Найскладніший веломаршрут Прикарпаття спростять для новачків

 

На Верховинщині, що в Івано-Франківській області, уже п’ять років є один із найскладніших веломаршрутів «До витоків Чорного Черемошу».

 

Місцеві відчайдухи на двоколісному транспорту вже давно його підкорили, для приїжджих це, незважаючи на перший ювілей, таки новинка. Маршрут розпочинається у селі Тюдів на Косівщині, де можна побачити один з перших пам”ятників Шевченкові на Галичині.

 

Дехто стартує з села Підзахаричі, з моста, що розділяє Прикарпаття й Буковину. Далі велосипедисти їдуть в основному Верховинщиною.

 

«Маршрут створювався так, аби з одного боку була добра дорога для велосипедистів-аматорів, і гірські, дещо тяжчі, стежки для добре підготовлених професіоналів, — каже Олег Марків з Чернівців. — Незабаром тур для новачків тур триватиме п’ять днів, два з яких буде їзда на велосипеді біля турбази, аби людина могла адаптуватися до клімату й місцевості».

 

Спортсмени й аматори, які вже проїхали цим маршрутом кажуть, що коли тільки-но сідаєш на велосипед у горах, то не тямишся від щастя, милуєшся красою навколишньої природи. Через годину-півтори зосереджуєшся на тому, як розрахувати власні сили й не пасти задніх, а вже після 50 кілометрів тобі вже не хочеться ані Карпат, ані краси, аби тільки відпочити. Зате наступного дня, звикнувши до гірського, напоєного лісовими пахощами повітря, у тебе ніби друге дихання відкривається, здається, що не їдеш, а летиш. Успіх та комфорт подорожі залежить від того, який у туриста велосипед.

 

Це задоволення не з дешевих. Добрий велобайк для кількаденних подорожей з якісною та легкою алюмінієвою рамою, фірмовими колесами та усім необхідним «начинням» коштує кілька тисяч доларів. Проте економити не варто, радять бувалі у бувальцях велотуристи, бо тоді ніякої втіхи від гірських мандрівок не отримаєте, а тільки й ремонтуватимете двоколісного «коня». Аби трохи перепочити, з Розтоків мандрівники повертають на Криворівню, де можнуть оглянути музей Івана Франка. Таким чином у новий маршрут вклинюється і культурно-етнографічна частина мандрів. Великий перепочинок з ночівлею чекає екстремалів у Верховині. Наступного дня довга тяжка дорога горами через віддалені села Красник, Зелене й Буркут, де є з десяток знаних мінеральних джерел. Кінцевий пункт другого дня подорожі—найвіддаленіше село Прикарпаття – Перкалаба, звідки й бере початок Чорний Черемош, пишуть Вікна.

 

Цю місцину навіть гуцули вважають містичною глушиною. Кажуть, що навколо в лісах живе купа різної нечисті. Проте це тільки побрехеньки, так би мовити приманка для туристів. Насправді село цікаве і зберегло чимало карпатської автентики. Місцеві жителі розповідають, що у Перкалабу в 1950-их роках НКВД вивозило на своєрідне заслання інтелігенцію з Чернівців. Так звані неблагонадійні жили у бараках-гуртожитках і з часом асимілювалися із місцевими. Та все ж таки тут довго не затримувалися. Багато хто потім виїхав, багато, на жаль, деградували.

 

Але, незважаючи на всі історичні перипетії, село все ж живе і приваблює туристів. Додому веломандрівники повертаються через Яблуницю. Тут, на ворохтянській та яремчанській стороні, уже є котеджі, колиби та численні розваги. Але велосипедисти найбільше пам’ятають нічний холод карпатського лісу та дорога до витоків Чорного Черемошу.


17.10.2012 2207 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

846
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

658
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1762
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3087
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2485
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2468

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

118

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

655

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

627

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1495
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

247
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

593
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

455
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

248
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

323
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26959
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

779
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19615
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

347
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

339
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

667
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1144 1