Нардеп Олександр Шевченко розповів про те, чому готовий якісно ремонтувати дороги навіть в збиток для пов'язаних з ним підприємств

 

На прес-конференції, яка днями відбулася в конференц-залі готелю «Надія» народний депутат Олександр Шевченко розповів про власні мотиви боротьби за якісні дорги в Україні загалом та в Івано-Франківську та на Івано-Франківщині зокрема.

 

«Я не приховую, що маю стосунок до фірми «ПБС», яка виграла тендер на ремонт автомагістралі Львів-Івано-Франківськ на території Львівської області, а також проводить ремонт дороги по вулиці Набережній імені Василя Стефаника в Івано-Франківську.

І одразу ж хочу відповісти на запитання щодо того, хто саме ремонтує дорогу Львів-Івано-Франківськ, мовляв, там присутні і інші фірми. Можу заспокоїти всіх «конспірологів» та опонентів – ми не ставимо собі за мету виграти всі тендери, щоб заробити всі гроші. Більше того, на дорогах ми практично не заробляємо, але я переконаний, що якісні дороги нам необхідні, щоб до нас приїжджали туристи, інвестори. ПБС і надалі  буде вигравати всі можливі тендери, не тому що ми «когось знаємо», а тому що ми запропонуємо найнижчу ціну і найвищу якість.

Фірму ПБС нещодавно перевірили контролюючі органи і переконалися в тому, що на ремонті дороги по вул. Набережній в Івано-Франківську фірма вже на цей момент понесла збиток в 2 мільйони гривень. І вони питають нас – «Ви що, ідіоти? Для чого вам це?» Відповідаю – це наша плата в бажанні змінити стан справ в ремонті доріг в державі та Івано-Франківську зокрема. Та якість, яку демонструють деякі фірми в місті Івано-Франківську – це жахіття, яке треба зупинити якнайшвидше.

Моя мета в цій боротьбі – змінити загалом стан справ в галузі. Продемонструвати – як повинно бути, якою повинна бути якість.

А ще – об’єднати всіх потужних гравців на ринку. Роботи всім вистачить. І великим, і малим фірмам, які будуть на субпідряді – хтось надасть техніку, хтось транспорт, хтось вміє робити основу методом ресайклінгу, інші – стелити шари асфальту, сларісілу чи ЩМА. Робота ж генерального підрядника-переможця тендеру має полягати як в виконанні робіт, так і в контролі за дотриманням високих стандартів якості субпідрядниками, за відповідністю матеріалів, які використовуються в ремонті чи будівництві.

Наприклад на дорозі Львів-Івано-Франківськ ми дуже активно співпрацюємо з експертними дорожними інститутами – постійно беремо шурфи, проводимо аналізи матеріалів, виміряємо пружність та інші параметри дорожнього покриття – жодного метра без нашої уваги. Інколи субпідрядників заставляємо дотримуватися норм і стандартів, бо на початках дехто намагався халтурити. Зараз всі зрозуміли, що інакше як якісно і з дотриманням всіх стандартів – не буде»,  розповів Олександр Шевченко.

 

«В нас є реально величезний досвід в будівництві доріг за найновішими технологіями. Вже років з десять Буковель є справжнім експериментальним полігоном, майданчиком щодо вивчення і випробування методів ремонту і будівництва доріг. Причому доріг в найагресивніших природніх умовах – з підземними водами, ризиками зсувів, з максимальними ухилами дорожнього полотна. Ми провели в Буковелі масу експериментів, за якими слідкували науковці наших дорожніх інститутів. Деякі технології ми розробили і опрацювали першими в Україні. В нас найновіша техніка, наші фахівці постійно беруть участь у всіх світових спеціалізованих виставках, їздять переймати досвід в закордонних фірм, - розповідає народний депутат, - Ми готові своїм досвідом ділитися з всіма бажаючими».

 

«Десь на нараді мій колега і без перебільшення – людина, без якої навряд чи стало б можливим виділення в 2015 році небачених коштів на ремонт доріг на Івано-Франківщині, - народний депутат Анатолій Матвієнко, - сказав, що «Шевченко на дорогах не заробляє, але він розуміє, що для того, щоб бізнес в регіоні заробляв, щоб йшли інвестиції, щоб люди мали роботу, необхідні якісні дороги». Я до цього і додати нічого не можу! Хочу щоб всі розуміли, що на дорогах ми справді не заробляємо, є інші проекти, а активна участь в ремонті доріг має на меті змінити стан справ в галузі, показати яким повинно бути будівництво доріг за найновішими технологіями і скільки реально коштує якісний ремонт. Адже без якісних доріг в нас немає жодних шансів на розвиток економіки загалом та туризму зокрема», - каже Олександр Шевченко.

 

Висловився нардеп і з приводу так званого «ямкового ремонту»: «Ямкового ремонту немає ніде в світі! Хтось хоче нас переконати, що ми бідні, в нас немає грошей на якісний ремонт і тому ми змушені займатися латанням ям на дорогах… Це брехня – насправді ремонт дорожньої основи новітнім методом холодного ресайкліну і покриття його так званою поверхневою обробкою по вартості не на багато дорожчий за ямковий ремонт. Але це якісний ремонт на 3-5 років з тим, щоб в майбутньому, за наявності коштів, покрити дорогу шарами асфальту – тоді дорога буде служити кілька десятків років… А ямковий ремонт – це просто бездонна яма для щорічних крадіжок наших з вами бюджетних коштів».

 

Також Олександр Шевченко виступає за те, щоб на одному офіційному веб-сайті розміщалися всі оголошення про тендери, щоб підприємства не вишукували оголошення по газетах, а все щоб було прозоро, зрозуміло і розміщено на одному інформаційному майданчику.


23.07.2015 489 1
Коментарі (1)

sashka Chabic 2015.07.23, 22:45
Більше б таких, як Олександр!!!
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

954
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2748
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

950
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1017
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1018 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3052 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

865

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

757

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1074
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

112
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2310
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1133
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

432
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15050
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7363
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

799
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

359
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

272
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

362
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

638
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1095