Наркоманія і вагітність

 

 

Тривале вживання наркотиків викликає різноманітні зміни у фізичному і психічному здоров'ї людей.

 

Залежність від наркотиків може бути фізичною, психологічною чи фізико-психологічною.

 

Фізична залежність передбачає прийом наркотиків для зняття неприємних симптомів. Це ще не означає схильність до наркотиків і, тим більше, наркоманію. Наприклад, багато любителів кави відчувають неприємні симптоми, якщо на якийсь час відмовляються від цього напою, але це, звичайно, ще не наркотична залежність.

 

Психологічна залежність означає, що людина на емоційному рівні схильна до прийому наркотиків. Ця тяга до наркотиків може бути більш сильною, ніж при фізичній залежності, і може призвести до систематичного прийому наркотиків.

 

 

Чи можуть наркотики вплинути на вагітність? Звичайно! Наркотичні речовини мають малу молекулярну масу й легко проникають через плаценту.

 

Встановлено, що ряд наркотиків роблять дуже шкідливий вплив на плід. У більшості випадків жінок, що приймають наркотики, чекають ускладнення під час вагітності. Деякі препарати приводять до дефіциту поживних речовин, до анемії (недокрів'я) і сповільненому розвитку плода. Збільшується також схильність до токсемії (наявність токсинів у крові) і прееклампсії (пізній токсикоз вагітних).

 

Опіати (речовини, одержувані з опіуму безпосередньо або синтетичним шляхом) можуть викликати ейфорію, млявість або сонливість, а також зменшувати чутливість до болю. Регулярний їх прийом часто призводить до фізичної залежності. До цієї групи наркотиків відносяться морфін, героїн, демедрол і кодеїн. У вагітних ці препарати викликають різноманітні аномалії і ускладнення, які важко відрізнити, скажімо, від наслідків недостатнього харчування. У жінок, що приймають опіати під час вагітності, збільшується ризик передчасних пологів, уповільнення внутриматочного зростання, прееклампсії і т. п. Дитина, що народилася у такої матері, може бути розумово відсталою.

 

У плоду, при вживанні наркотиків матір'ю, може сформувати фізична залежність від наркотичної речовини. Дитина народжується із синдромом абстиненції, що виникає через припинення регулярного надходження наркотиків у його організм після народження.

 

Внутрішньовенне вживання наркотиків може привести до гепатиту, ендокардиту і, нарешті, до СНІДу. Будь-яке з цих захворювань є велику проблему для вагітної жінки.

 

Серед тих, хто вживає кокаїн (і крек), особливо багато жінок, і це, як правило, викликає ускладнення в період вагітності. Наркотики найчастіше вживаються протягом тривалого часу, іноді навіть кілька днів поспіль. При цьому людина дуже мало їсть і п'є. А це дуже небезпечно для плода. Інтоксикація кокаїном може викликати конвульсії, аритмію, гіпертонію і підвищену температуру у матері, а тривале вживання кокаїну - порушення циркуляції поживних речовин і температурного режиму, що згубно позначиться на дитині. Кокаїн може стати причиною викидня, передчасного відділення плаценти і вроджених вад у дитини.

 

Що ж робити? Перш за все, необхідно припинити прийом наркотиків ще до зачаття. Якщо ви вживаєте наркотики, будьте чесними зі своїм лікарем. Скажіть йому, які саме препарати ви вживаєте. Запитуйте його про все, що стосується наслідків наркоманії для майбутньої дитини. Жертва наркоманії - насамперед ваша дитина, і чим раніше лікар почне вирішувати цю проблему, тим легше будуть наслідки.

 

Підготувала

зав.відділенням денного стаціонару Івано-Франківського МПБ

Л.М.ФЕДОРОВИЧ


20.07.2015 12839 1
Коментарі (1)

Тетяна 2019.10.28, 03:19

Я приймаю препарат "субітекс"і залежна,як мені лишити?

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2586 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3017
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2042
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423