Насалик: Зарплати бюджетників у Калуші — найвищі по Україні

 

Цього тижня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було розглянуто звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Калуша у першому півріччі 2011 року.

 

За результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку, яку здійснює облдержадміністрація, за перше півріччя поточного року серед 19 міст і районів області Калуш займає друге місце і поступається лише місту Яремче. За комплексною оцінкою аналогічного періоду минулого року, Калуш посідав лише сьоме місце. За показниками економічного розвитку наше місто займає лідируючі позиції на рівні області.

 

Причому у першій половині минулого року ми були лише шістнадцяті. Калуш є лідером серед територіально-адміністративних одиниць Прикарпаття і за інвестиційною, науковою та інноваційною діяльністю (торік були третіми). За словами начальника управління економічного розвитку міської ради Юрія Соколовського, проти минулого року у Калуші суттєво зросли обсяги промислового виробництва, промисловими підприємствами реалізовано продукції на понад 2,4 млрд. грн., що вп’ятеро більше ніж у першому півріччі 2010 року.

 

Зростання обсягів випуску промислової продукції забезпечили ТОВ «Карпатнафтохім», виробництва якого відновили свою діяльність, а також ТзОВ «Синтра», ТзОВ «КарпатСмоли», ЗАТ «ЛУКОР» та ін. Загалом підприємства Калуша забезпечують чверть загальнообласного обсягу реалізації промислової продукції. Калуш є обласним лідером і за обсягом експорту та імпорту, а також за інвестиціями. Так, питома вага обсягу експорту товарів з нашого міста становить майже 57% загальнообласного показника (ріст порівняно з минулим роком — в 13 разів), імпорту — понад 60% (ріст — в 11 разів), 43% усіх прямих іноземних інвестицій, які протягом шести місяців року надійшли в область, — інвестовані у Калуші. За показниками державних фінансів Калуш займає п’яте місце в області. Але за таким показником, як надходження до місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця — є першим.

 

Так, за перше півріччя до бюджету міста надійшло близько 125 млн. грн. Ріст доходів бюджету пов’язаний зі збільшенням поступлень від податку з доходів фізичних осіб (середня зарплата одного працівника порівняно з першим півріччям минулого року зросла на 25% і становила понад 2 тис. грн.). Крім того, суттєво зросли доходи від оренди землі (надійшло понад 23 млн. грн. орендної плати за землю і земельного податку). Попереду Калуш і у сфері охорони здоров’я. Так, з початку року відбулося об’єднання медицини міста та району в одну структуру, а також було запроваджено безкоштовне лікування хворих у стаціонарі Калуської ЦРЛ. На медикаментозне забезпечення хворих міста та району протягом шести місяців року з міського бюджету було виділено 7,4 млн. грн. Видатки на лікування одного хворого на день становлять 60 грн., водночас обласний показник — 13 грн. на день, а без врахування Калуша — 10 грн. на день. Фактично на одного пацієнта стаціонару Калуш витрачає вшестеро більше коштів, ніж в середньому по області. Крім того, як зазначив Юрій Соколовський, на харчування одного пацієнта стаціонару з міського бюджету виділяється вдвічі більше коштів, ніж в середньому по області. До позитиву можна віднести і той факт, що суттєві кошти були вкладені в медобладнання, а також проведення ремонтних робіт в медичних закладах — понад 1,1 млн. грн. за перше півріччя поточного року. За рейтинговим оцінюванням, яке проводить обласне управління освіти і науки, у минулому навчальному році освітня галузь Калуша також є обласним лідером.

 

Щодо екологічної ситуації, то вона залишається складною. Цього року урядом виділено кошти лише на вивезення гексахлорбензолу — загалом 265 млн. грн.

 

Токсичні відходи вже почали вивозити, але цей процес розпочався вже в другому півріччі. Інші нагальні проекти з попередження екологічної катастрофи (роботи на Домбровському кар’єрі, з відселення людей) поки що не фінансуються.

 

За рівнем виконання плану зі збору власних надходжень до Пенсійного фонду, темпами зростання обороту роздрібної торгівлі до відповідного періоду минулого року, рівнем охоплення незайнятого населення активними заходами сприяння зайнятості, за обсягами введеного в експлуатацію житла з розрахунку на кількість жителів та за кількістю зареєстрованих злочинів на одинцю населення, незважаючи на позитивну динаміку проти минулого року, Калуш поступається більшості міст і районів області. Міський голова Ігор Насалик вважає, що місто динамічно розвивається і з оптимізмом дивиться на його перспективи. Так, за словами міського голови, у Калуші на достойному рівні підтримуються освіта, медицина, культура і спорт. Зокрема, в освіту та медицину вкладається у півтора рази більше коштів, ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя. Відповідно, у галузь спорту вкладається вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази. Причому це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах. Не економить міський бюджет і на зарплатах. Так, за даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, повідомив Ігор Насалик, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Позитивна динаміка наповнення міського бюджету, а у першому півріччі його було перевиконано, дозволяє закрити усі боргові зобов’язання міста, які виникли у попередні роки.

 

За словами міського голови, борги вже почали гасити. Крім того буде виділено 3,5 млн. грн. на проведення благоустрою, зокрема на освітлення усіх мікрорайонів міста. Загалом діяльність комунальних підприємств Ігор Насалик оцінив як успішну. Крім того, наголосив він, якщо порівняти тарифи на комунальні послуги, то у нас вони на сьогодні нижчі, ніж в більшості інших населених пунктів області. Ведеться робота, повідомив міський голова, і щодо залучення коштів державного бюджету. Зокрема, вже підписано попередні документи про виділення Калушу 50 млн. грн. для оснащення медичним обладнанням майбутнього кардіоцентру, а також 30 млн. грн. на соціально-економічний розвиток. На ці кошти місто може розраховувати лише наступного року. Якщо, звичайно, вони будуть передбачені у держбюджеті.

 

Також міський голова заявив: з 2006 року, відколи його обрали на посаду, найважчим був 2008 рік. Однак, незважаючи на усі труднощі, у Калуші не було провалів і щоквартально динаміка розвитку була позитивною. Тому і сьогодні є усі підстави дивитися у майбутнє з оптимізмом. Втім, якщо навіть меншість громади буде незадоволена діяльністю міського голови, то у такому разі Ігор Насалик готовий скласти свої повноваження. Він заявив, що для цього буде достатньо 15% підписів жителів міста.


23.09.2011 2277 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

272
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1445
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1531
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1526
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5454
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7997 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

791

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1501

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2248

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2276
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

396
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2397
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3813
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2288
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3302
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1086
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

888
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

435
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

677
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

911 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

621
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2099 6