Найбільш незвичайні мости світу (12 фото)

 

Міст – один із найдревніших винаходів людства. Сьогодні в усьому світі збудовано тисячі мостів найрізноманітніших архітектурних форм. Одні такі ж прості, як і століття тому – десятки колод, кинутих через лісовий струмок, інші стали справжніми шедеврами архітектури та геніальними інженерними конструкціями.

 


Вони оригінальні та вражають своєю красою і величчю мости. Їх зведено досить багато по всій земній кулі, але є такі, які навіть самі по собі можуть стати основною метою подорожі, пише Всвіті.

 

Золоті ворота, США

Цей міст довгий час був найдовшим у світі і заслужено вважається однією з найголовніших визначних пам’яток Сполучених Штатів. Він з’єднує Сан-Франциско і південну частину округу Марін. «Золоті ворота» були і залишаються гордістю США, є головним символом міста. Міст у Сан-Франциско в свій час став проривом в технології побудови підвісних переправ, затьмаривши своєю величчю навіть нью-йоркський Бруклінський міст. Завдяки своїй фотогенічності він часто з’являється в голлівудському кіно.


Віадук Мійо, Франція

Міст, який обігнав за висотою Ейфелеву вежу і лише трохи поступився «Емпайер Стейт білдінг», – це Віадук Мійо. Його найвища точка – на позначці 341 метр. Цей гвинтовий міст, прокладений з кривизною для кращого огляду водіїв, знаходиться на півдні Франції і вважається еталоном інженерного мистецтва. Дивно, що будівництво такої грандіозної споруди тривало всього три роки. Щоправда, на дослідження місцевості і складання проекту пішло майже десятиліття. Треба відзначити, що проїзд по цьому мосту не безкоштовний.


Тауерський міст, Великобританія

Цей міст, відомий на весь світ, був побудований в кінці дев’ятнадцятого століття. Від моменту створення архітектурного проекту до урочистого відкриття цього шедевра пройшло всього десять років.
Для дев’ятнадцятого століття, враховуючи розміри Тауерського моста, це неймовірно мало. У ті часи найголовнішою і найскладнішою проблемою для проектувальників було створення розвідного механізму. Стійкість масивному спорудженню, вага якого кілька тисяч тонн, забезпечує занурений в Темзу фундамент. Уже більше тридцяти років у колись пішохідних галереях моста працює музей, де можна дізнатися все про історію його створення.


Магдебурзький водний міст, Німеччина

Грандіозний міст створений для судноплавства і є найдовшим подібним спорудженням у світі (918 метрів). Його будували майже шість років і відкрили наприкінці 2003 року. Сміливий проект міг бути здійснений ще в першій половині двадцятого століття, будівництво вже було розпочато, проте його заморозили через те, що почалася Друга світова війна. Повернення до проекту в кінці століття себе виправдало: сьогодні Магдебурзький водний міст – це не тільки туристична пам’ятка, але і найважливіша транспортна артерія Німеччини.


Міст через Guaitara, Колумбія

В цілому сам собою міст не є нічим особливим. Але прямо на ньому знаходиться … грандіозний католицький собор Las Lajas Cathedral, який просто вражає своїм виглядом. У Колумбії він найвідвідуваніший. А вся справа в наскельній іконі, яка з’явилася за стінами храму. За легендою, ікона абсолютно несподівано з’явилася сама. Спочатку на мосту була лише каплиця, пізніше собор перебудовували чотири рази, бо щоразу він здавався прихожанам і духовенству недостатньо розкішним.


Hangzhou Bay Bridge, Китай

Цей трансокеанський міст довжиною тридцять шість кілометрів з’єднує місто Нінбо з Шанхаєм. Його вважають одночасно і одним з найдовших, і одним з найкрасивіших у світі. Міст економить наземному транспорту 120 кілометрів шляху, а за своєю формою нагадує величезну англійську букву S. Приблизно на половині шляху є острів площею близько десяти тисяч квадратних метрів, побудований на пірсі і створений спеціально для відпочинку водіїв, де надається весь обсяг необхідних послуг. Будівництво моста велося п’ять років, рух по ньому запустили в 2009 році. Згідно з розрахунками фахівців, він прослужить мінімум сто років, після чого його зможуть реконструювати.



30.12.2014 2098 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1013
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2603 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2185
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3035
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2641
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2359 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

489

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

495

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

988

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2209
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

688
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1957
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2053
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

227
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

840
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5539
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7404
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1416
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

692
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1071 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1574 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1431