Нардеп Олександр Шевченко розповів про те, чому готовий якісно ремонтувати дороги навіть в збиток для пов'язаних з ним підприємств

 

На прес-конференції, яка днями відбулася в конференц-залі готелю «Надія» народний депутат Олександр Шевченко розповів про власні мотиви боротьби за якісні дорги в Україні загалом та в Івано-Франківську та на Івано-Франківщині зокрема.

 

«Я не приховую, що маю стосунок до фірми «ПБС», яка виграла тендер на ремонт автомагістралі Львів-Івано-Франківськ на території Львівської області, а також проводить ремонт дороги по вулиці Набережній імені Василя Стефаника в Івано-Франківську.

І одразу ж хочу відповісти на запитання щодо того, хто саме ремонтує дорогу Львів-Івано-Франківськ, мовляв, там присутні і інші фірми. Можу заспокоїти всіх «конспірологів» та опонентів – ми не ставимо собі за мету виграти всі тендери, щоб заробити всі гроші. Більше того, на дорогах ми практично не заробляємо, але я переконаний, що якісні дороги нам необхідні, щоб до нас приїжджали туристи, інвестори. ПБС і надалі  буде вигравати всі можливі тендери, не тому що ми «когось знаємо», а тому що ми запропонуємо найнижчу ціну і найвищу якість.

Фірму ПБС нещодавно перевірили контролюючі органи і переконалися в тому, що на ремонті дороги по вул. Набережній в Івано-Франківську фірма вже на цей момент понесла збиток в 2 мільйони гривень. І вони питають нас – «Ви що, ідіоти? Для чого вам це?» Відповідаю – це наша плата в бажанні змінити стан справ в ремонті доріг в державі та Івано-Франківську зокрема. Та якість, яку демонструють деякі фірми в місті Івано-Франківську – це жахіття, яке треба зупинити якнайшвидше.

Моя мета в цій боротьбі – змінити загалом стан справ в галузі. Продемонструвати – як повинно бути, якою повинна бути якість.

А ще – об’єднати всіх потужних гравців на ринку. Роботи всім вистачить. І великим, і малим фірмам, які будуть на субпідряді – хтось надасть техніку, хтось транспорт, хтось вміє робити основу методом ресайклінгу, інші – стелити шари асфальту, сларісілу чи ЩМА. Робота ж генерального підрядника-переможця тендеру має полягати як в виконанні робіт, так і в контролі за дотриманням високих стандартів якості субпідрядниками, за відповідністю матеріалів, які використовуються в ремонті чи будівництві.

Наприклад на дорозі Львів-Івано-Франківськ ми дуже активно співпрацюємо з експертними дорожними інститутами – постійно беремо шурфи, проводимо аналізи матеріалів, виміряємо пружність та інші параметри дорожнього покриття – жодного метра без нашої уваги. Інколи субпідрядників заставляємо дотримуватися норм і стандартів, бо на початках дехто намагався халтурити. Зараз всі зрозуміли, що інакше як якісно і з дотриманням всіх стандартів – не буде»,  розповів Олександр Шевченко.

 

«В нас є реально величезний досвід в будівництві доріг за найновішими технологіями. Вже років з десять Буковель є справжнім експериментальним полігоном, майданчиком щодо вивчення і випробування методів ремонту і будівництва доріг. Причому доріг в найагресивніших природніх умовах – з підземними водами, ризиками зсувів, з максимальними ухилами дорожнього полотна. Ми провели в Буковелі масу експериментів, за якими слідкували науковці наших дорожніх інститутів. Деякі технології ми розробили і опрацювали першими в Україні. В нас найновіша техніка, наші фахівці постійно беруть участь у всіх світових спеціалізованих виставках, їздять переймати досвід в закордонних фірм, - розповідає народний депутат, - Ми готові своїм досвідом ділитися з всіма бажаючими».

 

«Десь на нараді мій колега і без перебільшення – людина, без якої навряд чи стало б можливим виділення в 2015 році небачених коштів на ремонт доріг на Івано-Франківщині, - народний депутат Анатолій Матвієнко, - сказав, що «Шевченко на дорогах не заробляє, але він розуміє, що для того, щоб бізнес в регіоні заробляв, щоб йшли інвестиції, щоб люди мали роботу, необхідні якісні дороги». Я до цього і додати нічого не можу! Хочу щоб всі розуміли, що на дорогах ми справді не заробляємо, є інші проекти, а активна участь в ремонті доріг має на меті змінити стан справ в галузі, показати яким повинно бути будівництво доріг за найновішими технологіями і скільки реально коштує якісний ремонт. Адже без якісних доріг в нас немає жодних шансів на розвиток економіки загалом та туризму зокрема», - каже Олександр Шевченко.

 

Висловився нардеп і з приводу так званого «ямкового ремонту»: «Ямкового ремонту немає ніде в світі! Хтось хоче нас переконати, що ми бідні, в нас немає грошей на якісний ремонт і тому ми змушені займатися латанням ям на дорогах… Це брехня – насправді ремонт дорожньої основи новітнім методом холодного ресайкліну і покриття його так званою поверхневою обробкою по вартості не на багато дорожчий за ямковий ремонт. Але це якісний ремонт на 3-5 років з тим, щоб в майбутньому, за наявності коштів, покрити дорогу шарами асфальту – тоді дорога буде служити кілька десятків років… А ямковий ремонт – це просто бездонна яма для щорічних крадіжок наших з вами бюджетних коштів».

 

Також Олександр Шевченко виступає за те, щоб на одному офіційному веб-сайті розміщалися всі оголошення про тендери, щоб підприємства не вишукували оголошення по газетах, а все щоб було прозоро, зрозуміло і розміщено на одному інформаційному майданчику.


23.07.2015 500 1
Коментарі (1)

sashka Chabic 2015.07.23, 22:45
Більше б таких, як Олександр!!!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

612
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2469

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

851
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8342
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1230 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975