Найскладніший веломаршрут Прикарпаття спростять для новачків

 

На Верховинщині, що в Івано-Франківській області, уже п’ять років є один із найскладніших веломаршрутів «До витоків Чорного Черемошу».

 

Місцеві відчайдухи на двоколісному транспорту вже давно його підкорили, для приїжджих це, незважаючи на перший ювілей, таки новинка. Маршрут розпочинається у селі Тюдів на Косівщині, де можна побачити один з перших пам”ятників Шевченкові на Галичині.

 

Дехто стартує з села Підзахаричі, з моста, що розділяє Прикарпаття й Буковину. Далі велосипедисти їдуть в основному Верховинщиною.

 

«Маршрут створювався так, аби з одного боку була добра дорога для велосипедистів-аматорів, і гірські, дещо тяжчі, стежки для добре підготовлених професіоналів, — каже Олег Марків з Чернівців. — Незабаром тур для новачків тур триватиме п’ять днів, два з яких буде їзда на велосипеді біля турбази, аби людина могла адаптуватися до клімату й місцевості».

 

Спортсмени й аматори, які вже проїхали цим маршрутом кажуть, що коли тільки-но сідаєш на велосипед у горах, то не тямишся від щастя, милуєшся красою навколишньої природи. Через годину-півтори зосереджуєшся на тому, як розрахувати власні сили й не пасти задніх, а вже після 50 кілометрів тобі вже не хочеться ані Карпат, ані краси, аби тільки відпочити. Зате наступного дня, звикнувши до гірського, напоєного лісовими пахощами повітря, у тебе ніби друге дихання відкривається, здається, що не їдеш, а летиш. Успіх та комфорт подорожі залежить від того, який у туриста велосипед.

 

Це задоволення не з дешевих. Добрий велобайк для кількаденних подорожей з якісною та легкою алюмінієвою рамою, фірмовими колесами та усім необхідним «начинням» коштує кілька тисяч доларів. Проте економити не варто, радять бувалі у бувальцях велотуристи, бо тоді ніякої втіхи від гірських мандрівок не отримаєте, а тільки й ремонтуватимете двоколісного «коня». Аби трохи перепочити, з Розтоків мандрівники повертають на Криворівню, де можнуть оглянути музей Івана Франка. Таким чином у новий маршрут вклинюється і культурно-етнографічна частина мандрів. Великий перепочинок з ночівлею чекає екстремалів у Верховині. Наступного дня довга тяжка дорога горами через віддалені села Красник, Зелене й Буркут, де є з десяток знаних мінеральних джерел. Кінцевий пункт другого дня подорожі—найвіддаленіше село Прикарпаття – Перкалаба, звідки й бере початок Чорний Черемош, пишуть Вікна.

 

Цю місцину навіть гуцули вважають містичною глушиною. Кажуть, що навколо в лісах живе купа різної нечисті. Проте це тільки побрехеньки, так би мовити приманка для туристів. Насправді село цікаве і зберегло чимало карпатської автентики. Місцеві жителі розповідають, що у Перкалабу в 1950-их роках НКВД вивозило на своєрідне заслання інтелігенцію з Чернівців. Так звані неблагонадійні жили у бараках-гуртожитках і з часом асимілювалися із місцевими. Та все ж таки тут довго не затримувалися. Багато хто потім виїхав, багато, на жаль, деградували.

 

Але, незважаючи на всі історичні перипетії, село все ж живе і приваблює туристів. Додому веломандрівники повертаються через Яблуницю. Тут, на ворохтянській та яремчанській стороні, уже є котеджі, колиби та численні розваги. Але велосипедисти найбільше пам’ятають нічний холод карпатського лісу та дорога до витоків Чорного Черемошу.


17.10.2012 2310 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

969
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2566 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2154
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

973

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2190
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416