Насалик: Зарплати бюджетників у Калуші — найвищі по Україні

 

Цього тижня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було розглянуто звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Калуша у першому півріччі 2011 року.

 

За результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку, яку здійснює облдержадміністрація, за перше півріччя поточного року серед 19 міст і районів області Калуш займає друге місце і поступається лише місту Яремче. За комплексною оцінкою аналогічного періоду минулого року, Калуш посідав лише сьоме місце. За показниками економічного розвитку наше місто займає лідируючі позиції на рівні області.

 

Причому у першій половині минулого року ми були лише шістнадцяті. Калуш є лідером серед територіально-адміністративних одиниць Прикарпаття і за інвестиційною, науковою та інноваційною діяльністю (торік були третіми). За словами начальника управління економічного розвитку міської ради Юрія Соколовського, проти минулого року у Калуші суттєво зросли обсяги промислового виробництва, промисловими підприємствами реалізовано продукції на понад 2,4 млрд. грн., що вп’ятеро більше ніж у першому півріччі 2010 року.

 

Зростання обсягів випуску промислової продукції забезпечили ТОВ «Карпатнафтохім», виробництва якого відновили свою діяльність, а також ТзОВ «Синтра», ТзОВ «КарпатСмоли», ЗАТ «ЛУКОР» та ін. Загалом підприємства Калуша забезпечують чверть загальнообласного обсягу реалізації промислової продукції. Калуш є обласним лідером і за обсягом експорту та імпорту, а також за інвестиціями. Так, питома вага обсягу експорту товарів з нашого міста становить майже 57% загальнообласного показника (ріст порівняно з минулим роком — в 13 разів), імпорту — понад 60% (ріст — в 11 разів), 43% усіх прямих іноземних інвестицій, які протягом шести місяців року надійшли в область, — інвестовані у Калуші. За показниками державних фінансів Калуш займає п’яте місце в області. Але за таким показником, як надходження до місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця — є першим.

 

Так, за перше півріччя до бюджету міста надійшло близько 125 млн. грн. Ріст доходів бюджету пов’язаний зі збільшенням поступлень від податку з доходів фізичних осіб (середня зарплата одного працівника порівняно з першим півріччям минулого року зросла на 25% і становила понад 2 тис. грн.). Крім того, суттєво зросли доходи від оренди землі (надійшло понад 23 млн. грн. орендної плати за землю і земельного податку). Попереду Калуш і у сфері охорони здоров’я. Так, з початку року відбулося об’єднання медицини міста та району в одну структуру, а також було запроваджено безкоштовне лікування хворих у стаціонарі Калуської ЦРЛ. На медикаментозне забезпечення хворих міста та району протягом шести місяців року з міського бюджету було виділено 7,4 млн. грн. Видатки на лікування одного хворого на день становлять 60 грн., водночас обласний показник — 13 грн. на день, а без врахування Калуша — 10 грн. на день. Фактично на одного пацієнта стаціонару Калуш витрачає вшестеро більше коштів, ніж в середньому по області. Крім того, як зазначив Юрій Соколовський, на харчування одного пацієнта стаціонару з міського бюджету виділяється вдвічі більше коштів, ніж в середньому по області. До позитиву можна віднести і той факт, що суттєві кошти були вкладені в медобладнання, а також проведення ремонтних робіт в медичних закладах — понад 1,1 млн. грн. за перше півріччя поточного року. За рейтинговим оцінюванням, яке проводить обласне управління освіти і науки, у минулому навчальному році освітня галузь Калуша також є обласним лідером.

 

Щодо екологічної ситуації, то вона залишається складною. Цього року урядом виділено кошти лише на вивезення гексахлорбензолу — загалом 265 млн. грн.

 

Токсичні відходи вже почали вивозити, але цей процес розпочався вже в другому півріччі. Інші нагальні проекти з попередження екологічної катастрофи (роботи на Домбровському кар’єрі, з відселення людей) поки що не фінансуються.

 

За рівнем виконання плану зі збору власних надходжень до Пенсійного фонду, темпами зростання обороту роздрібної торгівлі до відповідного періоду минулого року, рівнем охоплення незайнятого населення активними заходами сприяння зайнятості, за обсягами введеного в експлуатацію житла з розрахунку на кількість жителів та за кількістю зареєстрованих злочинів на одинцю населення, незважаючи на позитивну динаміку проти минулого року, Калуш поступається більшості міст і районів області. Міський голова Ігор Насалик вважає, що місто динамічно розвивається і з оптимізмом дивиться на його перспективи. Так, за словами міського голови, у Калуші на достойному рівні підтримуються освіта, медицина, культура і спорт. Зокрема, в освіту та медицину вкладається у півтора рази більше коштів, ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя. Відповідно, у галузь спорту вкладається вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази. Причому це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах. Не економить міський бюджет і на зарплатах. Так, за даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, повідомив Ігор Насалик, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Позитивна динаміка наповнення міського бюджету, а у першому півріччі його було перевиконано, дозволяє закрити усі боргові зобов’язання міста, які виникли у попередні роки.

 

За словами міського голови, борги вже почали гасити. Крім того буде виділено 3,5 млн. грн. на проведення благоустрою, зокрема на освітлення усіх мікрорайонів міста. Загалом діяльність комунальних підприємств Ігор Насалик оцінив як успішну. Крім того, наголосив він, якщо порівняти тарифи на комунальні послуги, то у нас вони на сьогодні нижчі, ніж в більшості інших населених пунктів області. Ведеться робота, повідомив міський голова, і щодо залучення коштів державного бюджету. Зокрема, вже підписано попередні документи про виділення Калушу 50 млн. грн. для оснащення медичним обладнанням майбутнього кардіоцентру, а також 30 млн. грн. на соціально-економічний розвиток. На ці кошти місто може розраховувати лише наступного року. Якщо, звичайно, вони будуть передбачені у держбюджеті.

 

Також міський голова заявив: з 2006 року, відколи його обрали на посаду, найважчим був 2008 рік. Однак, незважаючи на усі труднощі, у Калуші не було провалів і щоквартально динаміка розвитку була позитивною. Тому і сьогодні є усі підстави дивитися у майбутнє з оптимізмом. Втім, якщо навіть меншість громади буде незадоволена діяльністю міського голови, то у такому разі Ігор Насалик готовий скласти свої повноваження. Він заявив, що для цього буде достатньо 15% підписів жителів міста.


23.09.2011 2356 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

983
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2776
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1723 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3863
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5657
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1800

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

147

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

308

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

462
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

618
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

599
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

878
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

142
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2133
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

646
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

968
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1251
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

530 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

723
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

494
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

819