Насалик планує акції і звернення в Мінфін

Як повідомляла "Фіртка", нещодавно відбулася сесія Калуської міської ради. Розпочалася вона традиційно — з питання Різне, у якому депутати мають можливість публічно порушити проблеми, з якими до них звертаються жителі міста.

 

Треба сказати, що часто одні і ті ж питання повторюються від сесії до сесії і це дає підстави ставити під сумнів ефективність подібних депутатських виступів. Володимир Кіндрат (фракція Народного Руху України) в черговий раз підняв питання стану покрівлі на гуртожитку «Дружба».

 

За словами депутата, тут є серйозна проблема, яка, незважаючи на численні звернення, не вирішується роками. Дійшло до того, що під час опадів заливає не лише верхні п’ятий і шостий поверхи. Через стан покрівлі страждають і мешканці четвертого поверху. З’ясувалося, що на ремонт покрівлі гуртожитку у бюджеті міста на цей рік передбачено близько 110 тис. грн.

 

Міський голова Ігор Насалик запевнив, що усі роботи, які включені у бюджет, будуть виконані. Крім того, Володимир Кіндрат звернув увагу депутатського корпусу на стан колишнього приміщення соцзахисту (в центрі міста, навпроти «Фуршету»). Свого часу його викупили, однак жодні роботи з відновлення будівлі не проводяться.

 

Якщо так триватиме і надалі, то споруду варто знести. Леся Кирилович (фракція Народного Руху України) нагадала виконавчій владі про стан Народного дому у Підгірках. Для його ремонту у бюджеті заклали 180 тис. грн., але поки що тут не ведуться жодні роботи. Її колега по фракції Володимир Тимків вже не вперше виступив з приводу зсуву грунту на вул. Родини Крушельницьких. За словами депутата, скоро цей зсув загрожуватиме житловим будинкам.

 

На це міський голова заявив: кошти на ліквідацію цієї загрози Калуш мав отримати з обласного бюджету. Але там до наших пропозицій не прислухалися. За словами Ігоря Насалика, їх було на 100 млн. грн., у тому числі Калуш розраховував отримати 16 млн. грн. для відновлення водозабору. Міський голова ще раз наголосив: розподіл обласного бюджету є несправедливим і дискримінаційним для калуської громади.

 

Тому він має намір підготувати звернення у Міністерство фінансів, щоб кошти на соціально-економічний розвиток Калуша у держбюджеті наступного року передбачали окремим рядком, а не у складі загальнообласної цифри. Також у планах міського голови мітинг перед обласною радою та інші акції на знак протесту проти політики, яка ведеться цим представницьким органом.

 

У свою чергу, депутат Василь Питлик («Наша Україна») повідомив, що спілкувався зі своїми однопартійцями з обласної ради. І, з їхніх слів, ініціативи від Калуша немає. Крім того, свого часу обласна рада створила комісію, яка об’їжджала область, виявлені нею проблеми були профінансовані. У Калуш комісію не запросили. Тому у ситуації, вважає Василь Питлик, варто розібратися, можливо, навіть відвідати чергову сесію обласної ради. На це міський голова заявив: місто зверталося, документи надавалися, однак обласна рада ділить кошти не за потребами громад, а відповідно до наперед визначених квот (між адміністрацією та радою і окремими політичними силами).

 

Порушили депутати і проблему нестачі дитячих майданчиків. Та вже традиційно — стану тротуарів і міжквартальних доріг. Як повідомив міський голова, робота у цих напрямках незабаром розпочнеться. Так, у планах на цей рік встановлення десяти нових дитячих майданчиків. Наразі в управлінні житлово-комунального господарства погоджуються місця їх розташування. Крім того, 6 липня завершуються тендерні процедури з ремонту доріг, у тому числі і міжквартальних. Потім їх почнуть ремонтувати. У міському бюджеті вже є близько 800 тис. грн. для цих потреб.

 

Віталій Джуган (фракція Блоку Юлії Тимошенко) знову говорив про кіоски на центральних вулицях, які виносять холодильники на тротуар і тим самим заважають пішоходам, та про неприпустимість паркування автомобілів під балконами житлових будинків (це нищить газони і створює незручності жителям). Для вирішення цих вже традиційних проблем робляться конкретні кроки, запевнив міський голова. Зокрема, підготовлене офіційне звернення до підприємців щодо недопущення встановлення холодильних установок на тротуарах. Ведеться і робота щодо виділення місць під паркування автотранспорту.

 

Вона має завершитися приблизно за півтора місяця. Щодо паркування під будинками та на газонах, то це, вважає міський голова, питання культури кожного жителя. Михайло Коротич (фракція Української партії) звернув увагу на погану якість води, яку отримують калушани з водозабору «Хотінь». Її не те, що пити, нею навіть посуд неможливо помити.

 

Його колега по фракції, керівник КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина повідомив, що у зв’язку з опадами ситуація на водозаборі «Хотінь» складна, а на водозаборі «Добрівляни» вона є близькою до катастрофічної. Комплексу існуючих проблем без фінансової допомоги з боку обласного чи державного бюджету місто вирішити не може.

 

"Дзвони Підгір'я"


13.07.2011 2547 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

893
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1484
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3316 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2599
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3473
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3016

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

360

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

822

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

824

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1447
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3263
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20765
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

989
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

517
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

586
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1148
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5844
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

280
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3648 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

697 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1026
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1373 2