NASA представило компанії, у яких за чверть мільйона закупить місячний пил

NASA уклала угоди з чотирма приватними компаніями про купівлю пилу з Місяця за вигідними цінами, далекими від астрономічних. 

 Зображення: © NASA / GSFC / Університет штату Арізона

Загалом NASA заплатить 25 001 долар за космічні зразки.

NASA щойно придбала права на чотири партії майбутніх зразків Місяця за низькою ціною - 25 001 долар.
Космічне агентство підписало угоди з чотирма компаніями, які збиратимуть місячну породу та пил протягом наступних кількох років, а потім надсилатимуть матеріали NASA. Контракти розроблені, щоб спонукати до видобутку, продажу та використання позаземних ресурсів, які, наголошують представники агентства, є ключовими для розширення людської цивілізації.
У четвер, 3 грудня, під час телеконференції Майк Голд, виконуючий обов'язки адміністратора NASA з міжнародних та міжвідомчих відносин пояснив:
"Ми вважаємо, що дуже важливо створити прецедент, який суб'єкти приватного сектору можуть використати, видобувати, забирати ці ресурси, а NASA може купувати та використовувати їх для підживлення не тільки діяльності НАСА, але і цілої нової динамічної ери державного та приватного розвитку в процесі розвідки на Місяць, а потім, врешті-решт, вирушити на Марс ", - сказав Майк Голд.
NASA ще не розробило планів щодо вилучення зібраних зразків, і незрозуміло, чи буде матеріал доставлений на Землю, заявили представники агентства. NASA вже має тут багато місячних гірських порід; місії Аполлона вивезли додому 842 фунтів, або 342 кілограми місячного матеріалу впродовж 1969 і 1972 рр.
Агентство представило чотири компанії та їхні контракти - це Masten Space Systems з Мохаве, штат Каліфорнія (15 000 доларів США); ispace Europe of Luxembourg (5000 доларів); Японська Японія Токіо (5000 доларів) та Місячний аванпост у Колорадо (1 долар).
Фінансування настільки низьке, тому що NASA платить виключно за зібраний матеріал, не закладаючи у контракти рахунки за витрати, які компанії вкладають у  розробку, заявили представники агентства.
Сьогодні представники космічного агентства NASA заявили, що  Masten, ispace Europe та Lunar Outpost планують забрати свої зразки з південного полярного регіону Місяця, куди три компанії мають намір висадитися у 2023 році. Masten використовуватиме свій апарат XL-1, Робот "Місячної застави", мабуть, доїде до місячної поверхні на борту посадкового апарату "Блакитний місяць" Blue Origin.
Hakuto-R також є вибором для космічної Японії, яка збиратиме зразки з Lacus Somniorum, на північному сході Місяця, після запланованого приземлення там у 2022 році.
Кожен набір зачеплених зразків важитиме від 1,8 до 18 унцій (від 50 до 500 грамів), згідно з запитом на пропозиції, який NASA опублікувало у вересні. Чотири компанії нададуть зображення зразків, а також дані, що визначають, де вони були зібрані.
"Після отримання таких зображень і даних відбудеться передача права власності на місячний реголіт НАСА на місці", - написали сьогодні у заяві представники агентства. "Після передачі права власності зібраний матеріал стає єдиною власністю НАСА для використання агентством в рамках програми Artemis".

Artemis (Артеміда) - це амбітна програма досліджень Місяця з екіпажем, метою якої є висадка двох астронавтів біля південного полюса у 2024 році та встановлення довготривалої стійкої присутності людини на Місяці та навколо нього до 2028 року.
Нещодавно оголошені контракти поглиблюють зв'язки Артеміди з міжнародними та приватними партнерами, які вже були важливими для програми. Наприклад, NASA буде покладатися на приватних пасажирів, щоб висадити астронавтів Артеміди на Місяць у 2024 році та пізніше, а також перенести роботизовані вантажі на місячну поверхню перед тими приземленнями, які здійснили екіпажі.
Також сьогодні представники агентства заявили, що розпочали створення міжнародної коаліції з вивчення Місяця, яка оформлена за допомогою набору принципів, відомих як Артемідські угоди.
На сьогодні дев’ять держав підписали Угоди, які відкривають їм можливість брати участь у програмі Артеміди. Японія та Люксембург є одними з підписантів, хоча ispace Японія та ispace Європа все ще мали б право на нещодавно укладені контракти NASA, навіть якби їхні країни не підписали, заявили сьогодні представники агентства.
Відповідаючи на вересневий запит, NASA отримало 22 пропозиції, повідомили представники агентства. Чотирнадцять з 22 були визнані "неприйнятними" з точки зору витрат або технічних причин, в результаті чого група з восьми претендентів на участь у конкурсі визнана чотирма нагородженнями.
NASA виплатить кожній обраній компанії 10% винагороди після підписання, 10% при запуску та 80%, коли зібраний зразок буде офіційно переданий NASA. Тож Lunar Outpost отримає два чеки на 10 центів, а третій - за 80 центів.
Представники NASA підкреслили, що майбутні заходи будуть проводитись відповідно до Договору про космос (OST), документа 1967 року, який лежить в основі міжнародного космічного права. OST забороняє країнам претендувати на суверенітет над ґрунтом, але, за словами більшості експертів та прихильників розвідки, використання та продаж космічних ресурсів не заборонено.
 за матеріалами Space


05.12.2020 805
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2852
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21008
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1939
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1319 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4015

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

651

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

794

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1386
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

719
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

663
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8172
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

741 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799