Нардеп від Прикарпаття назвав головні здобутки і "провали" п’ятої сесії парламенту

 

Дерев’янко назвав головні здобутки і "провали" п’ятої сесії парламенту

 

Верховна Рада під час п’ятої сесії восьмого скликання ухвалила історично важливий закон про електронне декларування, однак не виконала всі свої обіцянки перед об’єднаними територіальними громадами.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу "РАДА" 20 січня.

 

"Безумовним здобутком 5-ї сесії, якщо ми говоримо про історичні, тектонічні зрушення, стало введення електронного декларування. І те, що велика кількість, депутатів об"єдналась, щоб не допустити його перенесення. Це є потужний крок у боротьбі з корупцією, і наслідки такого кроку ми будемо мати впродовж найближчих років", — переконаний нардеп.

 

Також безперечним досягненням парламенту Дерев"янко вважає ухвалення законів, які дали змогу об"єднатися територіальним громадам та запрацювати."Та частина ОТГ, яка з величезним боєм об'єдналась і почала працювати, демонструють позитивний ефект. І вдалось за останній рік не звернути цю реформу назад, а її підтримати", — сказав депутат.

 

Серед мінусів роботи Верховної Ради Дерев'янко назвав те, що депутати не виконали всі свої зобов"язання перед ОТГ, які мали б виконати. 

 

"Я маю на увазі питання, які стосуються земель поза межами населених пунктів, можливість об'єднувати громади, які знаходяться в різних районах", — пояснив представник "ВОЛІ".Також, за його словами недоліком роботи ВРУ стало те, що не вдалось розблокувати позицію ЦВК щодо виборів в деяких ОТГ та взагалі перезавантажити ЦВК.

 

"Це є страшенна ганьба. Саме цей Центрвиборчком блокує сьогодні більше 27 громад, які уже об"єднались, але їм не дають можливість піти на вибори", — обурився Дерев"янко.


Також депутат вважає, що парламент не врегулював питання оплати праці в органах місцевого самоврядування.

 

"Якщо державним службовцям підняли зарплати, то щодо органів місцевого самоврядування цей закон не прийняли", — пояснив депутат.

 

"З одного боку, дали можливість тим, хто в першу хвилю потрапив, почати працювати, з іншого боку — палиці в колеса вставляються скрізь. І не вистачає політичної волі дуже динамічно рухатись вперед в цій реформі", — підсумував Дерев'янко.

 

Депутат переконаний, що в 2017 році Верховна Рада повинна зробити наступні кроки:

 

1. Рухатись у напрямку викорінення найбільшої проблеми, яка сильно гальмує Україну — корупції. Для цього, на переконання депутата, необхідно ухвалити закон про формування антикорупційного суду.

 

2. Домогтися ухвалення поряду перевірки електронних декларацій. "Ми повинні добитися, щоб припинився пінг-понг між Мінюстом і НАЗК стосовно порядку проведення перевірки е-декларацій. Електронні декларації повинні перевірятися. Нема сенсу їх здавати, якщо їх ніхто не перевіряє і якщо немає наслідків такої перевірки", — підкреслив нардеп.

 

3. Почати податкову реформу, щоб на її основі формувати бюджет уже на 2018 рік. "Партія "ВОЛЯ" пропонувала неодноразово повернутися до формату і до розміру податків, які будуть стимулювати ріст економіки: 20% — ЄСВ, 10% — ПДФО, 15% — ПДВ, і 15% — податок на розподілений прибуток", — нагадав нардеп.

 

4. Вдосконалити позицію по мораторію на вивіз лісу-кругляка."35% земель в Європі покрито лісом, а в Україні таких земель — близько 11-15%. І при цьому європейці вимагають від нас скасування мораторію", — обурився нардеп.

 

5. Підтримати законопроект 5567 щодо врегулювання проблеми тимчасового ввезення автомобілів на іноземній реєстрації.

 

Нагадаємо, 20 січня спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття 5 сесії восьмого скликання парламенту. Шоста сесія розпочнеться 7 лютого 2017 року.


21.01.2017 431 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1295
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1019
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2032
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3513
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1312
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1617

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

464

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1104

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1275
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24230
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

479
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

571
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1478
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

651
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15346
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

539
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1325 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

593
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

504