Насалик планує акції і звернення в Мінфін

Як повідомляла "Фіртка", нещодавно відбулася сесія Калуської міської ради. Розпочалася вона традиційно — з питання Різне, у якому депутати мають можливість публічно порушити проблеми, з якими до них звертаються жителі міста.

 

Треба сказати, що часто одні і ті ж питання повторюються від сесії до сесії і це дає підстави ставити під сумнів ефективність подібних депутатських виступів. Володимир Кіндрат (фракція Народного Руху України) в черговий раз підняв питання стану покрівлі на гуртожитку «Дружба».

 

За словами депутата, тут є серйозна проблема, яка, незважаючи на численні звернення, не вирішується роками. Дійшло до того, що під час опадів заливає не лише верхні п’ятий і шостий поверхи. Через стан покрівлі страждають і мешканці четвертого поверху. З’ясувалося, що на ремонт покрівлі гуртожитку у бюджеті міста на цей рік передбачено близько 110 тис. грн.

 

Міський голова Ігор Насалик запевнив, що усі роботи, які включені у бюджет, будуть виконані. Крім того, Володимир Кіндрат звернув увагу депутатського корпусу на стан колишнього приміщення соцзахисту (в центрі міста, навпроти «Фуршету»). Свого часу його викупили, однак жодні роботи з відновлення будівлі не проводяться.

 

Якщо так триватиме і надалі, то споруду варто знести. Леся Кирилович (фракція Народного Руху України) нагадала виконавчій владі про стан Народного дому у Підгірках. Для його ремонту у бюджеті заклали 180 тис. грн., але поки що тут не ведуться жодні роботи. Її колега по фракції Володимир Тимків вже не вперше виступив з приводу зсуву грунту на вул. Родини Крушельницьких. За словами депутата, скоро цей зсув загрожуватиме житловим будинкам.

 

На це міський голова заявив: кошти на ліквідацію цієї загрози Калуш мав отримати з обласного бюджету. Але там до наших пропозицій не прислухалися. За словами Ігоря Насалика, їх було на 100 млн. грн., у тому числі Калуш розраховував отримати 16 млн. грн. для відновлення водозабору. Міський голова ще раз наголосив: розподіл обласного бюджету є несправедливим і дискримінаційним для калуської громади.

 

Тому він має намір підготувати звернення у Міністерство фінансів, щоб кошти на соціально-економічний розвиток Калуша у держбюджеті наступного року передбачали окремим рядком, а не у складі загальнообласної цифри. Також у планах міського голови мітинг перед обласною радою та інші акції на знак протесту проти політики, яка ведеться цим представницьким органом.

 

У свою чергу, депутат Василь Питлик («Наша Україна») повідомив, що спілкувався зі своїми однопартійцями з обласної ради. І, з їхніх слів, ініціативи від Калуша немає. Крім того, свого часу обласна рада створила комісію, яка об’їжджала область, виявлені нею проблеми були профінансовані. У Калуш комісію не запросили. Тому у ситуації, вважає Василь Питлик, варто розібратися, можливо, навіть відвідати чергову сесію обласної ради. На це міський голова заявив: місто зверталося, документи надавалися, однак обласна рада ділить кошти не за потребами громад, а відповідно до наперед визначених квот (між адміністрацією та радою і окремими політичними силами).

 

Порушили депутати і проблему нестачі дитячих майданчиків. Та вже традиційно — стану тротуарів і міжквартальних доріг. Як повідомив міський голова, робота у цих напрямках незабаром розпочнеться. Так, у планах на цей рік встановлення десяти нових дитячих майданчиків. Наразі в управлінні житлово-комунального господарства погоджуються місця їх розташування. Крім того, 6 липня завершуються тендерні процедури з ремонту доріг, у тому числі і міжквартальних. Потім їх почнуть ремонтувати. У міському бюджеті вже є близько 800 тис. грн. для цих потреб.

 

Віталій Джуган (фракція Блоку Юлії Тимошенко) знову говорив про кіоски на центральних вулицях, які виносять холодильники на тротуар і тим самим заважають пішоходам, та про неприпустимість паркування автомобілів під балконами житлових будинків (це нищить газони і створює незручності жителям). Для вирішення цих вже традиційних проблем робляться конкретні кроки, запевнив міський голова. Зокрема, підготовлене офіційне звернення до підприємців щодо недопущення встановлення холодильних установок на тротуарах. Ведеться і робота щодо виділення місць під паркування автотранспорту.

 

Вона має завершитися приблизно за півтора місяця. Щодо паркування під будинками та на газонах, то це, вважає міський голова, питання культури кожного жителя. Михайло Коротич (фракція Української партії) звернув увагу на погану якість води, яку отримують калушани з водозабору «Хотінь». Її не те, що пити, нею навіть посуд неможливо помити.

 

Його колега по фракції, керівник КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина повідомив, що у зв’язку з опадами ситуація на водозаборі «Хотінь» складна, а на водозаборі «Добрівляни» вона є близькою до катастрофічної. Комплексу існуючих проблем без фінансової допомоги з боку обласного чи державного бюджету місто вирішити не може.

 

"Дзвони Підгір'я"


13.07.2011 2629 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

551
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3117
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21222
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2058
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1557 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2430

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

284

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

216

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

815

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2225
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

242
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

515
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1067
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

232
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

845
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

809
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

734
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8297
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

365
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1047 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2237 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

939