Нардеп Олександр Шевченко розповів про те, чому готовий якісно ремонтувати дороги навіть в збиток для пов'язаних з ним підприємств

 

На прес-конференції, яка днями відбулася в конференц-залі готелю «Надія» народний депутат Олександр Шевченко розповів про власні мотиви боротьби за якісні дорги в Україні загалом та в Івано-Франківську та на Івано-Франківщині зокрема.

 

«Я не приховую, що маю стосунок до фірми «ПБС», яка виграла тендер на ремонт автомагістралі Львів-Івано-Франківськ на території Львівської області, а також проводить ремонт дороги по вулиці Набережній імені Василя Стефаника в Івано-Франківську.

І одразу ж хочу відповісти на запитання щодо того, хто саме ремонтує дорогу Львів-Івано-Франківськ, мовляв, там присутні і інші фірми. Можу заспокоїти всіх «конспірологів» та опонентів – ми не ставимо собі за мету виграти всі тендери, щоб заробити всі гроші. Більше того, на дорогах ми практично не заробляємо, але я переконаний, що якісні дороги нам необхідні, щоб до нас приїжджали туристи, інвестори. ПБС і надалі  буде вигравати всі можливі тендери, не тому що ми «когось знаємо», а тому що ми запропонуємо найнижчу ціну і найвищу якість.

Фірму ПБС нещодавно перевірили контролюючі органи і переконалися в тому, що на ремонті дороги по вул. Набережній в Івано-Франківську фірма вже на цей момент понесла збиток в 2 мільйони гривень. І вони питають нас – «Ви що, ідіоти? Для чого вам це?» Відповідаю – це наша плата в бажанні змінити стан справ в ремонті доріг в державі та Івано-Франківську зокрема. Та якість, яку демонструють деякі фірми в місті Івано-Франківську – це жахіття, яке треба зупинити якнайшвидше.

Моя мета в цій боротьбі – змінити загалом стан справ в галузі. Продемонструвати – як повинно бути, якою повинна бути якість.

А ще – об’єднати всіх потужних гравців на ринку. Роботи всім вистачить. І великим, і малим фірмам, які будуть на субпідряді – хтось надасть техніку, хтось транспорт, хтось вміє робити основу методом ресайклінгу, інші – стелити шари асфальту, сларісілу чи ЩМА. Робота ж генерального підрядника-переможця тендеру має полягати як в виконанні робіт, так і в контролі за дотриманням високих стандартів якості субпідрядниками, за відповідністю матеріалів, які використовуються в ремонті чи будівництві.

Наприклад на дорозі Львів-Івано-Франківськ ми дуже активно співпрацюємо з експертними дорожними інститутами – постійно беремо шурфи, проводимо аналізи матеріалів, виміряємо пружність та інші параметри дорожнього покриття – жодного метра без нашої уваги. Інколи субпідрядників заставляємо дотримуватися норм і стандартів, бо на початках дехто намагався халтурити. Зараз всі зрозуміли, що інакше як якісно і з дотриманням всіх стандартів – не буде»,  розповів Олександр Шевченко.

 

«В нас є реально величезний досвід в будівництві доріг за найновішими технологіями. Вже років з десять Буковель є справжнім експериментальним полігоном, майданчиком щодо вивчення і випробування методів ремонту і будівництва доріг. Причому доріг в найагресивніших природніх умовах – з підземними водами, ризиками зсувів, з максимальними ухилами дорожнього полотна. Ми провели в Буковелі масу експериментів, за якими слідкували науковці наших дорожніх інститутів. Деякі технології ми розробили і опрацювали першими в Україні. В нас найновіша техніка, наші фахівці постійно беруть участь у всіх світових спеціалізованих виставках, їздять переймати досвід в закордонних фірм, - розповідає народний депутат, - Ми готові своїм досвідом ділитися з всіма бажаючими».

 

«Десь на нараді мій колега і без перебільшення – людина, без якої навряд чи стало б можливим виділення в 2015 році небачених коштів на ремонт доріг на Івано-Франківщині, - народний депутат Анатолій Матвієнко, - сказав, що «Шевченко на дорогах не заробляє, але він розуміє, що для того, щоб бізнес в регіоні заробляв, щоб йшли інвестиції, щоб люди мали роботу, необхідні якісні дороги». Я до цього і додати нічого не можу! Хочу щоб всі розуміли, що на дорогах ми справді не заробляємо, є інші проекти, а активна участь в ремонті доріг має на меті змінити стан справ в галузі, показати яким повинно бути будівництво доріг за найновішими технологіями і скільки реально коштує якісний ремонт. Адже без якісних доріг в нас немає жодних шансів на розвиток економіки загалом та туризму зокрема», - каже Олександр Шевченко.

 

Висловився нардеп і з приводу так званого «ямкового ремонту»: «Ямкового ремонту немає ніде в світі! Хтось хоче нас переконати, що ми бідні, в нас немає грошей на якісний ремонт і тому ми змушені займатися латанням ям на дорогах… Це брехня – насправді ремонт дорожньої основи новітнім методом холодного ресайкліну і покриття його так званою поверхневою обробкою по вартості не на багато дорожчий за ямковий ремонт. Але це якісний ремонт на 3-5 років з тим, щоб в майбутньому, за наявності коштів, покрити дорогу шарами асфальту – тоді дорога буде служити кілька десятків років… А ямковий ремонт – це просто бездонна яма для щорічних крадіжок наших з вами бюджетних коштів».

 

Також Олександр Шевченко виступає за те, щоб на одному офіційному веб-сайті розміщалися всі оголошення про тендери, щоб підприємства не вишукували оголошення по газетах, а все щоб було прозоро, зрозуміло і розміщено на одному інформаційному майданчику.


23.07.2015 384 1
Коментарі (1)

sashka Chabic 2015.07.23, 22:45
Більше б таких, як Олександр!!!
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2397 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1733
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5524
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15837 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3820 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3657

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

424

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

515

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1617

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2965
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

3057
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

568
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1734
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

411
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

960
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

717
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

856
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22150
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

296
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

709
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

679 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1151 1