Насалик: Зарплати бюджетників у Калуші — найвищі по Україні

 

Цього тижня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було розглянуто звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Калуша у першому півріччі 2011 року.

 

За результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку, яку здійснює облдержадміністрація, за перше півріччя поточного року серед 19 міст і районів області Калуш займає друге місце і поступається лише місту Яремче. За комплексною оцінкою аналогічного періоду минулого року, Калуш посідав лише сьоме місце. За показниками економічного розвитку наше місто займає лідируючі позиції на рівні області.

 

Причому у першій половині минулого року ми були лише шістнадцяті. Калуш є лідером серед територіально-адміністративних одиниць Прикарпаття і за інвестиційною, науковою та інноваційною діяльністю (торік були третіми). За словами начальника управління економічного розвитку міської ради Юрія Соколовського, проти минулого року у Калуші суттєво зросли обсяги промислового виробництва, промисловими підприємствами реалізовано продукції на понад 2,4 млрд. грн., що вп’ятеро більше ніж у першому півріччі 2010 року.

 

Зростання обсягів випуску промислової продукції забезпечили ТОВ «Карпатнафтохім», виробництва якого відновили свою діяльність, а також ТзОВ «Синтра», ТзОВ «КарпатСмоли», ЗАТ «ЛУКОР» та ін. Загалом підприємства Калуша забезпечують чверть загальнообласного обсягу реалізації промислової продукції. Калуш є обласним лідером і за обсягом експорту та імпорту, а також за інвестиціями. Так, питома вага обсягу експорту товарів з нашого міста становить майже 57% загальнообласного показника (ріст порівняно з минулим роком — в 13 разів), імпорту — понад 60% (ріст — в 11 разів), 43% усіх прямих іноземних інвестицій, які протягом шести місяців року надійшли в область, — інвестовані у Калуші. За показниками державних фінансів Калуш займає п’яте місце в області. Але за таким показником, як надходження до місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця — є першим.

 

Так, за перше півріччя до бюджету міста надійшло близько 125 млн. грн. Ріст доходів бюджету пов’язаний зі збільшенням поступлень від податку з доходів фізичних осіб (середня зарплата одного працівника порівняно з першим півріччям минулого року зросла на 25% і становила понад 2 тис. грн.). Крім того, суттєво зросли доходи від оренди землі (надійшло понад 23 млн. грн. орендної плати за землю і земельного податку). Попереду Калуш і у сфері охорони здоров’я. Так, з початку року відбулося об’єднання медицини міста та району в одну структуру, а також було запроваджено безкоштовне лікування хворих у стаціонарі Калуської ЦРЛ. На медикаментозне забезпечення хворих міста та району протягом шести місяців року з міського бюджету було виділено 7,4 млн. грн. Видатки на лікування одного хворого на день становлять 60 грн., водночас обласний показник — 13 грн. на день, а без врахування Калуша — 10 грн. на день. Фактично на одного пацієнта стаціонару Калуш витрачає вшестеро більше коштів, ніж в середньому по області. Крім того, як зазначив Юрій Соколовський, на харчування одного пацієнта стаціонару з міського бюджету виділяється вдвічі більше коштів, ніж в середньому по області. До позитиву можна віднести і той факт, що суттєві кошти були вкладені в медобладнання, а також проведення ремонтних робіт в медичних закладах — понад 1,1 млн. грн. за перше півріччя поточного року. За рейтинговим оцінюванням, яке проводить обласне управління освіти і науки, у минулому навчальному році освітня галузь Калуша також є обласним лідером.

 

Щодо екологічної ситуації, то вона залишається складною. Цього року урядом виділено кошти лише на вивезення гексахлорбензолу — загалом 265 млн. грн.

 

Токсичні відходи вже почали вивозити, але цей процес розпочався вже в другому півріччі. Інші нагальні проекти з попередження екологічної катастрофи (роботи на Домбровському кар’єрі, з відселення людей) поки що не фінансуються.

 

За рівнем виконання плану зі збору власних надходжень до Пенсійного фонду, темпами зростання обороту роздрібної торгівлі до відповідного періоду минулого року, рівнем охоплення незайнятого населення активними заходами сприяння зайнятості, за обсягами введеного в експлуатацію житла з розрахунку на кількість жителів та за кількістю зареєстрованих злочинів на одинцю населення, незважаючи на позитивну динаміку проти минулого року, Калуш поступається більшості міст і районів області. Міський голова Ігор Насалик вважає, що місто динамічно розвивається і з оптимізмом дивиться на його перспективи. Так, за словами міського голови, у Калуші на достойному рівні підтримуються освіта, медицина, культура і спорт. Зокрема, в освіту та медицину вкладається у півтора рази більше коштів, ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя. Відповідно, у галузь спорту вкладається вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази. Причому це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах. Не економить міський бюджет і на зарплатах. Так, за даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, повідомив Ігор Насалик, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Позитивна динаміка наповнення міського бюджету, а у першому півріччі його було перевиконано, дозволяє закрити усі боргові зобов’язання міста, які виникли у попередні роки.

 

За словами міського голови, борги вже почали гасити. Крім того буде виділено 3,5 млн. грн. на проведення благоустрою, зокрема на освітлення усіх мікрорайонів міста. Загалом діяльність комунальних підприємств Ігор Насалик оцінив як успішну. Крім того, наголосив він, якщо порівняти тарифи на комунальні послуги, то у нас вони на сьогодні нижчі, ніж в більшості інших населених пунктів області. Ведеться робота, повідомив міський голова, і щодо залучення коштів державного бюджету. Зокрема, вже підписано попередні документи про виділення Калушу 50 млн. грн. для оснащення медичним обладнанням майбутнього кардіоцентру, а також 30 млн. грн. на соціально-економічний розвиток. На ці кошти місто може розраховувати лише наступного року. Якщо, звичайно, вони будуть передбачені у держбюджеті.

 

Також міський голова заявив: з 2006 року, відколи його обрали на посаду, найважчим був 2008 рік. Однак, незважаючи на усі труднощі, у Калуші не було провалів і щоквартально динаміка розвитку була позитивною. Тому і сьогодні є усі підстави дивитися у майбутнє з оптимізмом. Втім, якщо навіть меншість громади буде незадоволена діяльністю міського голови, то у такому разі Ігор Насалик готовий скласти свої повноваження. Він заявив, що для цього буде достатньо 15% підписів жителів міста.


23.09.2011 2317 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

329
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1396
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2551 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3634
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2974
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2147

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

616

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

468

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1636

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1802
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

288
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

505
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

803
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4989
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

361
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

880
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10127
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

513
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

264
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

375
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

401
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

722