Насалик планує акції і звернення в Мінфін

Як повідомляла "Фіртка", нещодавно відбулася сесія Калуської міської ради. Розпочалася вона традиційно — з питання Різне, у якому депутати мають можливість публічно порушити проблеми, з якими до них звертаються жителі міста.

 

Треба сказати, що часто одні і ті ж питання повторюються від сесії до сесії і це дає підстави ставити під сумнів ефективність подібних депутатських виступів. Володимир Кіндрат (фракція Народного Руху України) в черговий раз підняв питання стану покрівлі на гуртожитку «Дружба».

 

За словами депутата, тут є серйозна проблема, яка, незважаючи на численні звернення, не вирішується роками. Дійшло до того, що під час опадів заливає не лише верхні п’ятий і шостий поверхи. Через стан покрівлі страждають і мешканці четвертого поверху. З’ясувалося, що на ремонт покрівлі гуртожитку у бюджеті міста на цей рік передбачено близько 110 тис. грн.

 

Міський голова Ігор Насалик запевнив, що усі роботи, які включені у бюджет, будуть виконані. Крім того, Володимир Кіндрат звернув увагу депутатського корпусу на стан колишнього приміщення соцзахисту (в центрі міста, навпроти «Фуршету»). Свого часу його викупили, однак жодні роботи з відновлення будівлі не проводяться.

 

Якщо так триватиме і надалі, то споруду варто знести. Леся Кирилович (фракція Народного Руху України) нагадала виконавчій владі про стан Народного дому у Підгірках. Для його ремонту у бюджеті заклали 180 тис. грн., але поки що тут не ведуться жодні роботи. Її колега по фракції Володимир Тимків вже не вперше виступив з приводу зсуву грунту на вул. Родини Крушельницьких. За словами депутата, скоро цей зсув загрожуватиме житловим будинкам.

 

На це міський голова заявив: кошти на ліквідацію цієї загрози Калуш мав отримати з обласного бюджету. Але там до наших пропозицій не прислухалися. За словами Ігоря Насалика, їх було на 100 млн. грн., у тому числі Калуш розраховував отримати 16 млн. грн. для відновлення водозабору. Міський голова ще раз наголосив: розподіл обласного бюджету є несправедливим і дискримінаційним для калуської громади.

 

Тому він має намір підготувати звернення у Міністерство фінансів, щоб кошти на соціально-економічний розвиток Калуша у держбюджеті наступного року передбачали окремим рядком, а не у складі загальнообласної цифри. Також у планах міського голови мітинг перед обласною радою та інші акції на знак протесту проти політики, яка ведеться цим представницьким органом.

 

У свою чергу, депутат Василь Питлик («Наша Україна») повідомив, що спілкувався зі своїми однопартійцями з обласної ради. І, з їхніх слів, ініціативи від Калуша немає. Крім того, свого часу обласна рада створила комісію, яка об’їжджала область, виявлені нею проблеми були профінансовані. У Калуш комісію не запросили. Тому у ситуації, вважає Василь Питлик, варто розібратися, можливо, навіть відвідати чергову сесію обласної ради. На це міський голова заявив: місто зверталося, документи надавалися, однак обласна рада ділить кошти не за потребами громад, а відповідно до наперед визначених квот (між адміністрацією та радою і окремими політичними силами).

 

Порушили депутати і проблему нестачі дитячих майданчиків. Та вже традиційно — стану тротуарів і міжквартальних доріг. Як повідомив міський голова, робота у цих напрямках незабаром розпочнеться. Так, у планах на цей рік встановлення десяти нових дитячих майданчиків. Наразі в управлінні житлово-комунального господарства погоджуються місця їх розташування. Крім того, 6 липня завершуються тендерні процедури з ремонту доріг, у тому числі і міжквартальних. Потім їх почнуть ремонтувати. У міському бюджеті вже є близько 800 тис. грн. для цих потреб.

 

Віталій Джуган (фракція Блоку Юлії Тимошенко) знову говорив про кіоски на центральних вулицях, які виносять холодильники на тротуар і тим самим заважають пішоходам, та про неприпустимість паркування автомобілів під балконами житлових будинків (це нищить газони і створює незручності жителям). Для вирішення цих вже традиційних проблем робляться конкретні кроки, запевнив міський голова. Зокрема, підготовлене офіційне звернення до підприємців щодо недопущення встановлення холодильних установок на тротуарах. Ведеться і робота щодо виділення місць під паркування автотранспорту.

 

Вона має завершитися приблизно за півтора місяця. Щодо паркування під будинками та на газонах, то це, вважає міський голова, питання культури кожного жителя. Михайло Коротич (фракція Української партії) звернув увагу на погану якість води, яку отримують калушани з водозабору «Хотінь». Її не те, що пити, нею навіть посуд неможливо помити.

 

Його колега по фракції, керівник КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина повідомив, що у зв’язку з опадами ситуація на водозаборі «Хотінь» складна, а на водозаборі «Добрівляни» вона є близькою до катастрофічної. Комплексу існуючих проблем без фінансової допомоги з боку обласного чи державного бюджету місто вирішити не може.

 

"Дзвони Підгір'я"


13.07.2011 2521 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

685
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1930
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1080
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1517 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2740
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2091

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

465

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

545

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1461

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1443
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

305
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18197
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1163
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3502
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

870
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10631
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6392
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1035
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

301
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

529
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3136
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

842