить обласну федерацію. Тому заяви про "перезавантаження футбольної влади на Прикарпатті" певню мірою викликають скепсис. 

 

Всі знають, що "Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті" не стоїть осторонь тих процесів, які відбуваються у футбольному господарстіві нашої області. Саме тому ми вирішили внести ряд своїх пропозиції, які б насправді змогли дати рестарт нашому футболу та змінити його на краще. Наші пропозиції ми вирішли розділити на кілька підпунктів, що всім було зручніше з ними ознайомитися.

 

1. Адміністрація

Перезавантаження - так перезавантаження. Тому ми пропонуємо обрати новий склад керівних органів ІФФФ - 1-х заступника голови ІФФФ, Виконкому, Комітетів з урахуванням того, що посади 1-го заступника Голови ІФФФ, 50% кількісного складу Виконкому, голів Комітетів, повинні посісти ті представники футбольної громадськості та команд-учасниць чемпіонату і першості області з футболу, які раніше не працювали в структурі ІФФФ.

2. Арбітраж 

Це надзвичайно важливе питання. З одної сторони у нас знову з'явиися арбітри ФІФА, а з іншого є багато нарікань на роботу суддівського корпосу з боку представників команд та вболівальників. Ми пропонуємо наступний алгоритм вирішення судівського питання:

- підвищення оплати праці арбітрам;

- введення рейтингової системи оцінювання арбітражу представниками команд-учасниць чемпіонату;

- проходження навчання в "Школі арбітра" тих працівників команд, які будуть мати право виставляти оцінки; 

Тобто з одного боку ми відверто говоримо, що за ті кошти, які арбітри отримують офіційно вимагати від них кащого рівня арбітражу не варто. З іншого, якщо ми приймаємо рішення підняти оплату праці арбітрів, то повинні дати більше повноважень представникам команд. Але для цього потрібно провести навчання для них самих, щоб перевірити їхні знання. Арбітри будуть отримуати більше, але при цьому на їх призначення впливатиме рейтинг. Краще судиш - отримуєш кращу оцінку - маєш більше призначень.

3. Висвітлення змагань

Виствітлення чемпіонату Івано-Франківської області з футболу знаходить на дуже високому рівні. Проте це заслуга не ІФФФ, а окремих журналістів та представників команд. На жаль, системної роботи в даному напрямку федерацією не ведеться, а на її сайт взагалі соромно заходити. Таку суитацію потрібно змінювати докорінно. Ми пропонуємо наступні кроки, які дадать можливість зробити футбол блищим дл вболівальників:

- проведення онлайн-трансляцій із жеребкувань, засідань КДК, виконкому та інших публічних заходів ІФФФ;

- модернізація офіційного сайту обласної федерації; Сайт ІФФФ треба зробити більш корисним, як в плані інформаційного наповнення, так і в якості майданчика для рекламодавців та таке інше.

- запровадження інтернет-конференцій новообраних керівників ІФФФ; 

- організацію силами ІФФФ та команд, як мінімум однієї он-лайн трансляції матчів чемпіонату, першості чи кубку області кожного ігрового дня;

- затвердження в реламенті норми про викладення в мережу записів всіх матчів чемпіонату та кубку області з футболу не пізніше 48 годин після х закінчення; 

4. Маркетинг

 

Робота федерації у питаннях маркетингу повинна бути системною. Треба навчатись самим, і навчати команди заробляти гроші, працювати зі спонсорами та вболівальниками. Для цього треба проводити семінари та тренінги для працівників ІФФФ та представників районних федерацій і команд. Свої зусилля в першу чергу варто зосередити на наступних питаннях:

- підвищення відвідуваності матчів чемпіонату, кубку та першості бласті з футболу;

- популяризація та інформаційна робота зі ЗМІ; В тому числі: виготовлення промо-роликів з презентаціями ІФФФ та її турнірів, відео-анонси матчів або турнірів, обрання кращих голів чи гравців турнірів; 

- активізація роботи у соціальних мережах, проведення на їхній базі всіляких конкурсів, що також позитивно вплине на зацікавленість з боку спонсорів;

- розвиток напрямку сувенірної продукції. Товарами з символікою ІФФФ можуть бути: календарі, магніти, брелоки, годинники таке інше. Реалізацію цих товарів можна здійснювати через торгівельні мережі-спонсорів, через клуби, безпосередньо на змаганнях яки проводить ІФФФ;

- робота зі спонсарами та партнерами, краундфандинг: залучення додатковго фінансування за рахунок різноманітних грантів, участі у проектах інших громадських організацій та фондів;

- з самої федерації треба зробити бренд. Якщо в області і в цілому в Україні ІФФФ будуть сприймати як бренд, це допоможе змаганням стати більш цікавими для  потужних спонсорів, залучати більш сильних гравців до місцевих команд, бути більш медійними як на обласному, так і на всеукраїнському рівні. Для цього потрібно активніше використовувати символіку ІФФФ, яка характеризує, як саму федерацію, так і регіон в цілому та може бути використана в логотипі змагань, виготовленні сувенірної продукції.

5. Дитячо-юнацький та масовий футбол

Одним з основних завдань роботи обласної федерації повинна стати підтримка дитячо-юнацього та масового футболу; Кращі дитячі тренери області мають отримувати додаткові доплати за рахунок коштів ІФФФ; Щороку переможці 2 етапу турнірів на призи клубу "Шкіряний м'яч" будуть забезпечуватися інвентарем та амунцією, а їх організатори грошовими преміями та відзнаками;

6. Інваліди, ветерани та жіночий футбол

Футбол - це гра, яка не має кордонів та обмежень по віку, особливих потребах та статі. Тому розвивати потрібно не лише чоловічий, а й всі інші види ги мільйонів. Увага, яка приділяється таким змаганням повинна бути на рівні висвітлення матчів чемпіонату області серед чоловічих команд;

7. Професійний футбол

 

Побудова вертикалі - дитячо-юнацькі команди, аматорські клуби, професійний клуб зможе зробити істотні зрушення у системній роботі усього прикарпатського футболу, тому відродження професійного футболу на Прикарпатті повинно стати ключовим завданням ІФФФ на найближчі 5 років.

Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті готова долучитися до процесу «перезавантаження» футболу в області, доклавши максимум часу та зусиль. Наголошуємо: ми не критикуємо роботу діючого керівництва ІФФФ, адже ті процеси, які відбулися, вже у минулому. Зараз усім необхідно стати на шлях діалогу та конструктивної ефективної роботи, щоб у жодному разі не змарнувати шансу докорінно змінити наш футбол. А для цього в першу чергу необхідно виробити нові принципи, за якими житиме прикарпатський футбол щонайменше найближчі п’ять років.

 

Олександр Дем'янчук, sport.if.ua


Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

544
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1544
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2789 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3717
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3139
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2222

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

77

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

690

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

544

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1694
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

368
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

568
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

871
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

535 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5078
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

421
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

946
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

584
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

346
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

337
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

438
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

453