Народні прикмети: що можна, а що не варто дарувати на день народження

Фото: Moonzori

Вибір відповідного подарунка на день народження може стати непростою справою. Щоб порадувати іменинника, слід насамперед керуватися його інтересами та уподобаннями. Якщо це не вдається, тоді варто вибрати корисний універсальний презент, якому в будь-якому випадку знайдеться застосування, наприклад, вдома, на роботі чи деінде.

Проте існує низка подарунків, які народні прикмети відправляють у «чорний список» і не рекомендують дарувати імениннику. Людині, яка вірить у всілякі забобони такі речі можуть засмутити та зіпсувати день народження. Тому до вибору презенту не слід ставитись легковажно. Найголовніше, щоб ваш подарунок служив довго і радував свого власника, він має бути подарований зі щирими найкращими побажаннями і від щирого серця.

Одне з головних правил, не можна дарувати на день народження подарунки, що мають дефекти (подряпини, тріщини, відбиті краї). Вони приноситимуть імениннику неприємності та сварки. Нижче наведені предмети, які потрібно уникати при даруванні або доповнювати їх додатковим презентом.

Гострі предмети

Відповідно до народних прикмет, колюче-ріжучі предмети, такі як ножі, кинджали, сокири, виделки, ножиці, краще на день народження не дарувати. Вважається, що на гострих краях накопичується негатив, який може принести в життя іменинника лихо, розлади та сварки. Також за повір'ями, ріжучі предмети сприяють загостренню конфліктів і розриву відносин.

Гаманець

Гаманець відноситься до тих предметів, які в жодному разі не можна дарувати порожніми. Інакше на іменинника чекають фінансові проблеми і навіть повна відсутність грошей. Ця ж прикмета стосується й інших подібних речей, призначених для зберігання – скарбничок, сумок, рюкзаків, валіз. Щоб уникнути неприємностей, достатньо в такий подарунок символічно покласти монетки чи купюри. У сумку також можна – ручку та інші канцтовари чи солодощі.

Годинник

За прикметами не можна дарувати годинник на день народження, тому що відносини між іменинником та гостем можуть призвести до розлучення. Також вважається, що стосунки між людьми, які кохають одне одного мажуть закінчитися в той момент, коли подарований годинник зупиняться.

Посуд

Якщо в якості подарунку був обраний посуд, необхідно бути впевненим, що він цілий, без сколів і тріщин. Інакше він може стати причиною розладів у сім'ї. Інша умова – не можна дарувати порожній посуд. Як і порожні гаманці та сумки, такий подарунок символізує безгрошів'я, а також, за прикметами, призводить до самотності та спустошеності.

Наприклад, чайник чи кухоль можна подарувати з чаєм, кавою, яку полубляє іменинник, в каструлю, сковорідку поставити солодощі чи спеції. Також на допомогу завжди прийдуть монетки. Аналогічних рекомендацій щодо прикмет необхідно дотримуватися, якщо на день народження дарується ваза. Такий презент доречно піднести імениннику разом з букетом квітів.

Квіти

Одна з найвідоміших прикмет у нашій культурі – не можна дарувати парну кількість квітів у букеті. Їх приносять виключно на похорон. Проте є й виняток із цього правила. Якщо це дрібні польові квіти, їх ніхто не рахує. Також прикмети рекомендують остерігатися жовтих кольорів. Цей життєрадісний колір часто пов'язують із розлукою, обманом та зрадою.

Що ж до квітів у горщиках, то повір'я не рекомендують дарувати жінкам кучеряві рослини, наприклад, ліану або плющ. Вважається, що вони негативно впливають на сімейне життя і витісняють з дому та життя жінки чоловіків. Сприятливу жіночу енергетику несуть, наприклад, спатифілум та орхідея.

А ось кактус народні прикмети дарувати на день народження не рекомендують, особливо жінці. Вважається, що він віддаляє чоловіків та руйнує стосунки. Крім того, ця колюча рослина здатна пробудити в імениннику гординю, деспотизм і норовливість, а також принести в будинок накопичену негативну енергію. Все це може призвести до великих проблем.

Ароматичні свічки

Сучасні свічки асоціюються із затишком та романтичною атмосферою. Але так було не завжди. За повір'ями наших предків, воскові свічки можуть бути досить небезпечними для того, хто приймає їх в якості подарунку.

Вважається, що віск, як губка, вбирає всю енергію та інформацію, яку в нього хоче помістити людина, що працює з ним. Тому раніше його використовували для негативних магічних справ. Коли свічку, виготовлену з такого воску, запалювали, весь закладений у ньому негатив вивільнявся і приваблював нещастя до будинку та життя своєї жертви.

Нині у промислових масштабах свічки виготовляють не з воску, а з парафіну чи гелю. Такі матеріали вважаються несприйнятливими до зовнішніх енергій. Тому можна сміливо дарувати на день народження красиву ароматизовану або декоративну свічку.

Прикраси

Народні прикмети рекомендують з особливою обережністю ставитись до прикрас, подарованих на день народження не близькими людьми. Ці вироби контактують безпосередньо з тілом людини, тому через них можна легко навести нещастя або зробити приворот. За повір'ями, якщо подарований ланцюжок або браслет незабаром порвалися, такий презент зроблений не від щирого серця. Також існує прикмета, що каблучку коханій дівчини чи хлопцю краще не дарувати до весілля. Це може призвести до великої сварки та подальшого розставання пари.

Трапляються народні прикмети, в яких також не рекомендується дарувати сережки. Часто вони мають застібку із загостреним кінцем, тому потрапляють у «категорію гострих предметів», про яку згадується на початку цієї статті. І такий подарунок може призвести до погіршення стосунків – сварок, зрад і навіть розставання.

Картини й антикваріат

Добре підібрана картина ідеально впишеться в будь-який інтер'єр і довго радуватиме іменинника, особливо якщо він є поціновувачем живопису. Проте народні прикмети роблять деякі застереження, які картини не варто дарувати. Краще оминати антикварні картини. Як і всі старі речі, вони можуть бути наповнені енергіями попередніх власників. Так у будинок до іменинника можна принести негатив, хвороби та розлади. Картина, обрана як презент, не повинна мати похмурий сюжет. Також, за повір'ями, небезпека може нести портрет іменинника, тому що його легко використовувати для проведення магічних ритуалів.

Чи можна дарувати подарунок заздалегідь до дня народження, чи не можна і чому

Народні прикмети кажуть, що не можна дарувати подарунки раніше, ніж день народження. У сучасному світі дотримуватись цього не так складно. Навіть якщо людина не має можливості бути присутньою на святі особисто, на допомогу завжди прийдуть кур'єри та служби доставки. А мобільний зв'язок та інтернет дозволяють сказати теплі слова з будь-якого куточка земної кулі.

Якщо ви вже підготували подарунок й хочете надихнутися для створення власного красивого привітання імениннику, у пригоді вам може стати сайт Moonzori. Там можна знайти привітання з Днем народження – українською, Birthday wishes – англійською та Geburtstagswünsche – німецькою мовами.


22.04.2023 6870
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2536 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1841
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5731
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

16168 15
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3938 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3764

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

299

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

681

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

685

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1758
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

323
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

4087
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

672
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

534
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1054
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

809
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

942
26.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22347
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

99
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

391
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

803
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

760 1