Нардеп від Прикарпаття вважає, що Уряд послідовно знищує села та селища

 

Дерев’янко: Уряд послідовно знищує села та селища

Прийняття Державного бюджету на 2017 рік стало "чорним днем" для місцевого самоврядування, оскільки Уряд переклав величезну кількість зобов’язань на місцеві бюджети, забравши при цьому у них кошти.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко під час виступу на круглому столі "Місцеве самоврядування в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку", пише Фіртка із посиланням на прес-службу нардепа.

 

Депутат зазначив, що як мажоритарник, на окрузі якого більшість населення проживає у сільські місцевості, він дуже добре розуміє всі проблеми, які є в селах, селищах, маленьких містах районного значення.

 

"Уже стало нормою те, що уряд послідовно знищує найменшу ланку — село і селище, даючи нам вузький коридор, який називається об"єднанна територіальна громада", — зазначив Дерев'янко

 

"Той, хто встиг об'єднатися, хто йде по цьому шляху, дійсно має певні преференції. Ми маємо певний прогрес в цьому плані, хоча дуже шкода, що ми інколи робимо 1-2 кроки вперед, а потім 3 — назад", — сказав депутат.

 

Він додав, що  громади, які не об'єдналися, опинились у досить скрутному становищі.

 

"Сьогодні, на превеликий жаль, на цьому сесійному тижні, прийняття всього пакету законів, які супроводжують державний бюджет, — це є майже чорний тиждень для місцевих бюджетів і для місцевого самоврядування", — заявив Дерев'янко.

 

Він обурився тим, що уряд переклав величезну кількість зобов'язань і обов'язків, з точки зору фінансів і видатків, на місцеві бюджети. "Це є категорично неприйнятно. Всі наші зауваження, наша боротьба за те, щоб не допустити такого сценарію, не увінчалися, поки що, успіхом", — зазначив депутат.

 

Дерев'янко вважає, що день, коли голосувався бюджет в парламенті можна вважати "чорним днем" для бюджетів органів місцевого самоврядування та для місцевих бюджетів. 

 

"Насправді, відбулась децентралізація повноважень і відповідальності та централізація фінансів: повноваження і обов'язки на місця передали, а гроші забрали", — підкреслив нардеп.

 

Він повідомив, що Уряд вирішив, що заклади освіти, медицини, ПТУ мають фінансуватися з місцевих бюджетів, а не з Держбюджету, як це завжди було.

 

"Я категорично проти того, щоб професійна технічна освіта фінансувала за рахунок місцевих бюджетів, щоб скорочувалось державне замовлення", — підкреслив Дерев'янко.

 

Він зауважив, що Уряд Гройсмана таким чином ставить собі в залежність всі місцеві бюджети, місцеві ради та місцевих голів, цинічно розповідаючи при цьому про децентралізацію. Депутат вважає, що це є ознакою підготовки до виборів і можливості подальшого адміністративного тиску на місцеве керівництво.

 

Дерев'янко зазначив, що на минулому пленарному тижні в парламенті планували розглянутий законопроект 4355 щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель, який ще  19 квітня був прийнятий у першому читанні. Однак, попри те, що цей законопроект уже був внесений в порядок денний, його несподівано зняли з розгляду.

 

"Цей законопроект важливий для всіх територіальних громад, не лише об'єднаних, оскільки передбачає передачу з державної власності у комунальну власність  земель, розташованих за межами населених пунктів", — пояснив народний обранець.

 

Він закликав усіх голів місцевих громад звертатися до своїх народних депутатів-мажоритарників, писати листи спікеру Андрію Парубію та прем'єру Володимиру Гройсману з вимогою прийняти законопроект 4355.

 

Представники Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад вручили Юрію Дерев'янку Подяку за значний особистий внесок у розвиток українського села.


25.12.2016 456 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

69
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

777
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1749
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3325
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2257 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4454

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

611

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

548

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

535

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10171
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1006
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4442
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

798
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2601
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1015
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34265 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

458
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

527
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

868 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1086