Народний дім "Княгинин", що в Івано-Франківську, має давню цікаву історію. До 16 жовтня 1990-го року він мав назву «кінотеатр «Комсомолець».
Потім, щоб зберегти для нащадків ймення містечка Княгинин, яке у зв’язку з проголошенням Станіслава центром польського воєводства було приєднане до міста і зникло як окрема адміністративна одиниця, його перейменували.
За легендами на місці Народного дому "Княгинин" була корчма, де не один мешканець містечка пропив своє майно і став жебраком.
Один із них – Юрко Ясинський, втративши все, що нажив за своє життя, неначе прозрів і розпочав бойкот корчми. Тоді її власник Баух змущений був продати корчму. У 1930 -1933-му роках під керівництвом архітектора М. Грицака спорудили цей будинок, який слугував читальнею «Просвіти». За словами старожилів, напередодні другої світової війни тут знаходився молитовний будинок євангелістів, а в післявоєнні роки і весь період існування Радянської влади – кінотеатр «Комсомолець».
Зараз ця старовинна споруда має далеко не найкращий вигляд і потребує серйозного оновлення. До того ж ,у цьому районі обласного центру немає жодного культурологічного закладу, пише Бріз.
Тож на останній сесії міської ради прийнято рішення про участь проекту з відновлення діяльності Народного дому «Княгинин» у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування на 2013 рік. Тож є надія, що культурне життя в у Княгинині у ньому завирує.