фото: Facebook/Ігор Фріс
«Непоганий, ніби, Закон.Але радіти рано, бо він мав би бути прийнятий, як було домовлено, разом із законопроєктом 5708 (проєктом Закону "Про право на цивільну вогнепальну зброю"), який ми прийняли за основу 23 лютого 2022-го року, буквально за день до повномасштабного вторгнення.Пригадую той час, коли почалося вторгнення…Я сидів до ночі, щоб до 24-ї години додати правки до законопроєкту, - розповідає Ігор Фріс, - Законопроєкт був поданий, він був розглянутий комітетом до другого читання як проєкт змін, але, на жаль, під час розгляду комітетом за ініціативою Міністерства внутрішніх справ було прийняте рішення відстрочити набуття законопроєкту, а саме щодо короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, пістолетів і револьверів, на термін п'ять років після завершення воєнного стану.Тобто закинути його в такий «довгий ящик», який ніколи не дасть право українцям на вільний обіг зброї».
«Цей закон навряд чи щось вирішить і навряд, чи вплине на ті правовідносини, які існують в суспільстві. Всі дефініції, норми, правила, визначення типів зброї, категорій суб’єктів, які мають право на зброю, вони містяться в законопроєкті 5708, який на сьогодні не прийнятий».
«Це стосується лише тієї зброї, яка на момент закінчення воєнного стану буде валідною, законною, і буде можливим її зареєструвати.Якщо ж це буде, до прикладу, автомат Калашникова, то звісно, що його ніхто не зареєструє. Бо це буде заборонена автоматична зброя – її можна буде тільки переробити на карабін, і лише в такому випадку буде можливість її залишити.А все, що перебуває на руках «не автоматичного» – пістолети, револьвери, рушниці, гвинтівки (ми не говоримо про кулемети, які заборонені законом) – це жодним чином не може бути зареєстрованим відповідно до тієї редакції, яка сьогодні є і яку сьогодні анонсує профільний комітет та Міністерство внутрішніх справ, після завершення війни».
«Величезна кількість зброї на руках. І законодавець, Міністерство внутрішніх справ, вирішили, що громадяни, якщо дати їм можливість добросовісно поступити, здадуть зброю, яка перебуває у них на руках – трофейну зброю та незареєстровану вогнепальну зброю, яка не є трофейною.На мою думку, це хибна думка, оскільки українець ніколи ще не був готовий залишити в себе зброю як сьогодні, коли він не бачить можливості гарантувати безпеку себе і своїх близьких.Він в більшості випадків ніколи таку зброю не віддасть, якщо він не буде впевнений, що така зброя після завершення війни може залишитися в нього», - переконаний нардеп.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: