Найбільш надійні способи профілактики та лікування застуди

 

 

З жовтня по березень в Україні традиційно настає сезон застудних захворювань. Сухість та біль у горлі, кашель і температура – через подібність симптомів застуду часто плутають з грипом й іншими захворюваннями, тому лікарі радять не займатися самолікуванням – особливо якщо йдеться про здоров’я дитини.

 

Як відомо, краще лікування – це профілактика хвороби. Тому дуже бажано вже зараз подбати про зміцнення імунітету та захист організму від інфекцій. Найпопулярніші та дієві методи профілактики:

 

- Дотримуватися здорового харчування;

- Приділяти час спорту і фізичній активності, які збільшують опір організму до вірусів;

- Уникати близького контакту із хворими людьми, а також мити руки після відвідування громадських місць і намагатися не торкатися обличча;

- Вживати полівітаміни;

- Періодично промивати горло та ніс розчинами на основі морської солі.

 

Тим не менш, ми щодня контактуємо з десятками людей – на роботі, в дорозі, у школі або інституті. Тому застрахуватися від хвороби на 100% неможливо.

 

Якщо ви відчули, що вже починаєте занедужувати, то вибір правильних засобів від застуди полегшить симптоми, дозволить уникнути ускладнень й прискорить одужання. В якості першочергових заходів, рекомендованих спеціалістами:

 

Пити більше рідини

Багато теплого пиття допоможе організму справитися з інтоксикацією. На період лікування потрібно збільшити денну норму рідини в середньому на півлітра. Це може бути звичайний чай з лимоном та малиною, шипшина (запарена у співвідношенні три столові ложки на 0,5 літра води), журавлинний морс або молоко.

 

Регулярно полоскати горло

Полоскання допомагає очищати горло від вірусів, які провокують розвиток хвороби. Це один з найдієвіших засобів запобігання запалення. Для полоскання можна використовувати настій ромашки або, наприклад, теплу воду з лимонним соком.

 

Використовувати антисептичні спреї для горла

Слизова оболонка першою реагує на застуду. Сухість в роті – одна з ознак запальних процесів, що почалися. Тому, аби прискорити процес одужання, важливо не допустити поширення інфекції й підтримувати вологість слизової.

 

Найкраще для цього підходять антисептики, які містять протизапальні й антибактеріальні компоненти (екстракти шалфею і календули, хлоргексидину біглюконат та ін.). Наприклад, «Горлоспас» і «Горлоспас для дітей» – створені на основі перелічених компонентів, а також морської води та іонів срібла.

 

Ці засоби не містять спирту, який посилює подразнення горла при запальних процесах. Перевага «Горлоспасу» також у тому, що, на відміну віз звичайних настоїв або розчинів для ополіскування, це – гель у формі спрею.

 

Він не стікає з горла за декілька секунд, а довго залишається на слизовій. Тому його ефективність набагато вища, ніж у звичайних полоскань – і усього 2-3 зрошення на день значно покращать стан хворого горла.

 

Важливо пам’ятати, що до лікування застудних захворювань або грипу потрібно підходити комплексно, а при погіршанні загального стану – звертатися за допомогою до лікаря.

 

Наталія Мовчан


22.11.2017 Наталія Мовчан 5113 2
Коментарі (2)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2546 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721