Насалик: Зарплати бюджетників у Калуші — найвищі по Україні

 

Цього тижня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було розглянуто звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Калуша у першому півріччі 2011 року.

 

За результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку, яку здійснює облдержадміністрація, за перше півріччя поточного року серед 19 міст і районів області Калуш займає друге місце і поступається лише місту Яремче. За комплексною оцінкою аналогічного періоду минулого року, Калуш посідав лише сьоме місце. За показниками економічного розвитку наше місто займає лідируючі позиції на рівні області.

 

Причому у першій половині минулого року ми були лише шістнадцяті. Калуш є лідером серед територіально-адміністративних одиниць Прикарпаття і за інвестиційною, науковою та інноваційною діяльністю (торік були третіми). За словами начальника управління економічного розвитку міської ради Юрія Соколовського, проти минулого року у Калуші суттєво зросли обсяги промислового виробництва, промисловими підприємствами реалізовано продукції на понад 2,4 млрд. грн., що вп’ятеро більше ніж у першому півріччі 2010 року.

 

Зростання обсягів випуску промислової продукції забезпечили ТОВ «Карпатнафтохім», виробництва якого відновили свою діяльність, а також ТзОВ «Синтра», ТзОВ «КарпатСмоли», ЗАТ «ЛУКОР» та ін. Загалом підприємства Калуша забезпечують чверть загальнообласного обсягу реалізації промислової продукції. Калуш є обласним лідером і за обсягом експорту та імпорту, а також за інвестиціями. Так, питома вага обсягу експорту товарів з нашого міста становить майже 57% загальнообласного показника (ріст порівняно з минулим роком — в 13 разів), імпорту — понад 60% (ріст — в 11 разів), 43% усіх прямих іноземних інвестицій, які протягом шести місяців року надійшли в область, — інвестовані у Калуші. За показниками державних фінансів Калуш займає п’яте місце в області. Але за таким показником, як надходження до місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця — є першим.

 

Так, за перше півріччя до бюджету міста надійшло близько 125 млн. грн. Ріст доходів бюджету пов’язаний зі збільшенням поступлень від податку з доходів фізичних осіб (середня зарплата одного працівника порівняно з першим півріччям минулого року зросла на 25% і становила понад 2 тис. грн.). Крім того, суттєво зросли доходи від оренди землі (надійшло понад 23 млн. грн. орендної плати за землю і земельного податку). Попереду Калуш і у сфері охорони здоров’я. Так, з початку року відбулося об’єднання медицини міста та району в одну структуру, а також було запроваджено безкоштовне лікування хворих у стаціонарі Калуської ЦРЛ. На медикаментозне забезпечення хворих міста та району протягом шести місяців року з міського бюджету було виділено 7,4 млн. грн. Видатки на лікування одного хворого на день становлять 60 грн., водночас обласний показник — 13 грн. на день, а без врахування Калуша — 10 грн. на день. Фактично на одного пацієнта стаціонару Калуш витрачає вшестеро більше коштів, ніж в середньому по області. Крім того, як зазначив Юрій Соколовський, на харчування одного пацієнта стаціонару з міського бюджету виділяється вдвічі більше коштів, ніж в середньому по області. До позитиву можна віднести і той факт, що суттєві кошти були вкладені в медобладнання, а також проведення ремонтних робіт в медичних закладах — понад 1,1 млн. грн. за перше півріччя поточного року. За рейтинговим оцінюванням, яке проводить обласне управління освіти і науки, у минулому навчальному році освітня галузь Калуша також є обласним лідером.

 

Щодо екологічної ситуації, то вона залишається складною. Цього року урядом виділено кошти лише на вивезення гексахлорбензолу — загалом 265 млн. грн.

 

Токсичні відходи вже почали вивозити, але цей процес розпочався вже в другому півріччі. Інші нагальні проекти з попередження екологічної катастрофи (роботи на Домбровському кар’єрі, з відселення людей) поки що не фінансуються.

 

За рівнем виконання плану зі збору власних надходжень до Пенсійного фонду, темпами зростання обороту роздрібної торгівлі до відповідного періоду минулого року, рівнем охоплення незайнятого населення активними заходами сприяння зайнятості, за обсягами введеного в експлуатацію житла з розрахунку на кількість жителів та за кількістю зареєстрованих злочинів на одинцю населення, незважаючи на позитивну динаміку проти минулого року, Калуш поступається більшості міст і районів області. Міський голова Ігор Насалик вважає, що місто динамічно розвивається і з оптимізмом дивиться на його перспективи. Так, за словами міського голови, у Калуші на достойному рівні підтримуються освіта, медицина, культура і спорт. Зокрема, в освіту та медицину вкладається у півтора рази більше коштів, ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя. Відповідно, у галузь спорту вкладається вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази. Причому це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах. Не економить міський бюджет і на зарплатах. Так, за даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, повідомив Ігор Насалик, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Позитивна динаміка наповнення міського бюджету, а у першому півріччі його було перевиконано, дозволяє закрити усі боргові зобов’язання міста, які виникли у попередні роки.

 

За словами міського голови, борги вже почали гасити. Крім того буде виділено 3,5 млн. грн. на проведення благоустрою, зокрема на освітлення усіх мікрорайонів міста. Загалом діяльність комунальних підприємств Ігор Насалик оцінив як успішну. Крім того, наголосив він, якщо порівняти тарифи на комунальні послуги, то у нас вони на сьогодні нижчі, ніж в більшості інших населених пунктів області. Ведеться робота, повідомив міський голова, і щодо залучення коштів державного бюджету. Зокрема, вже підписано попередні документи про виділення Калушу 50 млн. грн. для оснащення медичним обладнанням майбутнього кардіоцентру, а також 30 млн. грн. на соціально-економічний розвиток. На ці кошти місто може розраховувати лише наступного року. Якщо, звичайно, вони будуть передбачені у держбюджеті.

 

Також міський голова заявив: з 2006 року, відколи його обрали на посаду, найважчим був 2008 рік. Однак, незважаючи на усі труднощі, у Калуші не було провалів і щоквартально динаміка розвитку була позитивною. Тому і сьогодні є усі підстави дивитися у майбутнє з оптимізмом. Втім, якщо навіть меншість громади буде незадоволена діяльністю міського голови, то у такому разі Ігор Насалик готовий скласти свої повноваження. Він заявив, що для цього буде достатньо 15% підписів жителів міста.


23.09.2011 2332 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

793 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

777
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1591
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2216
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4195 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3198

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

198

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

428

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

371

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

839
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

607
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

651
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

937
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1049
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

655
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6239
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1731
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31744 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1514
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

741 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

701