Наркоманія і вагітність

 

 

Тривале вживання наркотиків викликає різноманітні зміни у фізичному і психічному здоров'ї людей.

 

Залежність від наркотиків може бути фізичною, психологічною чи фізико-психологічною.

 

Фізична залежність передбачає прийом наркотиків для зняття неприємних симптомів. Це ще не означає схильність до наркотиків і, тим більше, наркоманію. Наприклад, багато любителів кави відчувають неприємні симптоми, якщо на якийсь час відмовляються від цього напою, але це, звичайно, ще не наркотична залежність.

 

Психологічна залежність означає, що людина на емоційному рівні схильна до прийому наркотиків. Ця тяга до наркотиків може бути більш сильною, ніж при фізичній залежності, і може призвести до систематичного прийому наркотиків.

 

 

Чи можуть наркотики вплинути на вагітність? Звичайно! Наркотичні речовини мають малу молекулярну масу й легко проникають через плаценту.

 

Встановлено, що ряд наркотиків роблять дуже шкідливий вплив на плід. У більшості випадків жінок, що приймають наркотики, чекають ускладнення під час вагітності. Деякі препарати приводять до дефіциту поживних речовин, до анемії (недокрів'я) і сповільненому розвитку плода. Збільшується також схильність до токсемії (наявність токсинів у крові) і прееклампсії (пізній токсикоз вагітних).

 

Опіати (речовини, одержувані з опіуму безпосередньо або синтетичним шляхом) можуть викликати ейфорію, млявість або сонливість, а також зменшувати чутливість до болю. Регулярний їх прийом часто призводить до фізичної залежності. До цієї групи наркотиків відносяться морфін, героїн, демедрол і кодеїн. У вагітних ці препарати викликають різноманітні аномалії і ускладнення, які важко відрізнити, скажімо, від наслідків недостатнього харчування. У жінок, що приймають опіати під час вагітності, збільшується ризик передчасних пологів, уповільнення внутриматочного зростання, прееклампсії і т. п. Дитина, що народилася у такої матері, може бути розумово відсталою.

 

У плоду, при вживанні наркотиків матір'ю, може сформувати фізична залежність від наркотичної речовини. Дитина народжується із синдромом абстиненції, що виникає через припинення регулярного надходження наркотиків у його організм після народження.

 

Внутрішньовенне вживання наркотиків може привести до гепатиту, ендокардиту і, нарешті, до СНІДу. Будь-яке з цих захворювань є велику проблему для вагітної жінки.

 

Серед тих, хто вживає кокаїн (і крек), особливо багато жінок, і це, як правило, викликає ускладнення в період вагітності. Наркотики найчастіше вживаються протягом тривалого часу, іноді навіть кілька днів поспіль. При цьому людина дуже мало їсть і п'є. А це дуже небезпечно для плода. Інтоксикація кокаїном може викликати конвульсії, аритмію, гіпертонію і підвищену температуру у матері, а тривале вживання кокаїну - порушення циркуляції поживних речовин і температурного режиму, що згубно позначиться на дитині. Кокаїн може стати причиною викидня, передчасного відділення плаценти і вроджених вад у дитини.

 

Що ж робити? Перш за все, необхідно припинити прийом наркотиків ще до зачаття. Якщо ви вживаєте наркотики, будьте чесними зі своїм лікарем. Скажіть йому, які саме препарати ви вживаєте. Запитуйте його про все, що стосується наслідків наркоманії для майбутньої дитини. Жертва наркоманії - насамперед ваша дитина, і чим раніше лікар почне вирішувати цю проблему, тим легше будуть наслідки.

 

Підготувала

зав.відділенням денного стаціонару Івано-Франківського МПБ

Л.М.ФЕДОРОВИЧ


20.07.2015 12772 1
Коментарі (1)

Тетяна 2019.10.28, 03:19

Я приймаю препарат "субітекс"і залежна,як мені лишити?

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2543 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4985
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721