Взаємодію іванофранківців з місцевою владою щодо розв'язання важливих питань громади вважають ефективною 60% опитаних, неефективною – близько 30%.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Серед переселенців 60% вважають ефективною взаємодію, 13% - неефективною, більше чверті не визначилися із відповіддю.
Оцінюючи різні напрямки роботи міської влади, ремонтом доріг і тротуарів та доброустроєм дворів та прибудинкових територій 71% місцевих мешканців задоволені, незадоволені – 25-27% (серед переселенців 72-73%% та 21-24% відповідно).
Разом з тим, налагодженням функціонування міста у воєнний час задоволені 69% містян, незадоволені – 25% (серед переселенців задоволені 79%, незадоволені – 12%). Оцінюючи допомогу переселенцям, 58% місцевих мешканців висловили свою задоволеність, 10% - мають протилежну думку, третина не змогли оцінити цей напрямок. Самі переселенці більше задоволені наданою допомогою (73%), незадоволені – 18%. Допомогою армії задоволені 57%, незадоволені – 22%, не надали оцінку – 22% (серед переселенців 57% та 15% відповідно, 29% - не визначилися).
Як зазначили дослідники, соціальною допомогою малозабезпеченим мешканцям серед місцевих мешканців задоволені 44%, незадоволені – 19%, більше третини – не визначилися (серед переселенців задоволені 46%, не задоволені 14%, понад 40% - не визначилися). Пріоритетними сферами для міської влади вважають допомогу армії (64% серед місцевих мешканців та 57% - серед ВПО), безпеку в місті (27% серед місцевих та 34% серед ВПО), допомогу для переселенців (10% серед місцевих, 25% серед ВПО).
Облаштування укриттів вважають важливим по 24%, роботу медичних закладів (12% серед місцевих та 16% серед переселенців), боротьбу із корупцією (22% та 16% відповідно), організацію гуманітарної допомоги постраждалим від війни (9% та 15% відповідно), створення робочих місць по 14%.
Роботу шкіл і дитсадків, благоустрій прибудинкових територій обрали до 10% опитаних, соціальні програми для малозабезпечених, розвиток енергоощадження, якість комунальних послуг, ремонт доріг, озеленення міста - до 5%.
Довідково: опитали мешканців Івано-Франківської міської громади та переселенці, які приїхали у місто, від 18 років і старші.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів – жителі Івано-Франківської міської громади, 400 респондентів – переселенці.
Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5% - опитування містян, не більше 4,9% - опитування переселенців.
Опитування проводили 20-30 жовтня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці